Domů » Bleskovky » Redmi Note 8 vstává z mrtvých. Edice 2021 má transplantovaný mozek, zbytek zůstal stejný

Redmi Note 8 vstává z mrtvých. Edice 2021 má transplantovaný mozek, zbytek zůstal stejný

Zatímco společnost HMD Global reinkarnuje vybrané legendární Nokie a dává jim modernější kabátek, Xiaomi se rozhodlo reinkarnovat dva roky starý smartphone a nacpalo jej do naprosto stejného oblečení. Přivítejte Redmi Note 8 2021.

Redmi Note 8 2021: staré tělo s transplantovaným mozkem

Skutečně nevíme, co Xiaomi k oživení modelu Redmi Note 8 vedlo. Že by Xiaomi zbyly po tomto telefonu palety plné nepoužitých komponent? Zase takový propadák to nebyl, po celém světě se jej prodalo úctyhodných 25 milionů. Ať je pravda jakákoliv, máme před sebou navlas stejně vypadající telefon, dokonce i s původními barevnými reliéfy na zádech.

Redmi Note 8 2021 1

Drtivá většina parametrů zůstává poplatná původnímu modelu. Telefon dostal 6,3“ displej s Full HD+ rozlišením, čtečku otisků prstů na zadní straně či 4000mAh baterii s podporou 18W nabíjení. Stejné jsou i fotoaparáty – ve výřezu na přední straně najdeme 13Mpx selfie kamerku, záda pak zdobí semafor čtyř čoček poskládaný ze 48Mpx hlavního fotoaparátu, 8Mpx širokáče a dvou 2Mpx kamerek pro makro a hloubku.

Redmi Note 8 2021 3

A co je tedy nového? Čipset a nic víc než čipset. Redmi Note 8 pohání novější MediaTek Helio G85, který střídá původní Snapdragon 665. Paradoxně k žádnému velkému výkonnostnímu posunu nedošlo, podle benchmarků dokonce lehce vítězí původní čipset, který utáhl i záznam 4K videa; nově je maximem pouze Full HD při 30 fps.

Redmi Note 8 2021 2

Abychom však MediaTeku nekřivdili, alespoň nabízí lehce modernější konektivitu čítající Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2 a infračervený senzor. NFC v parametrech trestuhodně chybí. Plusy naopak telefon může získat za nehybridní šuplík na dvě nanoSIM a paměťovou kartu, FM rádio, odolnost proti postříkání a nejnovější systém Android 11 s prostředím MIUI 12.5.

Redmi Note 8 půjde na trh v modré, bílé a černé barvě, k dispozici bude v paměťových variantách 4/64 nebo 4/128 GB. Ceny ani dostupnost zatím oznámeny nebyly. Podle dřívějších spekulací by se tento model měl podívat do Ruska a do vybraných evropských zemí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Ty číňani v Xiaomi musej na něčem jet. Jinak neni možný aby vydávali každej tejden novej telefon a do toho recyklovali starý. Jejich nabídka je naprostá šílenost…

    • Tohle je hlavně naprosto nesmyslná recyklace, která nemá NIC, co by v dnešní době mohla nabídnout. Už řada Note 10 ve srovnání s Note 9 nemá zrovna valného významu.

  2. Takové návraty nejsou nic neobvyklého, stačí vzpomenout na Nokie a některé další. V kurzu jsou např gramofony se 40 let starou technikou. U smartfonů je to však otázka, zda se úspěch bude opakovat. Když si ale představím Asii a to obrovské množství potenciálních kupců, není nic nemožné.

  3. Mám ho 2 roky, stále fungují aktualizace a nemám zatím důvod koupit nový.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).