Domů » Recenze » Recenze Samsung Galaxy S4 Active: Vody se nebojí

Recenze Samsung Galaxy S4 Active: Vody se nebojí

Voděodolná „es-čtyřka“ s certifikací IP67? To nezní vůbec špatně. Konečně pořádný telefon, který se nezalekne vody, navíc s výbornými hardwarovými parametry. Jak dopadl test modelu Galaxy S4 Active v praxi?

Samsung letos představil hned několik variant své vlajkové lodi – modelu Galaxy S4 (recenze). Mimo zmenšené verze Galaxy S4 mini (recenze) a zajímavého fotomobilu Galaxy S4 Zoom, tu máme odolnou verzi s označením Galaxy S4 Active. I u ní jsme se sice dočkali několika ústupků ve výbavě, nahrazuje to však certifikací IP67 zajišťující odolnost vůči vniknutí vody (ponoru do hloubky jednoho metru po třicet minut) a prachu (více informací).

Oproti svému staršímu bráškovi Galaxy S4 Active strádá v několika oblastech. Jednou z nich je displej; Super AMOLED vystřídal obyčejný TFT LCD panel. Dále tu poněkud nepochopitelně chybí teploměr a barometr a rozlišení fotoaparátu bylo sníženo z 13 Mpx na 8 Mpx. Jinak se ale stále jedná o špičkové zařízení a oproti standardní Galaxy S4 je dokonce o něco levnější.

 
V České republice oficiálně seženete pouze tmavou verzí, ostatní dvě zde Samsung zatím nenabízí

Přemýšlíte o Galaxy S4 Active? Podívejte se, kde jej koupíte nejlevněji…

Klady (+)

 • pětipalcový displej s fullHD rozlišením
 • hardwarová výbava
 • certifikace IP67
 • slušná výdrž baterie
 • infraport
 • notifikační dioda
 • bonusový software a funkce, TouchWiz

Zápory (-)

 • průměrný fotoaparát
 • zahřívání při vyšší zátěži
 • občasné lagy uživatelského prostředí
 • chybí barometr a teploměr
 • větší rozměry a vyšší hmotnost (ve srovnání s SGS 4)
 • vyšší cena

Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, u které si Galaxy S4 Active můžete zakoupit.

Obsah balení: Běžný standard doplněný solidním handsfree

Galaxy S4 Active k vám dorazí v krabičce s dřevěným vzorem a vyobrazením telefonu na přední straně. Balení je naprosto stejné jako u klasické „es-čtyřky“. Uvnitř se nachází samotný telefon, pod nímž je v odděleném prostoru schováno příslušenství.

- - -
Obsah balení u Galaxy S4 Active je stejný jako u staršího brášky, nic navíc nečekejte

Jde o standardní kombinaci nabíječky s oddělitelným kabelem (USB – microUSB) a kabelového handsfree. To ale musíme pochválit, špunty dobře sedí v uších a ani za zvuk se nemusí stydět, běžný posluchač tak již nebude muset investovat do jiných sluchátek.

Videopohled na Galaxy S4 Active

Konstrukce, design & odolnost: Vzhled ustoupil funkčnosti

Oproti Galaxy S4 jeho odolný sourozenec lehce narostl do všech směrů, díky čemuž se velikost ustálila na hodnotách 139,7 x 71,3 x 9,1 mm (vs. 136,6 x 69,8 x 7,9 mm). Active také přibral 21 gramů, což zastaví ručičku váhy na celkem 151 gramech. Kvůli velikosti tak úchop v ruce není vždy jistý a nevyhnete se přehmatávání, pokud potřebujete něco stisknout například v levé horní části displeje. Jde ale o daň za velký displej a časem si zvyknete.

- - -

- -

Pochválit musíme rozložení ovládacích prvků. V horní části pravého boku se nachází dobře dostupné vypínací tlačítko a naproti němu je kolébkový ovladač hlasitosti. Při běžném držení tak palcem ovládáte zamykací klávesu a ukazováček dostane na starost hlasitost.

- - -

Rozmístění konektorů je standardní, na spodní hraně je gumovou krytkou chráněný microUSB konektor, na té horní pak 3,5mm jack. Na zadní straně naleznete v dolní části hlasitý reproduktor, na opačném konci uprostřed je umístěna čočka 8Mpx fotoaparátu s přisvětlovací diodou.

- - -

Na recenzi nám telefon dorazil v šedé barvě a oproti oranžové či modré variantě, které se ale do České republiky v oficiální distribuci nedostanou, nevzbuzuje žádnou pozornost. Slovo nuda je tak z hlediska designu zcela na místě. Na stranu druhou, komfort používání je v rámci možností dobrý a je pořád lepší, když pohodlí používání ustoupí designu, než naopak.

- - -

- - -

Specialitou telefonu je certifikace IP67 zajišťující možnost ponořit jej do metrové hloubky po dobu třiceti minut a absolutní prachuvzdornost. Pod vodu jsme zařízení umístili (zahradní bazén, hloubka cca 90 centimetrů, pravidelné kontroly po 5 minutách) a nijak se to na něm nepodepsalo, důležité hlavně je nezapomenout zavřít gumovou krytku USB konektoru.

- - -

- -

Po vyjmutí z vody se sice pod zadním krytem voda objevila, ale jen v prostoru s reproduktorem a čočkou fotoaparátu. Část s baterií a dalšími komponenty, odkud by to už voda neměla daleko k základní desce, naštěstí zůstala suchá. Může za to gumová membrána, která lemuje zadní kryt a přesně vytyčuje, kam voda smí a kam už nikoliv. 

- -
Voda se pod zadní kryt dostala, ale pouze do míst, kde to nevadí; pod baterií bylo naštěstí sucho

Některé zahraniční recenze ale zmiňují opačnou zkušenost – voda se recenzentům dostala i tam, kam neměla. Je možné, že šlo jen o problém některých kusů, stejně jsme to měli například my u odolného modelu Galaxy Xcover 2. Je pravda, že schválně bychom telefon pod vodu umísťovat nedoporučovali, ale rozhodně se nemusíte obávat, že by nepřežil pád do kaluže či používání v dešti.

- -

Prachuvzdornost se nám sice otestovat nepodařilo, jelikož v Praze zrovna neprobíhala písečná bouře, předpokládáme ale, že pokud se do Galaxy S4 Active nedostala voda, nemají šanci ani drobné částečky. Ale pozor – telefon není odolný proti nárazům.

- - -
Srovnání: Galaxy S4 Active a Galaxy S4

- - - 
Galaxy S4 Zoom, Galaxy S4 Active a Galaxy S4

Konstrukce působí relativně bytelně a věříme, že jeden pád se nestane osudným, rozhodně ale nepočítejte s tím, že vydrží pravidelné údery a nárazy. Zejména velký displej může při nechtěném pádu utrpět výrazné poškození a oprava v autorizovaném servisu by vás pak přišla na zhruba 4 000 Kč.

- - - 
Samsung Galaxy S III, Galaxy S4 a Galaxy S4 Active

- - -

Displej: Stále skvělá podívaná

Oproti standardní variantě Samsungu Galaxy S4 se nezměnila ani úhlopříčka, tedy pět palců (respektive 4,99″), ani rozlišení, které činí 1920 x 1080 px (fullHD). Co je naopak odlišné je technologie, místo Super AMOLED panelu s pentile maticí je zde klasický TFT LCD. Ten nabídne poněkud méně výrazné barvy, avšak to může některým uživatelům vyhovovat.

- - 
Srovnání dispejů: Zleva Galaxy S4 Active/Galaxy S4 a Galaxy S III

Barevné podání bych nicméně hodnotil velmi dobře, slabším článkem je snad jedině černá, což je ale vlastnost LCD panelů jako takových. Bílá je naopak horší u AMOLEDu, v praxi ale rozdíl není nijak výrazný. Čitelnost na přímém světle je naprosto bezproblémová, čidlo automatické regulace jasu také funguje dobře. Nižší výrobní cena LCD panelu je navíc jedním z důvodů, proč seženete Galaxy S4 Active levněji, než standardní Galaxy S4. 

- - -
Samsung Galaxy S4 Active a Galaxy S4

Hardware: Rezerva na dlouhou dobu dopředu

Srdcem zařízení se stal čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 taktovaný na frekvenci 1,9 GHz doplněný grafickým akcelerátorem Adreno 320. Stydět se Galaxy S4 Active nemusí ani za velikost operační paměti RAM, která činí 2 GB (po spuštění volno lehce přes 1 GB). Znalejší již vědí, že o výkon rozhodně není nouze a i na nejnáročnější aplikace bude ještě nějakou dobu stačit. V systému jsou sice občas patrné drobné záseky či zaváhání, to je ale způsobeno optimalizací prostředí TouchWiz.

Mimo to se ale stále jedná o svižné zařízení a rozhodně vás při používání nebude nijak brzdit či omezovat. Díky použitému hardwaru si zahrajete snad všechny dostupné hry a bez problémů přehrajete plynule filmy ve fullHD rozlišení.


Galaxy S4 Active si s náročnými tituly bez problémů poradí

Zmínit bychom asi měli zahřívání, které je při náročnějších činnostech zejména v zadní části telefonu patrné. Výkon jsme také změřili pomocí několika benchmarků, podle očekávání je však velice podobný, jako u ostatních zařízení se Snapdragonem 600. Oproti běžné verzi zde chybí barometr a teploměr, což u outdoorového telefonu příliš nechápeme.

Výsledky naměřené v benchmarcích

 • AnTuTu: 21978
 • Quadrant Standart: 12443
 • Smartbench 2012 Productivity index: 7222
 • Smartbench 2012 Gaming index: 2706

Telefon nabídne 16 GB vestavěné paměti, ze které je volných něco málo přes 9 GB. Nechybí ani slot pro paměťové karty (až 64 GB), nicméně na tu prozatím nelze přesouvat data aplikací. Vyřešit by to však měla některá z dalších systémových aktualizací.

Baterie a výdrž: Jeden den v silném zápřahu

Kapacita baterie činí 2600 mAh, LCD displej je ale energeticky náročnější, než AMOLED a proto je výdrž o něco nižší, než u standardní Galaxy S4. V praxi je ale stále velmi dobrá a i při náročném používání telefon bez problémů vydrží celý den. Osobně jsem denně strávil 60 až 90 minut prohlížením internetu střídavě přes WiFi/3G, několika zprávami a hovory a měl jsem zapnutou synchronizaci Facebooku a jednoho účtu na Gmailu. Na konci dne jsem stále měl nabito z 50 až 60 % a usuzuji tedy, že při tomto relativně běžném používání nebude problém dostat se na dva dny.

A to je velmi slušná hodnota, například s konkurenčním Huawei Ascend D2 jsem se i přes větší kapacitu baterie měl problém dostat na den výdrže. I tentokrát samozřejmě platí, že při hraní náročných her baterie začne mizet velice rychle a nevydrží déle, než 5 hodin. Provedli jsme také standardizovaný test, kdy jsme ve smyčce přehrávali fullHD video, měli zapnutou WiFi, v telefonu nebyla SIM, jas byl nastaven naplno a zvuk přehráván do sluchátek s poloviční hlasitostí. Telefon se vybil po 4 hodinách a 20 minutách. To je skoro poloviční hodnota, než u běžné Galaxy S4, jak už jsme ale zmínili, při normálním používání rozdíl tak propastný není.

Telefonování, zprávy: Léty prověřená kvalita

Aplikace pro telefonování je přehledně rozdělena do čtyř karet – jmenovitě klávesnice, protokoly, oblíbené a kontakty. Co naleznete v jednotlivých záložkách asi vysvětlovat nemusím, vše je velmi přehledně zpracováno a dobře se používá. Příjemným zpestřením je možnost začít telefonovat přejetím prstu u daného kontaktu zleva doprava nebo položení hovoru otočením telefonu.

Nepřekvapí ani aplikace pro textové/MMS zprávy. Ty jsou opět přehledně rozděleny do konverzací s možností mazat jak jednotlivé zprávy, tak celé konverzace. Při psaní můžete vždy připojit přílohu a tímto způsobem odeslat MMS.

Na klávesnici od Samsungu se mi líbil speciální řádek s čísly, takže není nutné přepínat na část se symboly. Naopak se mi nepodařilo dostat čárku na hlavní obrazovku, což je v českém jazyce poněkud větší vadou na kráse. Nechybí ani možnost zapnout psaní tahem ve stylu Swype, což mnohdy značně urychlí a zpřesní zadávání. Systém se navíc učí nové výrazy.

Pochválit musím kvalitu hovorů. Ze sluchátka je dobře slyšet i v rušnějším prostředí a ani protistrana si na kvalitu zvuku nestěžovala. Hlasitý reproduktor i přes uzpůsobení pro odolnost proti vniknutí vody podává slušný výkon a zejména solidní hlasitost.

Konektivita: Nic podstatného nechybí

Telefon nabídne mimo LTE snad všechny potřebné moduly. Nechybí WiFi 802.11 b/g/n či Bluetooth ve verzi 4.0 s EDR a A2DP. Nezapomnělo se pochopitelně ani na GPS a GLONASS – jako navigace tedy telefon poslouží výborně, citlivost je velmi dobrá. Dostalo se i na rozšiřující NFC a přítomen je také infračervený port pro ovládání TV a dalších spotřebičů.

Internet: Vyberte si prohlížeč

Častým jevem u zařízení s Androidem 4.1 a vyšším je přítomnost dvou prohlížečů – Chrome a běžného, známého ze starších verzí Androidu. Nejinak je tomu i u Galaxy S4 Active, avšak základní prohlížeč je znatelně upraven Samsungem. A také se používá o něco lépe, než ne úplně dotažený Chrome. Díky jemnému pětipalcovému displeji je prohlížení internetu radost a ani s rychlostí posunu či načítání jsme nezaznamenali žádný problém.

 

K dispozici je také chytrá funkce, která posouvá stránku automaticky podle toho, jak čtete (přední kamerka sleduje váš zrak). Opět se ale v praxi ukázala jako nepříliš funkční a tak jsem ji raději deaktivoval, jelikož se občas stávalo, že se mi stránka začala z ničeho nic posouvat sama od sebe.

Multimédia: FM rádio je prý už minulostí

Už jsme zmínili, že díky použitému hardwaru nebude problém přehrát prakticky žádné video, a to ani v povedeném vestavěném video přehrávači. FullHD film přehraje naprosto bez problému a poradí si také s externími titulky. Nechybí ani příjemná drobnost v podobě náhledu podržením prstu nad časovou osou nebo funkce Smart Pause, která pozastaví video, pokud se nedíváte na obrazovku (zde vás opět snímá přední kamerka).

   

Hudební přehrávač přehraje širokou škálu formátů, jeho prostředí ale nijak revoluční není a připomíná původní přehrávač z Androidu 2.3. Oproti němu alespoň umí řadit skladby jinak, než abecedně. Nechybí ani možnost procházet hudbu po složkách a zajímavá je také sekce nazvaná hudební ráj, která rozdělí skladby podle jejich charakteru. S rozdělením sice ne vždy úplně souhlasím, ale pokud nevíte co poslouchat, může vám hudební ráj pomoct s rozhodováním.

  

Dále nechybí aplikace Hudba Play, kterou je možno volně stáhnout z obchodu Play. Ta nabídne o něco atraktivnější prostředí, z hlediska funkčnosti je ale velice podobná té standardní a proto by v telefonu vůbec nemusela být předinstalována.

Nepochválíme za absenci FM rádia, osobně tuto funkci na telefonu občas využiji a věřím, že nejsem jedinný. Minimálně u jednoho z nejlepších modelů značky by tak přijímač určitě chybět neměl.

Operační systém, bonusové aplikace: Tady se Korejci vyřádili

Nadstavba TouchWiz mění základní Android 4.2.2 k nepoznání a přináší hromadu dalších funkcí. Už samotná zamykací obrazovka umožní umístění různých widgetů a ukazuje zmeškané události, hovory, či zprávy. Do její spodní části si můžete umístit pět zástupců vašich oblíbených aplikací. Domovská obrazovka nabídne standardně pět obrazovek (počet lze zvýšit na sedm) s mřížkou 4×4, na něž můžete libovolně umisťovat widgety a zástupce aplikací. Vybrat si můžete také snadný režim s chudšími možnostmi nastavení a většími ikonami.

V notifikační liště naleznete rychlé nastavení jasu a také různé přepínače (WiFi, NFC, Chytré posunutí a další…), které můžete libovolně měnit a upravovat v nastavení.

  

Předělávkou prošla i nabídka nastavení; jednotlivé možnosti jsou schovány v celkem čtyřech záložkách – Připojení, Toto zařízení, Účty a Další. Pod první kartou najdete veškerou konfiguraci komunikačních modulů (WiFi, Bluetooth, data, DLNA, NFC, S-Beam, WiFi Direct či zrcadlení obrazu). V druhé sekci naleznete standardní nastavení telefonu a také chytrých funkcí (displej, dioda, zvuky, volání, chytré funkce, úsporný režim…).

  

Položka Účty nabízí přístup ke všem účtům v telefonu (Gmail, Facebook, Twitter, Dropbox… a další služby), a pod čtvrtou záložkou najdete zbytek nabídek (zabezpečení, úložiště, informace o zařízení). V nastavení jsem se místy ztrácel a mohlo by podle mého názoru být vzhledem k ohromnému počtu možností vyřešeno o něco přehledněji, časem si ale zvyknete.

  

I nová verze prostředí TouchWiz UX se snaží prezentovat jakési souznění s přírodou, což už jsme viděli u loňského modelu Galaxy S III. Obsahuje mnoho chytrých funkcí, jako třeba Smart Scroll posunující obrazovku podle pohybu vašich očí (v praxi příliš nefunkční, záleží však hodně na světelných podmínkách – podle nich je přední kamerka schopna váš zrak přesně snímat) nebo Smart Pause pozastavující video v případě, že se nedíváte na obrazovku (ani s ním jsem se příliš nespřátelil). Obě jsem tak během používání vypnul a nemohu říct, že by mi nějak chyběly.

  

Chválím funkci Smart Stay, která nezhasne displej dokud se na něj díváte. Ta v praxi fungovala dobře a totéž mohu říct o Smart Rotation, jež hlídá, aby displej nebyl otočen, pokud nechcete. To se hodí třeba při čtení v posteli, pokud ležíte na boku. V nastavení můžete aktivovat také možnost ovládat telefon v rukavicích, což už předvedla třeba Nokia Lumia 920 a v zimě se to může náramně hodit.

  

Zastavíme se také u hlasového asistenta S Voice. Ten funguje pouze v angličtině, rozpoznává ale dobře a ani s pro náš kraj typickou „czenglish“ nemá větší problémy. Můžete pomocí něj zjistit předpověď počasí, vyhledat různé informace či hlasové asistentce vynadat, což obvykle odmění nějakou úsměvnou hláškou.

  

Z aplikací zmiňme třeba WatchON, která umožní telefon využívat jako dálkový ovladač k televizi. Nastavení je jednoduché a funguje to skvěle. Můžete i úspěšně někoho vystrašit, když mu nenápadně přepínáte programy, čehož jsem během testování využil hned několikrát :)

Dále tu máme Group Play, což je program, jenž umožní, aby až osm telefonů letošní řady Galaxy (Active, Zoom, Mini, Mega 6.3…) přehrávalo stejnou skladbu. Umožní také sdílet různá data nebo hrát mulitplayerové hry, podporuje ale jen několik vybraných titulů.

 
Hlasová asistentka S Voice

Nechybí ani obchod Samsung Apps a Samsung Hub umožňující nakupovat filmy, hry a elektronické knihy. S překladač umožní překládat to, co řeknete, do různých světových jazyků. Chybí mezi nimi ale čeština, a tak se u nás s velkým využitím nejspíše nesetká.

 

Aplikace S Health perfektně poslouží jako krokoměr, měří však velice nepřesně a znatelně to s počtem změřených kroků přehání. Dále umožní registrovat jídla zkonzumovaná za den a teoreticky může posloužit jako šikovný pomocník při hubnutí. Nechybí šikovný kalendář S plánovač umožňující synchronizaci s Google účtem či přehled po dni, týdnu, měsíci i roku.

Tím ukončíme výčet asi nejdůležitějších vylepšení a funkcí prostředí TouchWiz, ačkoliv díky svému velkému rozsahu by vydalo i na samostatnou recenzi.

Fotoaparát a záznam videa

Samsung Galaxy S4 Active dostal do vínku osmimegapixelový snímač a hardwarově se jedná o horší čip než u standardní Galaxy S4, která nabízí rozlišení 13 Mpx. Kvalita samotných snímků není úplně špatná, avšak směrem k okrajům se trochu vytrácí ostrost a také barevné podání je poněkud mdlé, v dané cenové kategorii bychom tak přeci jen očekávali trochu lepší výsledky. Problém nastane v horších světelných podmínkách, v takovém případě již s příliš dobrými snímky nepočítejte.

- - -

- - -

Pochválit musíme kvalitu nahrávaného fullHD videa, je ostré, plynulé a ani zvuk není nijak tragický. Opět ale nepočítejte s pořízením kvalitního záznamu bez dostatečného světla.

- - -

Samostatnou kapitolou je prostředí fotoaparátu. To totiž stejně jako standardní Galaxy S4 nabídne hromadu režimů a doplňkových funkcí. S klidným svědomím vás tak můžeme odkázat na recenzi Galaxy S4, oproti které zde ale máme dva režimy navíc. Prvním je panoramatický snímek, jinými slovy uložení až dvaceti na sebe navazujících snímků. Ty se však nespojí a zůstanou odděleny v samostatné složce v galerii.

  
Režimy fotoaparátu a focení pod vodou

O poznání zajímavějším je pak režim voda. Ten umožní nastavit kolébkový ovladač hlasitosti jako spoušť fotoaparátu nebo videokamery. Příliš jsme nepochopili, proč nelze nastavit obojí zároveň, takže pokud budete chtít ve vodě natočit video a poté něco vyfotit, budete se muset vynořit a režim přepnout, jelikož dotykový displej pod vodou pochopitelně nereaguje tak, jak by měl.

Konkurence a závěrečné hodnocení

Samsung Galaxy S4 Active je povedené zařízení a pokud překousnete větší rozměry a hmotnost, má rozhodně co nabídnout. Potěší certifikace IP67, špičková výbava v čele s pětipalcovým fullHD displejem, 2 GB operační paměti a čtyřjádrovým procesorem. Někomu udělají radost hardwarová tlačítka pod displejem, která tu jsou právě z toho důvodu, aby telefon bylo možné ovládat i s mokrými prsty. Pak tu máme spoustu příjemných drobností, jako třeba chytré funkce prostředí TouchWiz nebo infračervený port. Chválíme i za přítomnost slotu na paměťové karty, na který mnoho výrobců rádo zapomíná.

Mezi nevýhody můžeme zařadit na danou cenovou kategorii slabší fotoaparát a absenci FM rádia. Také jsme příliš nepochopili, proč chybí u outdoorové verze barometr a teploměr; telefon by se mohl v zátěži méně zahřívat. Cena 15 000 Kč je sice vysoká, ale vzhledem k výbavě ospravedlnitelná.

Přemýšlíte o Galaxy S4 Active? Podívejte se, kde jej koupíte nejlevněji…

Mezi konkurenci určitě můžeme zařadit běžnou verzi Samsungu Galaxy S4, která sice nabídne lepší displej, stylovější design, kvalitnější fotoaparát a několik funkcí navíc, na stranu druhou si za ni připlatíte tisícikorunu navíc a pod vodou vám příliš dlouho nevydrží.

Dalším a poměrně výrazným konkurentem je Sony Xperia Z, která je již k sehnání za nižší částku (cca 13 000 Kč) a nabídne o trochu lepší fotoaparát. Strádá v oblasti displeje a výkonu. Odpůrce rozsáhlých úprav Androidu Sony potěší spíše kosmetickými vylepšeními a ne tak výrazně překopaným systémem, který naleznete u Samsungu. I Xperia nabídne certifikaci IP67, je k dispozici ve více barevných variantách a subjektivně je přeci jen atraktivnějším zařízením.

  
Sony Xperia Z je velkým konkurentem pro Galaxy S4 Active

Za podobnou cenu je k sehnání Huawei Ascend D2, o něm bychom však vzhledem ke špatné optimalizaci a ještě větší hmotnosti a rozměrům ani neuvažovali. Nenabídne ani plnohodnotnou odolnost proti vodě a prachu. Má však velmi zajímavou cenu.

 
Huawei Ascend D2 nabízí nízkou cenu a slibný hardware, softwarová optimalizace však pokulhává

To samé platí o HTC One, které je ale jinak vydařeným a taktéž špičkově vybaveným zařízením. Vyniká menšími rozměry a hliníkovou unibody konstrukcí, potěší také velmi kvalitní stereoreproduktory. S vodou však příliš nekamarádí.

Pokud vám není po chuti Android, pak můžete přemýšlet třeba o Nokii Lumia 925 s Windows Phone 8, která se již brzy dostane na český trh. Nabídne sice menší displej, ale zase kvalitnější fotoaparát a částečně hliníkové tělo, či svižnější systém.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

25 komentářů

 1. jarda (neregistrovaný)

  Na konkurenčním webu ho ponořily do vody a po vytažení fungoval jen na 50 % tak jaký pak AKTIV

 2. --_-- (neregistrovaný)

  S tou vodou by ste to mali este preskusat, uz som niekde videl, ze ta vodeodolnost nie je nic moc a vobec to nezodpoveda ani tomu certifikatu. A reklamacie vraj samsung ohladne toho nebere.

  • Dobrý den, náš kus jsme pod vodou trápili celkem dost. Nejprve jsem jej testoval já pro potřeby videopohledu. Pak jej pod vodou testoval i Martin a k žádnému vniknutí vody tam, kam by neměla, nedošlo. Avšak v textu recenze uvádíme, že jsme se v diskuzích setkali i s naprosto opačnými reakcemi. Těžko soudit, zda je to problém celé série nebo jen několika kusů, ale podobnou zkušenost s vnikáním vody jsme měli například při testování Galaxy Xcover 2, kde jsme dokonce jedno zařízení při podvodním testu zničili (kvůli špatnému těsnění krytu). Zapůjčený Active však přežil bez úhony.

  • Samsung v Německu se staví k reklamacím poměrně v pohodě. Modely S7710 a S5690 po vniknutí vody mění kusově, nevím jak tady v ČR, ale předpokládám, že i u modelu i9295 se k tomu budou stavit kladně, přeci jen garantují voděodolnost při zavřených krytech.

   Naopak Sony se k tomu moc dobře nestaví nikde…

  • Zkusím k tomu zjistit více informací. Sám o SGS4 Active uvažuji, tak bych rád věděl, jaké pak budu mít možnosti v případě, že by k poškození telefonu vniknutím vody opravdu došlo a nebylo to mým zaviněním.

  • Nejhorší je, že takovou věc nelze nikdy jednoznačně prokázat, Sony se na vše tváří jako :“ nebyly správně zavřené krytky“. Což samozřejmě může a nemusí být pravda, krytky nemusí správně těsnit a co pak zmůže majitel ? Nic.

   Britex je na servis hrozný v ČR, takže se obávám, že to bude velmi podobné jako Sony, ale například v Německu skutečně reklamace procházejí v pohodě, Samsung si tam asi nedovolí zamítat jen tak reklamace telefonů s garantovanou vodotěsností.

  • MAXXZ:

   Co to povídáte za hloupost. Já jsem Xperii Z nedopatřením utopil s nedomáčknutou kritkou sluchátek a za 17 dní jsem měl doma nový telefon, vyreklamovaný bez problémů!

   Samsungy jsem měl dva (SGS2 a SGS3) a oba šli na reklamaci (opodstatněná reklamace mechanické součásti – chyba výroby) a vše zamítnuto. Bonerix je zlo!

   Sony je svátost sama, oproti Bonerixu. Alespoň 90% uživatelů na webu co čtu (včetně xda-developpers) má s případnou reklamací maximálně pozitivní zkušenosti!

   Příště si něco ověřte, než budete tlachat. Díky.

  • candiesworld

   tqk dnes jsem zkoušel svou s4 active vykoupat a ani ne po 15 minutách ve vaně šlapala a pak nešel nabít a pak byl hodinu na stole a pak jsem otevřel zadní kryt a VŠUDE byla voda i tam kde neměla být , tak jsem sundal baterku a tak byla taky … takže mobil nefunguje a budu doufat , že mi to vezmou na reklamaci … aspoň , že jsem si ho připojistil

  • DJKURE:

   Nevím čemu říkáte Bonerix, jestli Britexu, tak já o něm píšu, že je hrozný na servis. Což odpovídá Vašemu tvrzení, takže při vší úctě Vám nerozumím co se mi snažíte naznačit.

   Pouze jsem nastínil, že Samsung i Sony mají daleko lepší servis v Německu, kde reklamace nezamítají a telefony mění, oproti Arvato (Sony pro ČR) a Britex (Samsung pro ČR), kde se raději vše zamítá.

 3. Macik (neregistrovaný)

  Na tom obrázku v závěru nemáte xperii Z, ale u nás neprodávanou xperii ZL a ta rozhodně voděodolná není.

 4. bendan (neregistrovaný)

  V okamziku, kdy vyrobce neuznava reklamace na nefunkcni vodotesnost, je veskera certifikace naprosto k nicemu.

 5. Opravte si prosím tú hrubicu z úvodnej strany: „Oproti svému staršímu bráškovy“ dosť to bije do očí.

 6. Dan78 (neregistrovaný)

  Mne stale nejde do hlavy ako moze byt prezentovany mobil ako vodotesny ked ide tak lahko otvorit zadny krit. Takze ked uzivatel zle zatvori zadny krit tak telefon uz nie je vodotesny. Ako dokazat pri reklamacii ci je to chyba vyroby alebo chyba uzivatela (samozrejme ze to bude vzdy chyba uzivatela :( )?

 7. Na konkurenčním webu to s vodotěsností vypadalo trochu jinak…

  • Tak zmetky sa najdu u všetkých týchto vodeodolnych smartphonov, boli aj u Defy aj Zka a budu aj u ďalších. Ale aspoň v USA už Samsung zareagoval a vymiena pri utopeni kus za kus rovno.

  • No, tady to skončí u oxidace a neuznání :-)

  • To hej, ale my sme nepodstatny trh

 8. Tony (neregistrovaný)

  Proste je nemôžné vyrobiť vodeodolný mobil s odnímateľným krytom(lepšie povedané s vymeniteľnou batériou). Galaxy Xcover, mal aspoň zámok, toto nemá nič, to sa dalo čakať od začiaku.

 9. Pavel (neregistrovaný)

  Zdravím redakci smartmania.cz, chtěl bych se zeptat, jen tak na okraj, jaký launcher je použit na Vašem redakčním Galaxy S4? Ještě se mi celkem zamlouvá minimalistický widget s hodinami a počasím :-) Pokud dáte tip, byl bych moc rád. Díky :-)

 10. petr (neregistrovaný)

  Zdravim, v recenzi pisete, ze telefon NEMA barometr, naproti tomu Samsung na svych strankach tvrdi, ze ma:

  [odkaz]

  Kde je pravda? ;) Na zaklade ceho si myslite, ze pristroj nema barometr? Uvazuju o koupi a barometr je jeden z duvodu, proc bych do nej sel…

  Petr

 11. None (neregistrovaný)

  Zvlastne ze ziadna z recenzii neuvadza ake nefunkcne su gesta na S4. Mam S4 a velmi ma sklamala.

 12. Marty (neregistrovaný)

  Dobry den , nema nekdo zkusenost s fotografovanim v mori ? Zda by to aspon do metru dal ? Voda u me dobry kaluz celej ve vode,ale ty slqny z more se bojim. Dekuju za odpoved .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).