Domů » Bleskovky » Říjen v režii Microsoftu: „Osmičky“ míří do světa, dočkáme se 29.

Říjen v režii Microsoftu: „Osmičky“ míří do světa, dočkáme se 29.

Rok 2012 je jedním z nejvýznamnějších milníků v historii Microsoftu. Tolik novinek najednou během jednoho roku totiž ještě nikdy nepředstavil a ani v blízké budoucnosti se podobná shoda zřejmě nedá příliš očekávat. Dvou největších novinek se navíc dočkáme již koncem tohoto měsíce. Světlo světa spatří finální verze systémů Windows 8 a Windows Phone 8.

Microsoft zřejmě nechtěl, aby si nové systémy vzájemně kradly pozornost médií a potenciálních zákazníků, proto jejich představení naplánoval na dvě různá data. Nejdříve se tedy dočkáme desktopové platformy, která bude slavnostně odhalena 26. října 2012 na tiskových konferencích v New Yorku a v dalších významných metropolích po celém světě. V tentýž den budou zařízení s Windows 8 oficiálně uvolněna do prodeje a zřejmě bude i spuštěn program placených aktualizací ze starších verzí systému.

O tři dny později, tedy 29. října, pořádá Microsoft další akci, tentokrát v San Franciscu, kde světu oficiálně odhalí konečnou podobu své mobilní platformy Windows Phone 8. První zařízení s tímto systémem by se měla na trh dostat krátce na to, jejich příchod je obecně očekáván začátkem listopadu.

 

Představení obou platforem je (nejen) pro Microsoft významnou událostí a dá se tedy očekávat, že bude provedeno ve velkém stylu. Zástupci společnosti přislíbili živý videopřenos z New Yorku a doufáme, že se jej dočkáme i v případě akce v San Franciscu. Sami jsme totiž zvědavi, jak Microsoft obě události pojme, a také na to, jak na oba nové systémy zareaguje veřejnost.

Zdroj: Blogging Windows, WPCentral

Miroslav Havlíček

7 komentářů

 1. R1S0 (neregistrovaný)

  mat pri starte 5 telefonov v podstate rovnakej klasifikacie je dost mizerny vysledok…. cakal som vacsi nasup novych WP8 telefonov,ale hlavne ich vacsi rozptyl…

 2. Hehe… v podstatě je to 5x víc než měl při startu Google nebo Apple :D

 3. WP nezačínají, už nějaký ten pátek na trhu jsou, ano verze 8 není s předchozími kompatibilní, no to je spíš průser než výhoda. Pokud každá větší aktualizace nebude zpětně kompatibilní, což mimiochedem u MS není nic nového, tak budou stále startovat a to uživatelům nezávidím.

  • fera (neregistrovaný)

   To je fakt ale taky to má své výhody, když zjistili že tudy cesta nevede tak je lepší to udělat odznova než aby to bylo také smetiště kódu jak Android (nevím jaký ve verzi 4)

  • Co na to říct? Ano vzhledem k tomu jak špatně se to prodává tudy cesta nevede, na druhou stranu podle nadšení stávajících majitelů to vypadá, že WP není co vytknout. Tak že jsem z toho volaký zmaeťený. :-D

  • stanislav (neregistrovaný)

   Na poli desktopových systému má microsoft zpětnou kompatibilitu vyřešenou parádně. Windows 3.1 program bez větších problémů poběží na windows 7. Nevím proč se tím divize mobilních systémů neinspirovala a za posledních deset let přišla s třemi mobilními systémy… Ale třebas se to teď trochu ustálí.

  • ING (neregistrovaný)

   netrep prosim ta, vsetky aplikacie z WP7 pojdu na WP8. Nekontatiblita bude akurat z WP8 na WP7, ale predsa uz sa budu kupovat nove systemy tak to nikoho netrapi… alebo si myslis ze MS urobi tu istu chybu ako Google a budu davat do novych modelov stare systemy… urcite NIE

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).