Domů » Bleskovky » Rozborka Huawei Mate Xs: tenhle telefon jen tak neopravíte

Rozborka Huawei Mate Xs: tenhle telefon jen tak neopravíte

Experti z projektu iFixit se podívali na zoubek dalšímu zástupci z řady ohebných telefonů. Lidově řečeno „pod kudlu“ se tentokrát dostal Huawei Mate Xs, tedy druhá generace ohebného telefonu tohoto čínského výrobce. Výsledek? Rozebrat zařízení s výklopným displejem není vůbec jednoduché. Vzhledem ke složitosti konstrukce se ale tento verdikt dal očekávat.

Huawei Mate Xs
Ohebný Huawei Mate Xs rozhodně můžeme označit za nadčasové zařízení. Opravit jej ale bude pořádný oříšek.

Problém vězí v bateriích

Konstrukce telefonu je velmi komplikovaná, což pochopitelně znesnadňuje případné opravy. Nejtužší oříšek podle expertů z iFixit představuje dvojice baterií, které lze vyjmou pouze s velkými obtížemi. V telefonu se totiž nenachází pouze jedna baterie, kapacita 4500 mAh je zde rozdělena hned do dvou článků. V testu opravitelnosti si Mate Xs odnesl pouhé 2 body z 10, což je však stále lepší výsledek než v případě ohebné Motoroly Razr z minulého roku.

Huawei Mate Xs Teardown: The Most Durable Foldable Yet?

Na montáži displeje si však dal výrobce velmi záležet a v porovnání s původním Mate X udělal velký krok kupředu. Obrazovka působí odolněji a nový design jí poskytuje efektivnější ochranu proti prachu a nečistotám. Podle odborníků z iFixit se společnosti Huawei podařilo vytvořit lepší řešení, než jaké nabízí konkurenční Samsung v případě modelu Fold.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentářů

 1. Tady není co opravovat. Nic se nepokazit. Tady cinska kvalita.

 2. [odkaz] – 60 Dollars NETFLIX CARD Free (MAY UPDATED)

  [odkaz] – Free NETFLIX Accounts Generator 2020 UPDATED!

  kw:
  NETFLIX 1 Year Free Code 2020 MAY
  NETFLIX FREE Account Hack MAY 2020
  NETFLIX Account Generator Alt MAY 2020

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).