TOPlist

Resco Contact Manager: Zajímavý správce kontaktů v pěkném kabátku

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Resco Contact Manager: Zajímavý správce kontaktů v pěkném kabátkuSlovenská společnost Resco s.r.o. před několika dny zveřejnila ke stažení první beta verzi nového správce kontaktů, který je určený pro platformu Pocket PC. Co se týče funkčnosti, Contact Manager nabízí téměř stejné možnosti jako konkurenční programy, nicméně několika zajímavými vlastnostmi se přece jenom odlišuje. Prostředí programu vypadá díky použitému skinu velmi atraktivně a potěšila mě i celková svižnost aplikace. Vše završuje kompletní optimalizace pro ovládání pomocí prstů a podpora skrolovacích gest. Základní okno správce je rozděleno do 5 záložek, ve kterých kromě klasického adresáře naleznete nabídku oblíbených kontaktů, do které si můžete přidávat čísla, na která nejčastěji voláte.

Dále můžete přistupovat do pěkně zpracované historie, ve které rovněž naleznete počítadlo hovorů (celkový počet, délka, počet příchozích, počet odchozích…). Pod předposlední záložkou si můžete nechat zobrazit textové zprávy v chatovacím režimu. Zde jsem narazil na jednu zajímavou funkci pro řazení zpráv. Když například na Vodafone pošlete z internetu 3 SMS zprávy, přijdou vám v různém pořadí; jako první třeba zpráva 2/3, druhá 3/3 a poslední 1/3. V takovém pořadí se pak uloží i do Inboxu, takže při několika stovkách SMS nastává docela chaos. Když si ale zprávy zobrazím v Resco Contact Manageru, tak mi je řadí pěkně za sebou. SMS zprávy si rovněž můžete exportovat do formátu xls nebo csv. Poslední pátá záložka s prostornou klávesnicí na displeji pak poslouží k rychlému vyhledávání kontaktů.

-
Oblíbené kontakty, historie hovorů a detail historie vybraného kontaktu

V nastavení programu si pak můžete upravit, zda chcete zobrazovat i kontakty ze SIM karty a ve finální verzi přibude také podpora skinování. Součástí programu je ještě jeden malý bonus, kterým je pěkně zpracovaný plugin na obrazovku Dnes. U něj je patrná částečná inspirace z Windows Mobile 6.5, což ale vůbec není na škodu. Plugin dokáže velmi snadno nahradit několik klasických systémových lišt a informace navíc zobrazuje mnohem přehledněji.

-
Detaily kontaktu a Today plugin

V horní liště vidíte kromě data a velkých hodin také název operátora a čas buzení. Druhá řada nabízí přístup k výše popsaným záložkám Contact Manageru a v třetím řádku pak naleznete tlačítka pro vypnutí telefonního modulu, Bluetooth a Wi-Fi.

-
Plugin na obrazovku Dnes

Resco Contact Manager se v současné době nachází ve verzi 0.9, kterou si všichni zájemci mohou zcela zdarma vyzkoušet. Odkaz pro stažení naleznete na oficiálních stránkách programu, kde rovněž můžete výrobci reportovat případné bugy.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku