Domů » Bleskovky » Rekordní výsledky: Na konci roku se aktivovalo přes 50 milionů iOS a Android zařízení

Rekordní výsledky: Na konci roku se aktivovalo přes 50 milionů iOS a Android zařízení

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že během Štědrého dne bylo aktivováno okolo 17,4 milionu iOS a Android zařízení. Nyní se k údajům vracíme, tentokrát se statistikou od společnosti Flurry. Ta uvádí, že v posledním týdnu tohoto roku, tedy od Vánoc do Silvestra, bylo aktivováno dokonce 50 miliónů zařízení se systémy Android a iOS. Následně bylo za stejné období staženo z App Store a Google Play na 1,76 miliardy aplikací. Oboje údaje tak překonávají rekordy z loňského roku. Co se informací ohledně celého 4. čtvrtletí loňského roku týče, těch bychom se měli dočkat v posledním lednovém týdnu přímo od výrobců – Google a  Apple by se s čísly měli pochlubit 22. a 23. ledna.

Ale vraťme se zpět k původní zprávě. Společnost očekává, že v následujících měsících bude stahováno až 1 miliarda aplikací měsíčně a ve 4. čtvrtletí to už budou dokonce 2 miliardy aplikací měsíčně. Výzkum bral také v potaz to, odkud jednotliví uživatelé nových telefonů pocházejí. Na výsledek se můžete podívat na obrázku níže. Jste mezi šťastlivci i vy? Popřípadě kolik jste si stáhli za poslední dny aplikací? 

Zdroj

Richard Bláha

7 komentářů

 1. Apple s Googlem se perou, zatimco se jim Microsoft smeje a trha rekordy prodeju.

 2. Ehm…o jakych rekordech to prosim pises…

  • Taky ten blaf co vypustil z úst nechápu, asi nějaký po silvestrovský dojezd :D

  • Windows Phone se prodavaji o 300% vice nez pred rokem. Je tu snad nekdo, kdo neveri v budouci dominanci tretiho ekosystemu od Microsoftu? :-)

  • Tak třeba já a to ho použivám jako hlavní OS ;-)

  • S4crifice (neregistrovaný)

   Tak že Nokie rozdala deset nově vyrobených telefonů svým zaměstnancům, čímž se zvýšil počet jejich aktivací o 300%, pořád v tom lámání rekordů nevidím :D

 3. S4crifice (neregistrovaný)

  Jinak by mě zajímalo – co se řadí mez registraci nového zařízení? Aktivace na základě IMEI nebo na základě přihlášení zařízení do Google/Apple ID? Jak to funguje? Asi IMEI, protože kdyby to bylo na základě účtu, tak vývojáři tomu hodně napomáhají, když stále mažou a registrují jeden a ten stejný telefon ..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).