Zdroj: Rolls-Royce

Rolls Royce Phantom Series II: definice luxusu s novými designovými prvky i moderní konektivitou

Rolls-Royce před nedávnem odhalil novou podobu svého modelu Phantom s označením Series II. Ta přináší spíše drobná vylepšení, ale dočkali jsme se také funkce Connected, která zajišťuje moderní konektivitu. Phantom Platino je zase speciální zakázková verze vozu propagující právě zakázkový program Bespoke.

Rolls Royce Phantom Series II 02
Rolls-Royce Phantom Series II

Phantom Series II: designové drobnosti i nová kola

Změn v designu si na první pohled všimnou pouze opravdoví znalci. Jednou z těch viditelnějších je jednoznačně nová vodorovná linka nad maskou chladiče, která zároveň vizuálně spojuje oba přední světlomety. Drobných úprav se dočkala také kultovní soška Spirit of Ecstasy nebo logo značky. Mřížka chladiče je nyní podsvícená, čímž se tradiční značka snaží následovat moderní trendy. Novinkou jsou také laserové ozdoby světlometů, které mají odkazovat ke hvězdné obloze.

Nové disky z nerezové oceli jsou k dispozici v plně nebo částečně leštěném provedení, ale designovou lahůdkou jsou především plná kola odkazující na vozy Rolls-Royce dvacátých let minulého století. Phantom Series II bude k dispozici ve standardní i prodloužené verzi. Řidiči ocení větší průměr volantu, který má zlepšit ovládání.

Introducing Phantom Series II and Phantom Extended Series II | Rolls-Royce

Systém Rolls-Royce Connected zákazníkům umožní propojení s aplikací Whispers. Pomocí té jde například zobrazit přesnou polohu zaparkovaného vozu nebo aktuální provozní stav. Zajistí také spojení s nejbližším servisem nebo prodejním místem.

Phantom Platino pro ty nejnáročnější

Zakázkový Phantom Platino prezentuje nové možnosti interiéru. Na předních sedadlech najdeme kůži, zatímco zadní řada je potažena kombinací italských látek a textilie z bambusového vlákna. Přístrojová deska má keramický okraj zhotovený pomocí 3D tisku. Textilní obložení střechy s označením Starlight opět odkazuje na hvězdnou oblohu a padající hvězdy.

První vozy by se k majitelům měly dostat v průběhu příštího roku. Ceny zatím výrobce nezveřejnil, nicméně zahraniční weby často hovoří o částce 500 000 USD, což je v přepočtu přibližně 11,6 milionu Kč.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku