Rus do obchodu přinesl vanu plnou mincí a odnesl si nový iPhone Xs

Že jsou produkty značky Apple velkou dírou do rozpočtu, o tom není třeba vést dlouhé diskuse. Nejvybavenější letošní iPhone Xs Max stojí neuvěřitelných 44 tisíc korun, což je cena, která stojí za zvážení. Sice si svou cenu nové modely částečně obhájí, jak si můžete přečíst v naší recenzi, stále se ale jedná o poměrně velkou investici. Konec konců, iPhone často slouží také jako symbol statutu a zámožnosti jeho uživatele, což vzal jeden Rus poměrně vážně.

„Jeden iPhone, prosím…“

Rusko je země neomezených možností a životní styl, jak často někteří s úšklebkem dodávají. Jeden mladý Rus tento životní styl ale dotáhl k dokonalosti. Do místního re:Store, prémiového prodejce zařízení Apple v Rusku, si přišel koupit nový iPhone Xs. Na tom by nebylo nic divného, kdyby nechtěl platit hotově. Jenže nikoli hotovostí v podobě bankovek, ale mincí.

Vzhledem k tomu, že hodnota ruského rublu není vysoká a cena nového iPhonu Xs je 100 000 rublů, se není co divit, že všechny mince zákazník přinesl ve vaně, se kterou mu pomáhali jeho přátelé. Nad tímto nelze než vyjádřit soustrast místním prodejcům, kteří museli všechny mince přepočítat. A nabízí se také myšlenka, zda se nejedná o nenápadnou marketingovou kampaň Applu, která by projede nových iPhonů (nejen) v Rusku podpořila.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

24 komentářů

 1. bob (neregistrovaný)

  takze jestli to dobre chapu, tak je to ivosel kterej nema na chleba a strada ranec na ifona. proste nejvetsi socky s ifonem i kdyby nebylo co zrat.

 2. M (neregistrovaný)

  To nebol uni?

 3. shepii (neregistrovaný)

  „Konec konců, iPhone často slouží také jako symbol statutu a zámožnosti jeho uživatele“ Na tohle slouží sportovní vozy, jachty, letadla,… Rozhodně ne spotřební elektronika za pár tisíc, na kterou musí mít úplně každý z maximálně čtyř výplat…

  • Úrovně jsou různé…

   • shepii (neregistrovaný)

    Jasně, chápu že u vás v ústavu je symbol statutu a zámožnosti bazarové TCL, ale ostatní lidé žijí v trochu jiných relacích.

   • Ultrazmatenče, TCL jsem viděl včera u kamaráda, který má 6ti ciferný příjem. Ale nechci ti při pátku motat hlavu…

   • Ty máš ale kamarády :-) Řekni jim, ať ti koupí iPhone.

   • xzeit: On má to BlackBerry s klávesnicí právě jako protiváhu iPhonům doma:DDD

   • shepii (neregistrovaný)

    uni: Proč bys mi jí měl motat, vždyť se to nijak nevylučuje s tím, co jsem napsal. :D

   • shepii (neregistrovaný)

    A pokud má „kamarád“ BlackBerry, tak proč se s ním srovnáváš s tvým TCL?

   • shepii (neregistrovaný): go go go, drž svou lajnu! :)

   • shepii (neregistrovaný)

    No já držím, akorát ty už očividně nemáš co říct. ;) Škoda, tak hezky jsi začal a takhle to zaříznout …?

  • Přesně tak, naprosto souhlasím. Skutečná frajeřina je investovat podobnou částku do telefonu s Androidem. To vyžaduje kuráž.

   • shepii (neregistrovaný)

    JP23: Investuješ za účelem zisku, to cos napsal je úplná hloupost.

 4. LivingLegend

  Počítačky mincí neznáme?

  • Známe. Měl s tím prodejce jít do banky?

   Jinak bezesporu i oni mají v zákoně, že se daná platba má provést přiměřeným způsobem a klidně to mohli odmítnout.

   • SLOVovca (neregistrovaný)

    Mohu poprosit o odkaz na ruský zákon a paragraf kde se toto píše ? Rád bych si to prostudoval.
    Díky

   • Ladnonna (neregistrovaný)

    Proč by to odmítali?

    Šlo o jistou formu happeningu a pro Apple je to skvělá reklama zdarma, jelikož to zas obletělo celý svět.
    Rus tím chtěl ukázat jak vysoká cena je za iPhone, a mi iOvce si z toho můžeme vzít potvrzení, že když se střádá rublík k rublíku nakonec bude i na iphone – což mě vede k tomu, že až půjdeš pro svůj první iPhone chtělo by to taky vymyslet nějakou akci a nezapomeň nás pozvat ;)

   • Ladnonna (neregistrovaný): chlapče, je sice pátek a čeština je záludná, ale přes to. Já hovořil o možnosti, ty o neuskutečnění. To jsou rozdílné věci ? Jinými slovy, ty tu hovoříš o odmítnutí, ne já…

   • Ladnonna (neregistrovaný)

    Uni – když tu někdo vytáhl to prasátko – bylo by hezké, kdybys sebou měl třeba 100 prasátek ve vozíčku – taková malá prasečí farma ;) a všechny je v tom obchodě rozbíjel kladívkem – odtatní by ti mohli pomáhat a na nějakou tabuli by se zapisoval aktuální stav, dav přihlížejících by mohl odpočítávat konec a nakonec bys za potlesku a skandování prošel špalírem ven z obchodu s novým iPhone nad hlavou a tato fotka by se objevila zde a na titulce všech českých IT časopisů – no nebylo by to krásné? :)

   • Ladnonna (neregistrovaný): No… bylo:)

   • Ladnonna (neregistrovaný)

    Tak hele Vánoce se blíží….. tak šup :)
    A jdi do Xs to Xr sice ok ale z Xs budeš mít větší radost a nebude v tobě hlodat ten červíček žes neměl šetřit a měl sis připlatit za prémiovku.

    Doufám, že mě necháš jedno prasátko taky rozbít ;)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *