TOPlist

Rozborka Huawei Mate Xs: tenhle telefon jen tak neopravíte

Huawei Mate Xs

Experti z projektu iFixit se podívali na zoubek dalšímu zástupci z řady ohebných telefonů. Lidově řečeno „pod kudlu“ se tentokrát dostal Huawei Mate Xs, tedy druhá generace ohebného telefonu tohoto čínského výrobce. Výsledek? Rozebrat zařízení s výklopným displejem není vůbec jednoduché. Vzhledem ke složitosti konstrukce se ale tento verdikt dal očekávat.

Problém vězí v bateriích

Konstrukce telefonu je velmi komplikovaná, což pochopitelně znesnadňuje případné opravy. Nejtužší oříšek podle expertů z iFixit představuje dvojice baterií, které lze vyjmou pouze s velkými obtížemi. V telefonu se totiž nenachází pouze jedna baterie, kapacita 4500 mAh je zde rozdělena hned do dvou článků. V testu opravitelnosti si Mate Xs odnesl pouhé 2 body z 10, což je však stále lepší výsledek než v případě ohebné Motoroly Razr z minulého roku.

Na montáži displeje si však dal výrobce velmi záležet a v porovnání s původním Mate X udělal velký krok kupředu. Obrazovka působí odolněji a nový design jí poskytuje efektivnější ochranu proti prachu a nečistotám. Podle odborníků z iFixit se společnosti Huawei podařilo vytvořit lepší řešení, než jaké nabízí konkurenční Samsung v případě modelu Fold.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku