Rolls-Royce odhalil další zakázkový Boat Tail s exkluzivní barvou perel

Rolls Royce Boat Tail static front

Rolls-Royce nedávno odhalil novou verzi limuzíny Phantom, nyní se nám naskytl pohled na ještě exkluzivnější záležitost v podobě zakázkového vozu Boat Tail. Představení proběhlo ve vile Concorso D’Eleganza u italského jezera Lago di Como.

Rolls Royce Boat Tail static rear

Teprve druhý vzniklý exemplář nechal jeho zadavatel vyrobit na počest svého otce, který obchodoval s perlami. Tím je inspirován také lak a některé další detaily. Hodiny zapuštěné v palubní desce pocházejí ze sbírky majitele. Po otevření dvou křídel víka kufru je vidět dřevo ořešáku i kompletní piknikový set. V interiéru vládne hnědá kůže.

Z hlediska technických detailů jsme se toho ale mnoho nedozvěděli. Vlastně téměř nic. Dá se však očekávat, že pod kapotou najdeme vidlicový dvanáctiválec s objemem 6,75 litrů. Zajímavým detailem je také maska vyrobená z jednoho kusu hliníku.

The Creation of Rolls-Royce Boat Tail

Cena nebyla odhalena, ale pravděpodobně půjde o částku v řádech stovek milionů korun. To můžeme usoudit i dle ceny prvního Boat Tailu, který Rolls-Royce údajně vyrobil pro rappera Jay-Z a jeho ženu Beyoncé. Cena jejich modelu činila přes 640 milionů korun. Do budoucna se můžeme těšit ještě na minimálně jeden kus. Těžko říct, který vyvolený bude jeho majitelem.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku