Domů » Bleskovky » RED Hydrogen One nabírá zpoždění. Kdy se prvního telefonu s holografickým displejem dočkáme?

RED Hydrogen One nabírá zpoždění. Kdy se prvního telefonu s holografickým displejem dočkáme?

RED Hydrogen One bude vůbec první smartphone na světě, který je schopný zobrazovat holografické objekty a bez dotyku s nimi pohybovat. Společnost RED, která se jinak živí výrobou high-endových digitálních kamer, přislíbila komerční uvolnění svého prvního smartphonu na toto léto, avšak zdá se, že termín nestihne.

RED Hydrogen One: podívejte se první ukázku holografického displeje (video)

Premiéra na konci tohoto měsíce

Zakladatel společnosti Jim Jannard zveřejnil očekávaný harmonogram prodejů do diskuzního fóra, upozornil však, že termíny se mohou ještě měnit. Pokud vše půjde podle plánu, dojde k oficiální premiéře telefonu 31. srpna na akci v RED Studios v Hollywoodu.

9. října by se měl telefon dostat do rukou prvních zákazníků, kteří si jej přeobjednají; nejprve bude dostupná černá hliníková varianta, krátce nato dorazí titanová.

2. listopadu bude možné RED Hydrogen One zakoupit u amerických operátorů AT&T a Verizon, popř. v Mexiku u operátora Telcel. Hliníková varianta bude stát 1 295 USD (asi 28 600 korun bez DPH), titanový model přijde na více než 1 600 dolarů (přes 35 tisíc bez DPH).

Jak to bude s dostupností na evropském trhu, zatím zástupci společnosti nesdělili.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).