Resco Contact Manager: Zajímavý správce kontaktů v pěkném kabátku

Resco Contact Manager: Zajímavý správce kontaktů v pěkném kabátkuSlovenská společnost Resco s.r.o. před několika dny zveřejnila ke stažení první beta verzi nového správce kontaktů, který je určený pro platformu Pocket PC. Co se týče funkčnosti, Contact Manager nabízí téměř stejné možnosti jako konkurenční programy, nicméně několika zajímavými vlastnostmi se přece jenom odlišuje. Prostředí programu vypadá díky použitému skinu velmi atraktivně a potěšila mě i celková svižnost aplikace. Vše završuje kompletní optimalizace pro ovládání pomocí prstů a podpora skrolovacích gest. Základní okno správce je rozděleno do 5 záložek, ve kterých kromě klasického adresáře naleznete nabídku oblíbených kontaktů, do které si můžete přidávat čísla, na která nejčastěji voláte.

Dále můžete přistupovat do pěkně zpracované historie, ve které rovněž naleznete počítadlo hovorů (celkový počet, délka, počet příchozích, počet odchozích…). Pod předposlední záložkou si můžete nechat zobrazit textové zprávy v chatovacím režimu. Zde jsem narazil na jednu zajímavou funkci pro řazení zpráv. Když například na Vodafone pošlete z internetu 3 SMS zprávy, přijdou vám v různém pořadí; jako první třeba zpráva 2/3, druhá 3/3 a poslední 1/3. V takovém pořadí se pak uloží i do Inboxu, takže při několika stovkách SMS nastává docela chaos. Když si ale zprávy zobrazím v Resco Contact Manageru, tak mi je řadí pěkně za sebou. SMS zprávy si rovněž můžete exportovat do formátu xls nebo csv. Poslední pátá záložka s prostornou klávesnicí na displeji pak poslouží k rychlému vyhledávání kontaktů.

-
Oblíbené kontakty, historie hovorů a detail historie vybraného kontaktu

V nastavení programu si pak můžete upravit, zda chcete zobrazovat i kontakty ze SIM karty a ve finální verzi přibude také podpora skinování. Součástí programu je ještě jeden malý bonus, kterým je pěkně zpracovaný plugin na obrazovku Dnes. U něj je patrná částečná inspirace z Windows Mobile 6.5, což ale vůbec není na škodu. Plugin dokáže velmi snadno nahradit několik klasických systémových lišt a informace navíc zobrazuje mnohem přehledněji.

-
Detaily kontaktu a Today plugin

V horní liště vidíte kromě data a velkých hodin také název operátora a čas buzení. Druhá řada nabízí přístup k výše popsaným záložkám Contact Manageru a v třetím řádku pak naleznete tlačítka pro vypnutí telefonního modulu, Bluetooth a Wi-Fi.

-
Plugin na obrazovku Dnes

Resco Contact Manager se v současné době nachází ve verzi 0.9, kterou si všichni zájemci mohou zcela zdarma vyzkoušet. Odkaz pro stažení naleznete na oficiálních stránkách programu, kde rovněž můžete výrobci reportovat případné bugy.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

19 komentářů

 1. _Ja (neregistrovaný)

  Vypadá móc pěkně. Bude makat i na WM5? A prosím jak je to s tou beta verzí. Má nějaké omezení (časové,počet kontaktů atd..)? Ještě jeden dotaz. Přiložený Today plugin se instaluje automaticky? Rád bych si nechal zachovaný ten můj původní.

 2. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Na Windows Mobile 5 doporučuji vyzkoušet, já možnost jak to otestovat nemám a na webu výrobce o tom také není zmínka. Jinak tahle beta by nijak omezená být neměla, tedy ani počtem položek ani časově.

 3. zbynda01 (neregistrovaný)

  ta aplikace automaticky překryje horní stavovou lištu, nebo je možné nastavit, aby to nedělala? pokud ano, tak to nechci

 4. zbynda01 (neregistrovaný)

  myslel jsem, že pokud to překrývá, tak to nechci

 5. ziminix (neregistrovaný)

  Dělá to třeba i PhoneEx a pochybuji, že by to šlo vypnout.

 6. Shooter (neregistrovaný)

  Opet casta otazka : Zvlada rozdeleni kontaktu do skupin a kazde skupine jine vyzvaneni? Popr. umi to vubec nejakej spravce kontaktu?

 7. dj.digiman (neregistrovaný)

  na přiřazení ke skupinam používam ringo mobile umí to udělat i u SMS celkem vymakanej soft ale jen na melodie nic jinýho neumí

 8. Shooter (neregistrovaný)

  Takze s pomoci toho ringo mobile si teda vytvorim skupiny a k nim i ruzny vyzvaneni… to sem asi pochopil . Ale nenahradi tenhle soft doufam celej contact manager? MYslim to tak jestli muzu pouzivat nejakej contact manager spolecne s timhle?

 9. radims69 (neregistrovaný)

  Je to prima ale ma to mouchy:
  -Nastaveni favoritu se po kazdem SR smaze.
  -Volani z detailu kontaktu je nejak nepovedene – tlacitko pro provedeni hovoru reaguje az na treti ci ctvrty pokus.
  Je to asi tim ze je to beta. Doufam ze tyto problemy chlapci odstrani. Jeste by to chtelo zrusit z (jinak velmi povedeneho) today pluginu vypinani telefonu. Zda se mi to nebezpecne.

 10. Lakva (neregistrovaný)

  Mě to zase v kontaktech nějak nechtělo posouvat… Fakt je to ještě dost betoidní.
  Shootere, jak na skupiny nevím, ale přiřadit individuální vyzvánění jednotlivým kontaktům umí widle standartně – najdi si u kontaktu vlastnost Ringtone

 11. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Ten bug s Oblíbenými kontakty už je nahlášený v support fóru a vědí o něm. Co se týče toho tlačítka na Today pluginu, tak to stejně nereaguje na vypnutí ihned, ale ještě se vyroluje seznam nabídek, takže to brání okamžitému vypnutí modulu při nechtěném úkliku.

 12. shark (neregistrovaný)

  da se nastavit ruzne oznameni ( zvuk) u SMS podle odesilatele, jak to umi treba photo contact 5 ?

 13. Lakva (neregistrovaný)

  Sharku, asi to půjde něčím i samostatně, ale já tohle mám jako vedlejší funkci ve správci profilů (no… to byl původně, teď to má funkcí poněkud moc aby to šlo vůbec popsat ) PhoneAlarm.
  Mrkni na http://www.pocketmax.net/ buď na PhoneAlarm nebo AlarmPal, ten by to taky mohl umět.

 14. Lakva (neregistrovaný)

  Jo aha, ta myslíš v Rescu… To nevím… Sorry, špatně jsem to pochopil…

 15. zbynda01 (neregistrovaný)

  tak jsem dnes zkusil. chvilku jsem to projížděl a asi zůstanu u sunnysoft contacts. tohle je takové nějako moc divoké. docela se mi líbil today doplněk, ale není možné ho nijak upravovat a přesouvat si ikonky (aspoň jsem na to nepřišel) a takhle zabere asi půl obrazovky, takže je to nepoužitelné.
  co se týče prostředí aplikace, tak grafický efektní, ale třeba to skrolování se chová trochu divně a tak jako trhaně.
  abych jenom nekritizoval, tak na ovládání prsty je to docela pěkně přizpůsobené (ale to jsou SC relativně taky).
  za zkoušku to stálo, ale zatím nemám důvod měnit

 16. fido_cz (neregistrovaný)

  Je venku verze 0.92

 17. Richia (neregistrovaný)

  No, mam tu nevyhodu, ze mne SunnySoft moc nevyhovuje. Vyzkousel jsem moooc kontaktu a skoncil u tohoto. Po delsim pouzivani jsem zjistil, ze pokud najedu na kontakt a chci zmacknout tel. ci SMS tak nereaguje (pomoci prstu). Pokud pouziji stylus, tak je to v pohode. No, je to zatim betaverze. Clovek musi mit pochopeni. No, asi budu muset zacit pouzivat SunnySoft. Richia

 18. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Už je venku další verze 0.94.

 19. dvzd (neregistrovaný)

  Version: BETA 0.98
  Released: February 21, 2009

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel