Domů » Recenze » Recenze Lepší.TV: internetová televize pro moderní domácnost

Recenze Lepší.TV: internetová televize pro moderní domácnost

S rozvíjející rychlostí internetu a neustálými přechody na novější a lepší standardy pozemního vysílání vzrůstá také poptávka po internetových televizích. V jejich případě nemusíte řešit, zda vaše televize podporuje ten či onen standard, jestli máte správně zapojený set-top box, či že jste nestihli začátek vašeho oblíbeného pořadu.

LepsiTV 6
IPTV Lepší.TV

Co Lepší.TV nabízí?

Jako každá internetová televize i Lepší.TV funguje na principu předplatného některého z balíčků. Ty jsou k dispozici dva – standardní a mini. V rámci standardního balíčku dostanete přístup ke 124 stanicím s možností sledování až 100 dní zpětně a zhruba 1500 filmům za 199 korun měsíčně. Varianta mini obsahuje 37 stanic s možností sledování až 10 dní zpětně a 401 filmů za 99 korun měsíčně.

Přikoupit si k balíčkům můžete také HBO, konkrétně kanály HBO 1, 2 a 3, Cinemax 1 a 2, sbírku 850 filmů, 300 seriálů a službu HBO GO a videotéku HBO OD za 219 korun/měsíc, díky které lze sledovat tituly od HBO přímo v aplikaci Lepší.TV.

lepsitv 8
Nabídka Lepší.TV je poměrně přehledná a snadno se v ní zorientujete

Pro sledování potřebujete chytrou televizi či zařízení s operačním systémem Android, iOS nebo Windows. Sledovat můžete také skrze internetový prohlížeč a nejste omezeni ani vaší současnou polohou – Lepší.TV můžete sledovat na území celé Evropské unie. Jestli nejste majiteli ničeho výše zmíněného, máte možnost si zakoupit TV Box za 1 999 korun. Jen dodám, že pro plynulé sledování potřebujete aspoň rychlost internetu 3 Mb/s.

Lepší.TV má širokou dostupnost

O tom, kde všude je Lepší.TV dostupná, už padla řeč, nicméně pojďme se na to podívat trochu zeširoka. Kromě vlastního TV Boxu je Lepší.TV dostupná na Androidu (jak v Google Play, tak dokonce i v Huawei App Gallery) a iOS, na počítačích a noteboocích skrze internetový prohlížeč či na chytrých televizích s operačními systémy Android TV, Tizen a WebOS skrze aplikaci. Podporován je také Chromecast.

Lepsi TV 04
Aplikace Lepší.TV na televizi Samsung

Pokud si chcete nějaký pořad uložit na později, můžete využít funkce neomezeného nahrávání. Navíc není nutné být doma u televize, záznam snadno aktivujete přímo z mobilní aplikace. Nahraný pořad následně najdete v nabídce Mé nahrávky, kde bude dostupný po dobu 30 dní. Příjemné je, že počet nahraných pořadů není nijak limitován.

Počet kanálů a funkce

Na velkém počtu kanálů se podílí nejen ty české a nám dobře známé, ale také celá řada zahraničních. Potěšil mě především výběr německých a polských kanálů, které doprovázejí i některé mezinárodní zpravodajské stanice. Trochu mi chyběly rakouské stanice a více sportovních kanálů. Takový Sport 1 a Sport 2 mi v nabídce citelně chyběly, což je vzhledem k ceně pochopitelné. Rád bych měl nicméně možnost si připlatit za prémiové stanice.

lepsitv 9
Aplikace je na můj vkus lehce nepřehledná

Pakliže k některým kanálům chcete omezit přístup vašim ratolestem, můžete ve službě nastavit jejich blokování. Pro někoho může být užitečná také předpověď počasí s aktuálním svátkem, já bych se nicméně bez tohoto obešel. Nastavení kvality obrazu je ukryté v nastavení, takže pro změnu je potřeba jen několik kliknutí. Na výběr máte mezi standardní, vysokou a Full HD kvalitou.

Uživatelské rozhraní a optimalizace

Lepší.TV jsem testoval jak na mobilním telefonu, tak na tabletu, chytré televizi Samsung (z roku 2020) a Chromecastu. Hned na úvod musím říct, že se zážitek ze sledování poměrně dost lišil. Zatímco na větších obrazovkách je sledování internetové televize Lepší.TV bezproblémové, na menší obrazovce je potřeba počítat s kompromisy (ty by ale měly být odstraněny s chystaným redesignem aplikace).

LepsiTV 4
Nabídka filmů v mobilní aplikaci Lepší.TV

Uživatelské rozhraní je natočené naležato a prvky se zmenší úměrně k velikosti obrazovky. Na mém Samsungu Galaxy S10e se často jednalo o velmi titěrné prvky. Časová osa se ve výchozím stavu řadí odspodu směrem vzhůru a na mě působila trochu nepřehledně.

