Cena:

Říjen v režii Microsoftu: „Osmičky“ míří do světa, dočkáme se 29.

Rok 2012 je jedním z nejvýznamnějších milníků v historii Microsoftu. Tolik novinek najednou během jednoho roku totiž ještě nikdy nepředstavil a ani v blízké budoucnosti se podobná shoda zřejmě nedá příliš očekávat. Dvou největších novinek se navíc dočkáme již koncem tohoto měsíce. Světlo světa spatří finální verze systémů Windows 8 a Windows Phone 8.

Microsoft zřejmě nechtěl, aby si nové systémy vzájemně kradly pozornost médií a potenciálních zákazníků, proto jejich představení naplánoval na dvě různá data. Nejdříve se tedy dočkáme desktopové platformy, která bude slavnostně odhalena 26. října 2012 na tiskových konferencích v New Yorku a v dalších významných metropolích po celém světě. V tentýž den budou zařízení s Windows 8 oficiálně uvolněna do prodeje a zřejmě bude i spuštěn program placených aktualizací ze starších verzí systému.

O tři dny později, tedy 29. října, pořádá Microsoft další akci, tentokrát v San Franciscu, kde světu oficiálně odhalí konečnou podobu své mobilní platformy Windows Phone 8. První zařízení s tímto systémem by se měla na trh dostat krátce na to, jejich příchod je obecně očekáván začátkem listopadu.

 

Představení obou platforem je (nejen) pro Microsoft významnou událostí a dá se tedy očekávat, že bude provedeno ve velkém stylu. Zástupci společnosti přislíbili živý videopřenos z New Yorku a doufáme, že se jej dočkáme i v případě akce v San Franciscu. Sami jsme totiž zvědavi, jak Microsoft obě události pojme, a také na to, jak na oba nové systémy zareaguje veřejnost.

Zdroj: Blogging Windows, WPCentral

Autor článku
Miroslav Havlíček