RED Hydrogen One: podívejte se první ukázku holografického displeje (video)

Výrobce high-endových digitálních kamer RED se rozhodl pustit se do výroby mobilního telefonu, a to ne ledajakého – chystaný model Hydrogen One totiž nabídne unikátní holografický displej. Zatím jsme měli možnost vidět pouze nefunkční maketu v rukách youtubera Marques Brownleeho, nyní se můžeme podívat přímo na video výrobce, jak holografický displej funguje.

LEIA Mobile Holographic Displays

Výrobu samotného panelu má na starosti společnost nazvaná Leia Inc., což je oddělená laboratoř společnosti Hewlett-Packard a sama sebe nazývá jako vedoucí poskytovatel holografických mobilních řešení. Holografický displej se údajně podařilo vyvinout díky nedávným průzkumům v nanofotonickém designu. Zobrazování světelného pole využívá více vrstev LCD se směrovým podsvětlením, takže uživatel může vidět zobrazené objekty každým okem s mírným posunem, což si mozek vyhodnotí jako 3D objekt. Řešení od Leia založené na klasických LCD má tu výhodu, že displej může fungovat rovněž jako klasický 2D panel.Nepřehlédněte

RED Hydrogen poprvé na videu: modulární smartphone s holografickým displejem

Leia navíc uzavřela licenční dohody se společností Synaptics, díky nimž může využívat k interakci s holografickými objekty bezdotyková gesta nad displejem – lze tak například otáčet holografickou mapou, aniž by se prsty dotkly displeje.

Holografické objekty ve formátu .h4v je možné generovat natáčením 4 kamer (nebo převodem 2D a 3D objektů do .h4v), přičemž společnost RED hodlá vytvářet obsah jak pro spotřebitele, tak pro profesionály. Funkční prototypy smartphonu RED Hydrogen One mají být připraveny již v příštích měsících, prodej pak má být zahájen v první polovině roku 2018. Cena telefonu je stanovena na 1 200 dolarů (asi 26 tisíc korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku