Domů » Bleskovky » Remake legendární Mafie přinese motorky i český dabing

Remake legendární Mafie přinese motorky i český dabing

V našich luzích a hájích asi neexistuje hráč, který by alespoň neslyšel o herní sérii Mafia. První díl si vysloužil u hráčů takřka kultovní status, nejen díky svému příběhu, jízdnímu modelu a preciznímu zpracování, ale také zabodoval českým dabingem, na kterém se podílely takové hvězdy, jako je Marek Vašut či Petr Rychlý.

Remake prvního dílu pochopitelně vzbudil veliký ohlas. Studio Hangar 13 (které má v ČR pobočky v Brně a Praze) nevylepší pouze grafickou stránku, která od doby vydání notně zastarala, ale přidá také nové dialogy, mise a hratelné části. Pozitivní ohlasy vzbudilo také přidání motocyklů, které v rámci celé série doposud chyběly.

Mafia Announce Screenshot Pepes Restaurant

Diskutovanou částí remaku je i český dabing. Ten vydavatel Cenega Czech potvrdila, nicméně je skoupá na detaily. Insider s přezdívkou Sobo se na webu PCTuning.cz zmínil, že se celý dabing bude nahrávat znova s jinými herci, přičemž tuto spekulaci potvrzuje i vystřižená komunikace na Facebooku s Petrem Rychlým, který svou účast dementoval. Na to v jaké podobě se český dabing ve hře objeví, si budeme muset počkat do vydání.

Kompletní edice se dočkáme už 28. srpna

To bylo oznámeno na 28. srpna, přičemž HD remaster druhého a definitivní edici třetího dílu si můžete zakoupit už nyní v digitální podobě. Pakliže chcete celou kolekci, můžete si zakoupit Mafia: Trilogy, které vám ihned zpřístupní dvojku a trojku a v den vydání také jedničku.

Nepřehlédněte: Legendární hra Mafia hlásí comeback. Dočkáme se kompletní trilogie

Pokud toužíte po fyzické kopii, budete si muset počkat až do 28. srpna, nicméně za předobjednávku získáte hned několik bonusů jako například zlatý skin zbraně, speciální oblek či auto do vaší virtuální garáže.

Kompletní trilogie je dostupná na Microsoft Store za 1 690 korun, jednotlivé díly pak stojí 799 korun s výjimkou prvního dílu, který je opatřen cenou 999 korun.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. Jen mám strach z toho dabingu.. Ten původní byl dokonalý! Mohli zkusit nasmlouvat původní herce! Nechme se překvapit

  • Tiez sa bojim ze budem porovnavat, predsa Sam, Paulie, Salieri…a ta dobova hudba k tomu…ale teda to je urcite hra ktoru si kupim. Tesim sa :)

  • Já některý herce z původního dabingu znám a podle všeho tam kontakt proběhl.

 2. Tomáš Štěrba

  Lidi, kaslete na to, jaký to bude mít dabing, nějaky tam bude, časem se krom nových scén stejně objeví naroubovany ten původní. U to tu vůbec nejde, ale čeká nás průlom. V roce 2020 vyjde hra s českým dabingem. S dabingem pro zemi, pro kterou se to údajně nevyplatí… Tohle je průlom, a ač na to má vliv nostalgie nebo cokoli, jsou jistě mnohé tituly, které se prodávají minimálně stejně dobře jako se bude prodávat Mafia a nám to otevírá šanci, že se možná setkáme i s jinými plně lokalizovánými tituly. Já si totiž myslím že se to sakramensky vyplatí investovat pár tisíc do překladu, jelikož nalakaji mnohem víc hráčů, kteří neumí dokonale anglicky a hry nehrají jen proto, že z toho mají maximálně půl zážitků a nebaví je to.
  A nakonec co si budeme, ja mafii 1 nehrál, vyrůstal jsem na GTÁčkách a jiných zahraničních hrách a myslel sem si, že je to Top, ale když jsem si na ps3 pustil tenkrát novou Mafii2, a najednou na mě celý svět mluvil český, bylo to úplně ale úplně o něčem jiném. Od té doby už jsem zahraniční tvorbu, ač anglicky docela umím nemohl nikdy plně ocenit, jelikož vy můžete rozumět hlavní příběhové linii, ale takové to štebetani okolo a každý detail který je ve vašem rodném jazyce hře přidává 1000% nahoru.

 3. Mafia sama o sobě byla docela průměrná hra (teď to nemyslím ve zlém), ale její kouzlo bylo právě v dokonalém soundtracku a skvělém českém dabingu. Proto si hru oblíbilo v Čechách tolik lidí :-) ale věřím, že téhle legendě udělají důstojný remake a dodělají, co tam dříve nebylo. Nejen ty motorky, ale třeba i více závodů na okruzích, multiplayer by byl super. Uvidíme, rád za to zaplatím a vývojáře (znovu) podpořím (i když teď už jiné).

  • Nesouhlasím s tím, že byla Mafia 1 průměrná hra. Dabing a soundtrack byl top, ale taky velice silný příběh, postupný vývoj děje, zlomové okamžiky, atmosféra amerického města 30. tých let, interakce s okolím a v neposlední řadě volnost pohybu a obrovská otevřená mapa. V době kdy Mafia 1 vycházela, byl otevřený svět ve hře opravdu jen výjimkou. Český dabing to vše umocnil a taky proto to bylo pro nás tak silné, ale Mafia neměla úspěch jen v Čechách, ale i ve světě. Hráčskou éru mám už dávno za sebou, hrát ani nemám na čem, volný čas užívám jiným způsobem, ale pokud tento remake dopadne dobře, kupuji PS4! :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).