Domů » Bleskovky » Redmi K30 míří vysoko. Nabídne 120Hz displej a 60Mpx fotoaparát

Redmi K30 míří vysoko. Nabídne 120Hz displej a 60Mpx fotoaparát

Značka Redmi, která se v letošním roce osamostatnila od mateřského Xiaomi, překvapivě neprodukuje pouze telefony střední a nižší třídy, ale nakukuje i do vyšších segmentů. Důkazem je model Redmi Mi 9T Pro (v zahraničí Redmi K20 Pro), který disponuje vlajkovým čipsetem, bezrámečkovým displejem, slušným fotoaparátem a hlavně velmi konkurenceschopnou cenou. Pro příští rok Redmi chystá nástupní model K30, který má přinést ještě lepší parametry.

Redmi flagship pop up 2

Redmi K30: 120 Hz, 60Mpx fotoaparát a čtečka otisků prstů na straně

Ředitel Redmi Lu Weibing před nedávnem skrze čínské sociální sítě potvrdil, že se značka Redmi stane 5G průkopníkem, což dokáže právě na smartphonu K30. Ten je podle zjištění komunity na XDA-Developers pravděpodobně vyvíjen pod kódovým označením Phoenix, přičemž rozborka nejnovější verze prostředí MIUI 11 odhaluje i některé z jeho funkcí. Pokud se skutečně jedná o Redmi K30, můžeme se těšit například na postranní čtečku otisků prstů. K této funkci systém obsahuje i následující grafiku.

redmi finger

Tento způsob biometrické autentizace prý nedostane pouze „Phoenix“, ale i jiný telefon vyvíjený pod označení „Picasso“. Podle obrázku by jeden z těchto telefonů (nebo oba) měl disponovat duální selfie kamerou umístěnou v oválném otvoru displeje. Vlastnosti zobrazovače odhaluje MIUI 11 také, a to opět v souvislosti s modelem „Phoenix“; v jeho případě se objevil přepínač mezi obnovovací frekvencí 60 a 120 Hz.

Poslední zmínkou k tomuto telefonu je použití hlavního fotosnímače Sony IMX686, který zatím nebyl představen, víme však, že se bude jednat o 60Mpx senzor.

Premiéra už příští měsíc?

Podle informací serveru IndiaToday by měl být smartphone Redmi K30 představen nečekaně brzy, údajně už v příštím měsíci. Zda se bude jednat o asijskou, nebo globální premiéru, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments