Domů » Bleskovky » Retro táhne. Šéf Lenova naznačil reinkarnaci legendární Motoroly RAZR

Retro táhne. Šéf Lenova naznačil reinkarnaci legendární Motoroly RAZR

Společnost HMD Global se snaží brnkat na strunu nostalgie, rok po premiéře Nokie 3310 představila na veletrhu MWC reinkarnovaný telefon Nokia 8110. Jedná se o skvělý marketingový tah, který rozhodně poutá pozornost a dává světu velmi nahlas najevo, že značka Nokia je zpět v mobilním byznyse (byť se spletitějšími finsko-čínskými kořeny). Podobně se možná pokusí oživit zájem o značku Motorola čínské Lenovo.

Šéf Lenova Yang Yuanqing byl v rámci veletrhu MWC dotázán, zda se nechystá oživení legendární řady Motorola RAZR. Yuanqing na tuto otázku odpověděl:

„S novými technologiemi, zejména ohebnými obrazovkami, uvidíte spousty a spousty inovací v designu našich smartphonů. Doufejme, že to, na co jste se právě zeptal, bude brzy vyvinuto nebo realizováno.“

Na doplňující požadavek o potvrzení, že se jedná konkrétně o značku RAZR, šéf Lenova uvedl, že ji odpověděl již při prvním dotazu. Návrat značky RAZR Lenovo naznačilo už v roce 2016 videem výše. Pokud tedy k jejímu oživení dojde, půjde zřejmě Lenovo na věc zcela odlišně než HMD – reinkarnace RAZRu by mohla vypadat jako chytré véčko, tvořené jedním ohebným displejem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Jestli to nebude plasťák a cena do 3tis. tak udělám manželce radost – ted véčka nehezké plasťáky, seznam max 100čísel většinou v kategoriii pro seniory

 2. Divná doba, o rok čakajme retro CRT televízory asi.

 3. Tehle krám jsem měl a ještě někde v šuplíku mám. Byl to můj největší omyl, co se výběru telefonů týče. Nevím co mě to tehdy popadlo, že jsem ho koupil. Byl ve výprodeji asi za 4k a líbila se mi ta klávesnice. Postupem času se z něho stal naprosto nespolehlivej šmejd, kterej se musel současně s nabíjením i restartovat. Asi plánovaný zastarávání. Systém nepřehlednej a nelogickej. Můj první a poslední výrobek od Motoroly.

 4. návštěvník

  No sláva, čekám už dlouho a snad to konečně přijde! Sice jsem RAZR nikdy neměl, jen KRZR K1 (a předtím snad milion jiných Motorol), ale naprosto skvělý telefon, který kdyby dnes nebyl tak technologicky zastaralý, že jeho www prohlížeč nezvládne otevřít už skoro nic, používal bych ho doteď. Loni jsem ho musel odložit, ale stále ho mám a z nostalgie jej občas vytáhnu, dobiju a zapnu. Bude-li kvalita novýho véčka stejná, nemůžu se dočkat.

 5. TAk v dnešní době, kdy všechny telefony vypadají stejně to vítám. Nokia 3310 byla trochu jako test, ujalo se to a Nokia 8110 už něco umí (LTE, WiFi hotspot) pokud se na trhu objeví další kusy i od jiných výrobců a kvalita se zvedne (hlavně použitý materiál a fotoaparát) tak bude trh trochu zajímavější. Rád bych viděl Razra, 6310, K750, 8210, E90, T68 a další …. třeba taková 7110 v dnešním provedení by byl luxusní úlet…..

  • To bych tak netvrdil, třeba takový Samsung má svůj osobitý design. Jinak ohledně té reinkarnované 7110… teď HMD představilo 8110, jestli ti to uniklo…

  • Tak ono na trhu chybi dost typu mobilu, protoze vyrobci v soucasne dobe jedou strategii „jediny typ mobilu pro vsechny“. A ani se nedivim, protoze v soucasne dobe prodavaji vyrobne jednoduche placky za obcas silene penize, tak proc se snazit nabizet i neco lepsiho, ze?

 6. Konečně !! Na tuhle zprávu jsme čekal, chci svého RAZR V3 či V6 dodnes lituji že jsem se jich zbavil.

 7. Nechci auto co vypadá jako Škoda 110L i kdyby měl měla motor V8 a klimatizaci.
  Je to mobilní úlet, nic víc. Jistě si kupce najde, mezi příznivci tlačítkových telefonů , my ostatní zůstaneme u velkých multimediálních přístrojů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).