LepsiTV 3
Streamovat na Chromecast z telefonu není jednoduchá záležitost

Po zvolení kanálu se začne ihned přehrávat pořad, přičemž pro zastavení musíte stisknout tlačítko v levém spodním rohu. Asi jsem příliš zmlsaný tím, že stačí pro pozastavení kliknout doprostřed obrazovky, ale třeba se v budoucnu dočkáme opravy. Podle informací od vývojářů se nicméně na úpravě již pracuje.

Větší obrazovka je na ovládání pohodlnější, nicméně i když jsem službu testoval na loňském modelu televize od Samsungu s Tizenem, čekal bych o něco rychlejší reakce aplikace. Přepínání kanálů občas chvíli trvá a rozhodně to nebylo způsobené konektivitou (jsem připojený na optice).

LepsiTV 5
Lepší.TV

Posílání obrazu skrze Chromecast také neprobíhalo zrovna bez obtíží. Přehrávaný pořad měl tendenci se zasekávat a načítat kanály i seriály po kouskách, přičemž rychlost mého připojení dalece přesahuje minimální doporučenou rychlost. Sledovat živě fotbalové utkání se tímto proměnilo v ne úplně příjemný zážitek.

V aplikaci Lepší.TV nechybějí ani uživatelské profily. Každý člen rodiny tak může mít vlastní profil, ve kterém najde své oblíbené stanice a nahrané pořady. Tvůrci aplikace nám rovněž prozradili, že bychom se během následujících týdnů měli dočkat vylepšeného redesignu aplikace, který by měl odstranit námi vytýkané nedostatky. Jakmile aktualizace služby vyjde, naši recenzi aktualizujeme.

Závěrečné hodnocení

Lepší.TV je bezesporu zajímavým konkurentem na poli internetových televizí. Zaujme především širokou nabídkou televizních stanic, filmů a seriálů, širokou podporou zařízení, přehledným systémem dvou balíčků, nízkými nároky na internetové připojení a velmi sympatickou cenou. Právě tahle kombinace stojí za pozornost každému, kdo o internetové televizi uvažuje.

Sympatické je, že jednotlivé pořady, seriály nebo filmy lze podrobně filtrovat, případně je možné si vytvořit vlastní obsahovou stránku s filtry typu „nejlepší americká komedie roku 2018“, „nejlepší akční film roku 2020“. Lepší.TV rovněž nabízí obří databázi trailerů, díky kterým ihned víte, o čem daný film je.

LepsiTV 7
Pro nenáročného uživatele je Lepší.TV dobrou volbou

Co by si ještě zasloužilo odladit, je mobilní aplikace, která by rozhodně mohla být přehlednější. Jasně, na telefonu jste sice limitovaní velikostí obrazovky, ale konkurence ukazuje, že to jde udělat lépe. Sledování na klasické televizi ale bylo bezproblémové a služba splní přesně to, co od ní očekáváte.

Za cenu 99/199 korun měsíčně je Lepší.TV jednou z nejlevnějších IPTV na českém trhu. Jestli o některém z řešení z široké nabídky internetových televizí uvažujete, můžete Lepší.TV zařadit do svého užšího výběru.

Lepší TV

8.8

Uživatelské rozhraní

6.8/10

Nabídka kanálů a služeb

9.2/10

Dostupnost na zařízeních

9.9/10

Cena

9.3/10

Klady (+)

 • široká nabídka obsahu
 • přehledný systém předplatného
 • malé nároky na internetové připojení
 • nízká cena

Zápory (–)

 • optimalizace mobilní a televizní aplikace
 • nemožnost nakombinovat si vlastní balíček

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

29 komentářů

 1. Bohužel i zde je spousta kanálu k ničemu , jako například maďarské kanály , kterých je víc než dost . Aplikace na chytré tv zrovna neoplývá rychlosti , a přehlednosti . Starší jedinci budou mít problém ovládat tv . Nezkoušel jsem jejich setobox , možná je lepší ovládání .

  • jo to souhlas, tech kanalu tak je zbytecne moc

  • Lepsi TV ma jednu zásadní nevýhodu kterou článek nezmiňuje a to že nahrávky nelze z aplikace vykopirovat a přehrát na jiném zařízení, tak jako je to běžné už od doby analogové televize a zvládá to pozemní i satelitní vysílání. Omezení na 30 dnů také dělá tuto funkci téměř nepoužitelnou.

  • Milan Bradik

   Katastrofa pořád se to seká spousta programů na nic komunikace na nule a ještě zrušili Nova sport 1 a Nova Sport 2 že prý je to moc drahý určitě nedoporučuji

  • Mi zde naopak zahraniční kanály chybí

  • Jak se dostanu na HBO GO? NEBO HBO OD a HBO GO je jedna a ta sama sluzba?

 2. LepsiTV pouzivam 2. rokem a je to fajn sluzba. Jen teda ty reakce v TV (taky Samsung) by mohly byt o neco rychlejsi

 3. Jaký je datový tok?

  • Z jejich webu: Lepší.TV nabízí možnost sledování v kvalitě SD, HD i FULL HD. K vysílání v HD kvalitě používáme jako jedni z mála kodek H.265, který k dokonalému obrazu potřebuje minimální datový tok 3 Mbit/s. V praxi to pro Vás znamená, že i když sledujete na Lepší.TV pořady v HD kvalitě, nezatěžujete tím své internetové připojení. Full HD kvalitu si můžete nastavit, když po stisknutí na daný pořad stisknete 0 na Vašem dálkovém ovladači.

   V PC doporučujeme sledovat přes webový prohlížeč, pro větší pohodlí se sledování Lepší.TV, jsme na kodeku H.264 nastavili kvalitu HD.

 4. Kde to predavaju?

 5. Minulý týždeň som si aktivoval LepsiTV, cena a ponuka programov pre mňa je fajn, ale užívateľské prostredie je pre mňa katastrofa v porovnaní napr SledovaniTv

  Mám 2 zásadne výhrady – nie je možné sledovať programy ktoré sú mimo obdobia predplatného, tzn že keď som si to aktivoval dnes tak včerajší program nie je možné si pustiť. Ok to by som aj pochopil aj keď predtým to takto nemali, ale potom tomu vôbec nerozumiem, že prečo programy ktoré sú mimo môjho obdobia predplatného sú v ponuke na mojom profile. Uvediem príklad – keď si pozriem sekciu filmy s najlepším hodnotením tak sú tam všetky filmy teda aj tie ktoré ja si nemôžem pozrieť. Dáva vám to logiku??

  Druhá vec je zoradenie programov podľa potreby tak to je jedna veľká katastrofa, tam by sa mali pozrieť ako to má práve SledovaniTV

  Celé by to mali prerobiť si myslím

  Inak oceňujem Full HD/HD rozlíšenie a možnosti vyhľadávania podľa rôznych kritérií

  Ale to mi už nestačí, konkurencia je silná

  • Pouzivali sme lepsi tvna sedemrocnom LG 42lb670v s webos a isiel len kodek h.264 na h.265 to neslo, a musel som to v nastaveni vypnut. Tiez to ukazovalo aj v ponuke filmy co este len pojdu.
   Teraz mame philips 50pus5805/12 a pouzivam o2tv sk a o2tv cz a je to lepsie prehladnejsie, rychlejsie. Teraz ma o2 program spolu a pri troch cislach to je zadarmo, a tiez hbo go.

   Lepsi tv je fajn, ale ak chcete pouzivat na viacerych zariadeniach pytaju 3,-eur za kazde, alebo tak nejak a pri o2tv mozem mat viacej zariadeni a 4 sucasne, a kedze doma mame tri tv, a jednu u svokrovcov, pripadne maly ma v mobile, Takze asi tak u nas skoncilo lepsi.tv

 6. Pavel Dolejší

  Koupil jsem si i ten „lepší“ ovladač a musím říct, že je to fakt zoufalý!! Ovladač téměř nereaguje, nebo „poskočí“ o 2 až o 3 pole a za cca 1800 korun?? Hrůza! Když si chci pustit program zpětně a ten ještě běží, tak to nejde, nebo to šíleně blbne, jinak ale dobrý… Takže max za 3! 😆

 7. Já na ně přešel ze sledovani.tv a nemůžu si stěžovat. Ta aplikace v televizi je výborná (a to mám 4 roky starej Samsung, 55 palců), EPG stokrát lepší, než u výše zmíněnýho (navíc se teď konečně dají vypnout ty obrázky v něm), možnost automatickýho puštění dalšího dílu seriálu, hele.. Za mě gut. Víc než gut. Chromecast jsem nezkoušel, ale na mobilu taky vcelku dobrý. Nevím, třeba jen nejsem extra náročnej, ale pro mě osobně nejlepší, co jsem zatím zkusil a nemám potřebu hledat něco dalšího.

 8. Kodi + Stream Cinema a víc člověk nepotřebuje :)

 9. Používám asi 2 roky. Aplikace na Android TV mi vyhovuje, přehledná, svižná, mnohem lepší než u Telly (která má zase subjektivně čistší obzaz). Líbí se mi 4 erotické kanály a polské programy. Kdyby měli Eurosport (i za nějaký příplatek) tak vše ostatní zruším…

 10. Majster Capko

  V drogerii DM

 11. Lepší TV mám, je pravdou že v TV aplikace je pomalejší, v obýváku si to pouštím přes PS 4 přes prohlížeč a paráda.
  Největší tragédie je ten jejich settobox, absolutně nepoužitelné jak přes připojení na wi-fi, tak kabel, na výstupu mají strašně zpomalenou rychlost, na všech ostatních zařízení mám reálnou rychlost 75/50 u jejich zařízení to byla sotva desetina, nicméně si trvali furt na svém, že mám pomalý internet, fotografie změřené na jiných zařízení PC, notebook, PS 4, mobil, TV vůbec nebrali v potaz a prostě mám pomalý internet…….tak krabička vrácena asi po 4 dnech a peníze vráceny.

 12. Nevím odkud pochází informace o novasportu když normálně funguje možná si ji pán jen nezaškrtnul v seznamu, programy se mi zobrazí jen ty co si sám povolím a u sledujtv kterou mám trvale ty zahraniční naopak maximálně vymazali což mne mrzí. Jinak v porovnání se sledujtv podstatně lepší nabídka v dané cenové relaci…

 13. Lepší tv z vlastní zkušenosti nedoporučuji. Dost časté pády aplikace. Sekání a zamrzání obrazu. V případě reklamace služeb nikdy nebyla žádná omluva. Vždy pouze, že mám špatný přístroj na sledování tv. Když jsem prozradil o jaky typ tv se jedná tak prý je to v mém případě internetem. Což je také blbost jelikož internetové připojení kabelem a na nejvyšší možné rychlosti a kvalitní. Potom opět ,že je to přístrojem. Odzkoušeno na více zařízeních a kolikrát stejné pády. Odzkoušeno i jiné internetové připojení a stejně pády. Když jsem se snažil o komunikaci nikdo neodpověděl. Nyní používám internetovou tv od jiného poskytovatele s nabídkou 140 programů na pevné tv a 4 dalších zařízeních za 380 Kč. Tv se neseká. Je to tedy chyba na straně dodavatele což je lepší tv.

 14. U Lepšia.TV si niekto zaplatil mojou platobnou kartou. Ako sa dostal k údajom nechápem, teraz je to jedno. Jedno ale nie je, že na môj e-mali z Lepšia.TV/Lepší.TV nikto neodpovedal. Plus – skúsili ste nájsť telefónne číslo na prevádzkovateľa?
  Nekomunikujúca firma sa diskvalifikuje.

 15. lepší tv. největší zloději…vůbec nikde v nastavení nebyla žádná možnost výběru o automatické platbě kartou, takže počítáte s tím že tedy není nic nastaveno. Nakonec zjistíte, že si předplatné zrušíte tak, že musíte vyplnit své osobní údaje a pak tam je možnost zrušení automatické platby kartou…..vrchol všeho je ten, že je vlastně celou dobu nezajímá jestli je to karta toho kdo si službu objednává nebo ne….čili mám dost…

 16. jedním slovem – KATASTROFA !!!! lituji !!!!

 17. Lepší tv. největší zloději…Lákají na krásnou reklamu k objednání služeb na měsíc zdarma a po měsíci prý když nebudete mít zájem a nezaplatíte, tak vám služby vypnou a nic dále platit nebudete. Po měsíci automaticky strhnou za další období, o čemž při zřizování služby vůbec nikde nic takového nebylo a v nastavení nebyla žádná možnost výběru automatické platby kartou na další období, takže počítáte s tím že tedy není nic nastaveno a po měsíci sledování ve zkušebním období vám strhnou z karty 418kč. . Nakonec zjistíte, že si předplatné musíte zrušit tak, že musíte vyplnit své osobní údaje a pak teprve je tam možnost zrušení automatické platby kartou…..vrchol drzosti!!!

 18. Přišla mi reklama/spam na email, že je možné využívat tuto službu v zahraničí, například když jedete na dovolenou. Službu jsem tedy odzkoušel a v zahraničí nefungovala. Obrátil jsem se na zákaznický servis, kde paní chybělo slušné chování, oslovování křestním jménem, vyhýbání se odpovědím atd.. Po delší době jsem získal informaci, že TV nemusí v zahraničí fungovat (proto posílají reklamu, která říká, využívejte v zahraničí). S žádostí o vrácení peněz jsem neuspěl. 199 Kč vyhozený z okna. Požádal jsem o smazání veškerých osobních údajů k mé osobě v rámci GDPR, prý to nejde, dokud mám zaplacenou službu, ať jí zatím využívám (sakra, služba mi nefunguje, tak jak?!). Ruce pryč od této společnosti, opravdu neochotní zloději a podvodníci.

 19. Zloději, lháři. Komunikace stojí za prd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).