Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Řešení pro hybridy? Hyundai Sonata má ve střeše integrované solární panely

Řešení pro hybridy? Hyundai Sonata má ve střeše integrované solární panely

Elektromobilita, respektive ekologická varianta dopravy na čtyřech kolech, má mnoho různých podob, stejně jako příznivců či odpůrců. Faktem je, že elektromobily zažívají v posledních letech nebývalý nárůst popularity. Spolu s tím rovněž roste popularita hybridů, tedy automobilů kombinující klasický spalovací motor s elektromotorem. Tento koncept dostala do povědomí lidí především Toyota se svým modelem Prius, který se stal takřka synonymem pro hybridní automobil.

hyundai sonata hybrid 2

Hybridy nicméně nevyrábí jenom Japonci, ale celá řada jiných automobilek. Mezi ně patří také velký tuzemský hráč z Jižní Koreje – Hyundai. Ten má ve svém portfoliu také hybridní model Sonata, která zařadila v tomto odvětví s netradiční variantu, jak dobíjet svůj elektromotor. Kabel s elektřinou sice budete muset vytahovat také, ale možná ne až tak často.

Jsou solární panely na střeše budoucnost elektroaut a hybridů?

Hyundai Sonata Hybrid má na své střeše solární panely, které umožní baterii v automobilu dobíjet. Pro dobíjení nicméně nemusíte stát na sluníčku dlouhé hodiny – dobíjet baterii můžete klidně i během řízení. Podle automobilky Hyundai zvládne panel dobít 30 – 60 % baterie během jediného dne. Hyundai také předpokládá, že panel zvládne ročně přidat až 1 300 kilometrů dojezdu, pakliže každý den bude nabíjet alespoň 6 hodin.

hyundai sonata hybrid

Hyundai nicméně není první automobilkou, která se solárními panely přišla. Už dříve představila Toyota u svého modelu Prius Prime solární panel na střeše jako volitelnou výbavu. Hyundai rovněž plánuje nasadit panely i u dalších svých modelů, takže se snad tato varianta rychle stane standardem.

Nepřehlédněte: Test Hyundai IONIQ plug-in hybrid: řešení na půl cesty

Pokud jste už běželi ke svému lokálnímu dealerovi pro cenovou nabídku, musím vás zklamat – Hyundai Sonata Hybrid se prozatím bude prodávat pouze v domovské Jižní Koreji, s plánovanou expanzí do Spojených států.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments