Domů » Recenze » Recenze sluchátek B&O BeoPlay H7: Pro opravdové hudební labužníky

Recenze sluchátek B&O BeoPlay H7: Pro opravdové hudební labužníky

Od loňského roku se na českém trhu prodávají prémiová bezdrátová sluchátka BeoPlay H7 od značky Bang & Olufsen. Ta kromě precizního designu a komfortního zpracování nabízejí reprodukci zvuku ve studiové kvalitě. Za kvalitu se ale platí a „há-sedmičky“ aktuálně seženete za cenu pohybující se okolo hranice 9 000 Kč včetně DPH.

Nošení sluchátek je velice pohodlné. I když mají nepatrně vyšší hmotnost (280 gramů), konstrukce na uši nijak netlačí. Na tom má svůj podíl i použitý materiál; náhlavník je potažen hovězí usní, která po několika týdnech používání získá specifickou patinu. Hliníkové mušle jsou pro změnu vystlány měkkou jehněčinou doplněnou o paměťovou pěnu, která zajistí maximální pohodlí při poslechu.

Bezproblémové ovládání i v rukavicích

Samotné ovládání sluchátek probíhá skrze dotykovou plošku na pravé hliníkové mušli, a příjemné je, že ovládání reaguje i na prsty v rukavicích. Právě pravá mušle je jakýmsi mozkem sluchátek – kromě ovládání zde najdete také microUSB konektor pro nabíjení a 3,5mm zdířku pro připojení klasického audio kabelu pro zajištění maximální kvality zvuku.

beoplay_h7_6

Oproti vyšším modelům H8 a H9 tato testovaná sluchátka nedisponují dvojicí mikrofonů, ale pouze jedním. Pokud s nimi tedy budete telefonovat, připravte se na to, že druhá strana celkem zřetelně uslyší i zvuky ve vašem okolí, což v některých situacích může rušit. Měli jsme možnost krátce si otestovat také vybavenější model H9, který technologií pro redukci šumu disponuje a nutno dodat, že fungovala na výbornou.

beoplay_h7_3

O reprodukci zvuku se starají na 40mm reproduktory s neodymovými magnety, které jsou nasměrovány tak, aby zvuk „mířil“ přesně do ucha. Audiofilové mi dají za pravdu, že se na trhu v této cenové kategorii najdou i lépe hrající sluchátka, ale i tak je zvuková kvalita špičková, a to nejen při poslechu přes dodávaný kabel, ale také přes Bluetooth (ve verzi 4.2 + ptX LL & AAC kodek). Potěšily mě velmi výrazné basy, ale i skvěle vyvážené středy a výšky. Jen hlasitost by na maximální úrovni mohla být vyšší.

Sluchátka mi na jedno nabití vydržela více než 19 hodin poslechu hudby přes Bluetooth (vestavěný akumulátor má kapacitu 770 mAh). Pokud je nepoužíváte, automaticky se po 15 minutách sama vypnou, aby nedocházelo ke zbytečnému vybíjení.

beoplay_h9
Kromě modelu H7 jsme měli možnost krátce otestovat i vyšší model H9, který právě dorazil na český trh. Po stránce kvality zvuku jsme kromě nepatrně výraznějších basů nepoznali žádný výraznější rozdíl, také maximální úroveň hlasitost zůstává stejná. Potěší ale přítomnost pokročilé technologie pro redukci šumu během poslechu hudby. Počítat ale musíte s ještě vyšší cenou (okolo 13 400 Kč).

Pro sport se nehodí, pro domácí poslech ano

Pokud přemýšlíte o nákupu sluchátek, která byste využili při sportování nebo v posilovně, raději se podívejte po něčem jiném; pot či déšť by po čase používání poničil kůži, kterou jsou náušnice potaženy, a navíc zde chybí jakýkoliv stupeň krytí/odolnosti. Sluchátka této modelové řady se zkrátka hodí především pro domácí použití či nošení ve městě, do sportovních aktivit je ale raději nezapojujte.

beoplay_h7_2

Výrobce nabízí také vlastní aplikaci pro Android a iOS, která funguje jako hudební přehrávač s konfigurovatelným ekvalizérem a několika předdefinovanými nastaveními pro poslech podle vaší aktuální nálady.

Beoplay
Beoplay
Autor: B&O PLAY A/S
Cena: zdarma
Beoplay
Beoplay
Autor: B&O PLAY
Cena: zdarma

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Výrobce „há-sedmičky“ nabízí v celkem třech barevných variantách, na českém trhu se oficiálně prodávají dvě: černá a přírodní. Za kvalitu se platí a v tomto případě to platí dvojnásob – Bang & Olufsen je značka opatřená puncem kvality, originality a výjimečnosti. Odměnou za vyšší investici vám budou špičkově hrající sluchátka, o kterých při nošení téměř nebudete vědět a rozhodně s nimi budete poutat pozornost ve vašem okolí.

BeoPlay H7

9.1

design a zpracování

9.2/10

kvalita zvuku

9.0/10

pohodlnost nošení

9.3/10

výdrž baterie

8.9/10

Klady (+)

  • pevná konstrukce
  • skvělý design
  • perfektně sedí na uších
  • špičková kvalita zvuku (i přes Bluetooth)
  • ovládání v rukavicích

Zápory (–)

  • vysoká cena
  • hlasitost by mohla být vyšší
  • nevhodné pro sport
  • chybí 2. mikrofon pro redukci šumu

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments