Retro vlna nekončí: nová Nokia 8110 nabídne LTE a výdrž 25 dní

Když byla na minulém MWC představena Nokia 3310, bylo to poměrně nečekané překvapení. Tento rok se již tak trochu očekávalo, že by mohla HMD Global přijít s něčím podobným, což se také potvrdilo. Retro novinkou na rok 2018 se stala slavná Nokia 8110, která si ve své originální verzi z roku 1998 zahrála i v kultovním filmu Matrix.

Nokia 8110 4G - Reloaded

Lehce prohnutý telefon s posuvným krytem klávesnice láká kromě nostalgie také na velmi dlouhou výdrž 25 dní, která mezi mnohdy sotva jednodenní výdrží dnešních smartphonů působí jako z jiného světa. Vysunutím či naopak zasunutím krytu lze přijmout nebo položit hovor, což je sympatický detail.

Procesor Qualcomm 205 a 512MB operační paměť pohání systém Smart Feature OS, v němž najdete předinstalovanou například i aplikaci pro Facebook. Pro platformu je také vytvářen jakýsi obchod s aplikacemi, takže se dost možná dočkáme i aplikací třetích stran. Jedno je ale jisté — legendární Snake chybět určitě nebude, v přístroji je samozřejmě nainstalován z výroby.

Na rozdíl od loňské Nokie 3310 nechybí podpora (evropských frekvencí) LTE, což je velmi příjemná zpráva. Nokia 8110 se bude prodávat v černé a jasně žluté barevné variantě, přičemž na trh zamíří už v květnu za cenu 79 EUR, tedy zhruba 2 000 Kč. K dispozici by měla být i Dual SIM varianta, která bude zřejmě o něco málo dražší.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku