TOPlist

Recenze Polaroid Hi-Print: chytrá tiskárna na cesty

Polaroid Hi Print recenze
 • Kapesní tiskárna se kterou můžete tisknout kdekoliv a kdekoliv
 • Propojení s Androidem a iOS skrze Bluetooth a aplikaci Polaroid Hi-Print
 • Cena je nastavena příznivě, avšak cena tisku je vysoká

Polaroid Hi-Print Pocket Printer spadá do kategorie kapesních a přenosných tiskáren. Díky termosublimační technologii nabízí kompaktní rozměry a po propojení se smartphony s Androidem a iPhony můžete tisknout kdekoliv a kdykoliv. Fotografie mají formát 5 × 7,6 cm a lepící zadní stranu.

Na českém trhu se prodává za cenu 1 890 Kč. Jak se kapesní tiskárna používá a jaká je kvalita tisku? To a mnohem více se dozvíte v naší recenzi.

Obsah balení

V samotné prodejní krabičce se toho příliš mnoho nenachází. Společně s tiskárnou obdržíte microUSB nabíjecí kabel s koncovkou USB-A a sadu návodů.

Polaroid Hi Print 001

Přímo v balení se bohužel nenachází zásobník s papíry. Speciální fotopapír je nutné dokoupit zvlášť. 20 listů vyjde na 399 Kč.

Design a zpracování

Kapesní termosublimační tiskárna Polaroid Hi-Print Pocket Printer zaujme ikonickým vzhledem a sympatickými rozměry. Měří 15 × 7,5 × 2,5 cm a váží pouhých 260 gramů. Díky těmto vlastnostem ji můžete vzít kamkoliv s sebou.

Polaroid Hi Print 007

Tělo je vyrobeno z bílého lesklého plastu. Přední stranu, odkud vylézají fotografie, zdobí průhledný plast s duhovým podbarvením, které je pro výrobce naprosto typické. Lesklý plast nevypadá příliš prémiově a není příliš praktický – rozhodně bych raději uvítal matnou úpravu. Kvalita zpracování je adekvátní vzhledem k ceně výrobku.

Na levé straně se otevírají plastová dvířka, která se zacvakávají pouze na dva malé výřezy. Popravdě mi dvířka připadají z celého zařízení nejméně odolná. Do útrob se vkládá zásobník s papíry. Toto řešení mi také nepřijde zrovna šťastné, protože zásobník obsahuje pouze 10 papírů, takže po jejich vytištění je vám schránka naprosto k ničemu.

Na pravém boku se nachází jediné tlačítko, které slouží pro zapnutí a vypnutí tiskárny. Veškeré ovládání probíhá skrze připojený mobilní telefon.

Mobilní aplikace a propojení se smartphonem

Tiskárnu lze prostřednictvím Bluetooth připojit ke smartphonům s Androidem a iOS. Bluetooth se zde nachází ve verzi 2.1+EDR a ve verzi 5.0. Propojení probíhá skrze nastavení v telefonu a samotný proces párování není složitý. Ovládání je možné skrze aplikaci Polaroid Hi-Print, která je zdarma dostupná pro iPhony 6S a novější s iOS 12.2+ a pro smartphony s Androidem 7 nebo novějším.

Polaroid Hi·Print
Cena: zdarma
‎Polaroid Hi·Print
Cena: zdarma

Aplikace je bohužel dostupná pouze v angličtině, stejně jako návod v balení. Vše je ale intuitivní a jednoduché a v aplikaci se snadno zorientuje i člověk, který angličtině nevládne. Na hlavní obrazovce si můžete prohlížet fotografie uložené ve vašem zařízení. Chválím, že je dostupná i záložka pro alba a na třetí kartě vidíte všechny vaše výtisky. Potěší, že přímo v aplikaci můžete fotografie před tiskem upravovat, přidat filtr, text, rámeček atd.

Je fajn, že můžete skrze aplikaci i fotografovat a ihned tisknout. Tím se tato tiskárnička blíží klasickému konceptu Polaroidu – vyfotit a hned tisknout. Vítám, že se otevře výchozí aplikace fotoaparátu ve vašem telefonu a ne nějaká proprietární od výrobce. Doplním, že skrze mobilní aplikaci se tiskárna i aktualizuje.

Vytištěno za pár vteřin a kdekoliv

Tiskárničku jsem testoval zhruba v polovině jara, takže jsem ji sebou vzal i na pár výletů. Je jak stvořená pro letní výlety, dovolené a zážitky, které si chcete napořád zaznamenat v podobě fotografií.

Polaroid Hi Print 004

Proces tisku je jednoduchý a rychlý. Prvně se srovná papír, poté vyjede červená vrstva, následně se nanese žlutá, modrá a na konec ochranná vrstva, což odpovídá barevnému modelu CMY (azurová – Cyan, purpurová – Magenta a žlutá – Yellow).  Tisk trvá zhruba minutu a celý proces je vážně cool, takže vám to ani nepřijde jako dlouhá doba. Tiskárnička také není ani příliš hlučná.

Poměr stran fotografií činí 3:2, což představuje kompromis mezi formáty 4:3 a 16:9. Tento fakt mi nijak zvlášť nevadil a fotku jsem vždy nějak vměstnal. Ovšem fotografie má poměrně malé rozměry – osobně bych preferoval větší snímky.

Kvalita je ovšem dostatečná. Sice se nedostanete na bůhvíjak vysoké detaily, ale většina uživatelů bude maximálně spokojena. Oproti digitální předloze jsou fotografie také o něco málo světlejší, takže je lepší snímky před tiskem trochu ztmavit.

Výdrž baterie a nabíjení

Uvnitř tiskárny se ukrývá uživatelsky nevyměnitelná lithium-iontová baterie o kapacitě 620 mAh. Akumulátor se nabíjí skrze microUSB, což beru v dnešní době jako velkou nevýhodu, když běžným standardem je USB-C. Doma mám veškerá zařízení a příslušenství již s “céčkem”, takže absence tohoto konektoru je pro mě velkým zklamáním.

Tiskárničku nabijete z nuly na 100 % za zhruba 55 minut. Což je poměrně pomalé. Tisk lze provést, pokud je tiskárna nabita aspoň na jeden tisk, takže na alespoň 5 %. Lze tisknout i během nabíjení, třeba i z powerbanky, ale stále platí, že musí být částečně nabitá. Samotná baterie zvládne výtisk zhruba 20 fotografií. To vzhledem k ceně tisku, tím pádem i k frekvenci tisku, naprosto postačuje.

Závěrečné hodnocení

Polaroid Hi-Print je vážně povedená kapesní tiskárna. Sice mezi nedostatky patří absence USB-C, plastové zpracování, aplikace v angličtině nebo malé rozměry fotografií, ale během testování jsem si ji opravdu oblíbil. Proces tisku je hodně cool a chválím i za jeho rychlost a poměrně slušnou kvalitu. Tiskárnička se skvěle hodí na dovolenou nebo na různé akce. Aplikace je dobře zpracovaná a párování s telefonem jednoduché.

Polaroid Hi Print 013

Osobně mě od koupi nejvíce odrazuje cena za tisk. Jedna fotografie vyjde na necelých 20 korun, což je za tak malý snímek opravdu hodně. Ano, fotky sice mají zadní stranu samolepicí a jedná se o povedenou kapesní tiskárničku, ale i tak je cena za tisk vážně vysoká. Přesto z ní boudou milovníci fyzických fotografií opravdu nadšení.

Polaroid Hi-Print Pocket Printer

Polaroid HI PRINT
7.8

Design a zpracování

7.5/10

Mobilní aplikace

8.1/10

Kvalita tisku

7.8/10

Funkce a výbava

7.3/10

Výdrž baterie

8.5/10

Klady

 • stylová tiskárna na cesty
 • malé rozměry a nízká hmotnost
 • samolepicí fotografie
 • kompatibilita s Androidem a iOS
 • aplikace a bezdrátový tisk
 • rychlost tisku

Zápory

 • vyšší cena tisku
 • microUSB konektor
 • zásobníky na jedno použití
 • zpracování dvířek, lesklý povrch
Autor článku Petr Uhlíř
Petr Uhlíř
Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku