Domů » Recenze » Recenze přenosného reproduktoru B&O BeoPlay P2: láska na první poslech

Recenze přenosného reproduktoru B&O BeoPlay P2: láska na první poslech

Dánská značka Bang & Olufsen si na poli audio techniky dokázala vydobýt velmi dobré jméno a její produkty jsou mezi uživateli vždy velmi pozitivně přijímány. Ať už jde o sluchátka či reproduktory, pokaždé je u nich zárukou nejen špičkový zvuk, ale také precizní design. Pokud se ale podíváte na cenu, dojde vám, že tahle zařízení jednoduše nejsou pro každého a výrobce s nimi míří především na náročnější a movitější klientelu.

Na začátku letošního roku jste si na SMARTmanii mohli přečíst recenzi špičkových bezdrátových sluchátek BeoPlay H7, u kterých kolega nešetřil slova chvály. A vzhledem k tomu, že je nyní léto v plném proudu a řada z vás si poslechem hudby ráda zpříjemní pobyt u vody nebo na chalupě, rozhodli jsme se otestovat kompaktní bezdrátový Bluetooth reproduktor BeoPlay P2, který je na cesty jako dělaný.

Ihned po vybalení mě zaujalo kompaktní tělo (140 x 80 x 28 mm) a přijatelná hmotnost 275 gramů. Reproduktor je navíc odolný vůči stříkající vodě a s vestavěnou 2200mAh baterií výrobce udává výdrž okolo 10 hodin při poloviční úrovni hlasitosti. Pokud hlasitost nastavíte na 75 %, výdrž se celkem výrazně sníží zhruba na 5 hodin, a pokud nastavíte maximální úroveň hlasitosti, vydrží reproduktor hrát jen okolo 4 hodin, což není úplně ideální hodnota. V případě, že jej nebudete používat déle než 15 minut, reproduktor se sám vypne. Dobíjení probíhá skrze USB-C konektor a plné dobití trvá zhruba dvě hodiny.

Díky pogumovanému zadnímu povrchu repráček dobře drží a nemá tendenci klouzat po povrchu. Naopak horní stranu chrání pevný anodizovaný hliník, pod kterým se ještě nachází odolný polymer. S dodávanou šňůrkou jej můžete snadno uchytit třeba na batoh. Jen škoda, že výrobce do balení nepřidal ještě nějaký ochranný sáček pro přenášení.

Zajímavé je i to, že kromě tlačítka pro zapnutí na spodní straně, poutka a signalizační diody se na reproduktoru nenacházejí žádná další tlačítka. Jak tedy můžete ovládat přehrávání skladeb? Velice jednoduše – dvojitým poklepáním na reproduktor spustíte nebo pozastavíte přehrávání, zatřesením se přepnete na další skladbu. Regulaci hlasitosti provádíte čistě u zdroje zvuku, tedy například na telefonu.

Na těle reproduktoru nechybí ani mikrofon, takže jej můžete využívat pro telefonování, nicméně jen z malé vzdálenosti – jakmile jsem se při hovoru přes „pé-dvojku“ vzdálil na vzdálenost dvou a více metrů, protistrana už si stěžovala, že mě hůře slyší.

Nezapomeňte nainstalovat aplikaci

Pro iPhone a zařízení s Androidem doporučuji nainstalovat aplikaci BeoPlay, skrze kterou můžete reproduktor ovládat, aktualizovat firmware, upravit ekvalizér či zobrazit informace o stavu baterie. V aplikaci lze také nastavit buzení skladbou v přednastavený čas, rychlou aktivaci ekvalizéru či aktivovat ovládání Siri (pouze na iPhone).

Beoplay
Cena: zdarma
Beoplay
Cena: zdarma

Kvalita zvuku: tohle si zamilujete

Králem cestovních reproduktorů je už několik let SoundLink Mini II od Bose, jehož cena se pohybuje okolo 5 300 Kč. BeoPlay P2 se s cenou pohybuje o něco níže – aktuálně jej seženete za zhruba 4 500 Kč, nicméně kvalitou ve srovnání s konkurenčním Bose nijak nezaostává. V útrobách zařízení najdeme dva 15W reproduktory a novou generaci zesilovače pro výraznější basy (frekvenční rozsah je 68 až 21 000 Hz. S prvními tóny vás překvapí velmi vysoká míra hlasitosti a co je skvělé, ani při nastavení maximální úrovně zůstává zvuk čistý, zachovává si výrazné basy a neobjevuje se žádné nepříjemné chrčení (jen pozor na sníženou výdrž při maximální hlasitosti). Zařízení nemá problém ozvučit středně velkou místnost a dobře je slyšet i přes hlasy bavících se lidí.

Kamkoliv jsem s BeoPlay P2 přišel, ihned jsem budil pozornost a přátelé v okolí se pokaždé divili, jak může z tak malé krabičky vycházet tak kvalitní a hlasitý zvuk. Dostatečně výrazné jsou i středy a výšky, ale pokud by vám výchozí nastavení nevyhovovalo, můžete si zvukovou linku upravit skrze ekvalizér v aplikaci BeoPlay.

Z mého porovnání vychází, že Bose jako celek poskytuje o něco výraznější a kvalitnější zvuk, nicméně hned na druhé místo řadím právě BeoPlay P2, a nutno dodat, že rozdíl v kvalitě zvuku není nijak markantní. Na cesty mi tak jako kompaktnější řešení přijde vhodnější právě dnes testovaný reproduktor, který váží příjemných 275 gramů, u Bose je to podstatně více (670 gramů).

Kromě mnou testované modré varianty „pé-dvojku“ seženete také v černé a světle hnědé barvě. BeoPlay P2 je určený především náročnějším posluchačům, kteří i na cestách vyžadují kvalitní zvuk. A pokud zkousnete vyšší cenu, bude vám skvělým společníkem nejen na horké letní večery.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. Logitech je bohužel na vyšší úrovni v tomhle

  • troll master level 100!!!

  • Stačí si o tom něco zjistit. BO začali útočit na střední třidu a s tim šla dolů i kvalita, zatimco Logitech a jeho křídlo Ultimate Ears se drži na špičce. A to nemluvim ani o designu, který od nich vykrádá jak BO, tak JBL a další ;-) U BO si zaplatíš za značku. Enjoy, některým lidem to stačí, protože proč to složitě zjišťovat, dyť BO je teď nejlepší zvukový výstup :-OOO Tak šup šup, nasadit na uši oživené koss porta pro a zpátky na audiofilí fórum kluku :D

 2. Nie vďaka, ja si radšej vyrobím vlastný, a budem mať z neho omnoho lepší pocit :)

 3. Několik uživatelů (nejen na Alza) píše, že výrobce lže a výdrž je 3, max. 4 hodiny. Tak kde je pravda?

  • Ale je potřeba si taky najít v návodu odstaveček s hvězdičkou, kde se člověk dozví, že až 10 hodin výdrže dosáhnete při 50% hlasitosti, atd.. Mám doma reproduktor, který by měl vydržet 10 hodin hraní , ale přes aux, přes bluethoot to je 8 hodin při nastavení hlasitosti 50%.

  • Na maximální hlasitost jsem reproduktor příliš často nepoužíval, protože už při poloviční dělá celkem kravál, a pak je těch 10 hodin reálných :)

 4. Já koupil JBL CHARGE 3 {4400 Kč}, a jsem max spokojen ,vodě odolný a výdrž opravdu 15 hodin

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).