Rozporuplná novinka z iOS 16 zamíří i na starší iPhony, prozradila nová beta – SMARTmania.cz

Rozporuplná novinka z iOS 16 zamíří i na starší iPhony, prozradila nová beta

ios 16 iphone apple

Z celé plejády nových funkcí a vychytávek v novém iOS 16 zaujala zejména jedna. Řeč je o přesném vyobrazení procent v ukazateli baterie v pravém horním rohu obrazovky. Tato funkce je dostupná od 5. beta verze iOS 16 a obsahuje ji i finální verze systému vydaná 12. září.

Svízel je v tom, že titěrnou novinku podporují pouze iPhony 12 a novější, vyjma modelů mini. S tím je teď ale konec. Server 9to5Mac odhalil, že první beta verze iOS 16.1 přináší tuto funkci také na iPhony X a novější, a to včetně modelů iPhone 12 mini a 13 mini.muž držící telefon iPhone 13Nepřehlédněte

Na tohle uživatelé iPhonů roky čekali! iOS 16 konečně zobrazuje procenta baterie ve stavovém řádku

I tak lze percentuální značení stavu baterie označit jako rozporuplné. Proč? Jednak proto, že na Androidu je již pěknou řádku let. A jednak proto, že některým není po chuti z toho důvodu, že nově se lze řídit pouze podle maličkého čísla a není vidět, jak v ukazateli ubývá energie. Inu, všem se asi zavděčit nelze.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku