Domů » Bleskovky » Royole odhalil micro LED displej, kterému nevadí natahování ani ohýbání

Royole odhalil micro LED displej, kterému nevadí natahování ani ohýbání

Ohebné displeje vídáme nejčastěji v chytrých telefonech, nicméně v nositelné elektronice by se uplatnily možná o něco více. To si řekl i čínský výrobce ohebných displejů Royole, který ukázal, jak si budoucnost nositelné elektroniky představuje. Nabourat tradiční představu chytrého zařízení na zápěstí s rovným či zakřiveným displejem se pokouší se svým prototypem ohebného displeje.

royole stretchable micro led display
Ohebný displej od Royole něco vydrží

Ten dostal velikost 2,7″, je typu micro LED a má rozlišení 96 x 60 pixelů. Jeho hlavní předností je ale roztažitelnost na 130 procent a konvexní ohyb až do úhlu 40º. Technologie micro LED zvládne zobrazit jemnost až 120 pixelů na palec, přičemž má také mnohem vyšší propustnost (až o 70 procent) oproti ohebnému OLED panelu. To jej přímo předurčuje pro použití v chytrých slunečních brýlích či na předním skle automobilu.

royole ohebny displej
Použití displeje v nositelné elektronice se přímo nabízí

Díky ohebnosti lze nový panel použít také v nositelné elektronice, která pro ohebné displeje nemá příliš pochopení. Pokus čínské firmy Nubia s produktem Alpha sice vzbudil naši pozornost, v praxi bychom si ale nedovedli představit, že bychom takové zařízení používali denně. Ačkoli Royole ujistil, že ohebné micro LED panely mohou být masově vyráběny, již neřekl, kdy s produkcí hodlá začít.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. No tak snad se dožiju roku 2077 :D

    • To záleží na tom, kolik ti je. Co to má společného s článkem?

    • shepii: Cyberpunk 2077, nositelná móda s displeji.

    • I kdyz ti je 13, tak v roce 2077 ve svym veku budes resit jine veci nez displej a nositelna moda ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).