Rychlost, která nemá konkurenci. Změřili jsme dobu nabíjení u 150W Realme GT Neo 3

Realme GT Neo 3 clanek

Realme je zvyklé v mnoha ohledech bořit zažité hranice a i tentokrát se to podařilo na výbornou. Smartphone Realme GT Neo 3, který byl nedávno oficiálně představen pro český trh, přináší do našich končin dosud nevídanou rychlost nabíjení – dodávaný 150W adaptér slibuje dobití z 0 na 50 procent za pouhých 5 minut.

Realme GT Neo 3 nabijeni
Rychlost nabíjení je jednou z hlavních předností Realme GT Neo 3

Vzhledem k tomu, že nám telefon již dorazil do redakce (brzy se můžete těšit na plnohodnotnou recenzi), nemohli jsme odolat a tuto údajnou přednost jsme otestovali. Test probíhal ze stavu téměř úplného vybití, přičemž čas od času jsem zapnul displej, abych zjistil, jak daleko nabíjení pokročilo. Využil jsem dodávaný adaptér, který je až překvapivě kompaktní vzhledem k tomu, jaký nabíjecí výkon poskytuje. Jak si ale telefon vedl v samotném testu?

Naměřená rychlost nabíjení 150W adaptérem
Úroveň 5 % 10 % 20 % 30 % 50 % 75 % 100 %
Čas 0,5 min. 1 min. 2 min. 3 min. 6 min. 11 min. 16 min.

Po testu musím zkonstatovat, že Realme se ve svých proklamacích příliš neodchyluje od skutečnosti. Rychlost dobíjení je skutečně špičková, pakliže tedy využijete dodávaný 150W adaptér. S nabíječkou o nižším výkonu nebudou výsledky tak dechberoucí, ovšem i se slabším adaptérem můžete dosáhnout na zajímavé hodnoty. Pozitivní je také to, že se telefon v průběhu čerpání energie nikterak výrazněji nezahříval – na dotyk byl sice teplý, avšak udržet ho v ruce nebyl problém.

Pokud vás v případě Realme GT Neo 3 zajímá více než jen výše popsaná funkce UltraDart, můžete se již brzy těšit na plnohodnotnou recenzi. Mezitím si můžete přečíst třeba dojmy ze speciální Naruto edice, která se opravdu povedla. Aktuálně je smartphone dostupný v rámci předobjednávky (exkluzivně u Mobil Pohotovosti), přičemž do prodeje se dostane po 17. červnu za cenu 16 999 Kč.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku