TOPlist

Recenze Infinix Hot 50 Pro+: žhavá žiletka za hubičku

Infinix Hot 50 Pro+ v recenzi
  • Infinix Hot 50 Pro+ se pyšní tenkým tělem (6,8 mm), nízkou hmotností a krytím IP54
  • Zaujme i zakřiveným 120Hz AMOLED displejem, 5 000mAh baterií a 33W nabíjením
  • Cena pro český trh je stanovena na příznivých 5 490 korun

V době, kdy se nižší střední třída chytrých telefonů neustále přibližuje funkcemi prémiovým modelům, přichází Infinix se svým novým přírůstkem – Hot 50 Pro+. Tato novinka láká především na atraktivní design – jde o nejtenčí smartphone se zakřiveným displejem na světě. Nicméně i v dalších ohledech jde o zajímavý počin a prakticky v ničem neztrácí. Těšit se můžete na velmi slušnou výbavu, 256GB paměť, velkou baterii, čtečku otisků prstů ve 120Hz displeji nebo 50Mpx hlavní fotoaparát. Škoda jen toho velkého množství bloatware v uživatelském prostředí a absence podpory 5G sítí.

Infinix Hot 50 Pro+ na českém trhu seženete v černé, fialové a titánově šedé barevné variantě za 5 490 Kč. Ale jak si tento model skutečně vede v každodenním používání? V této recenzi se podíváme na jeho klíčové vlastnosti, silné i slabé stránky a zhodnotíme, zda stojí za to o něm uvažovat.

Bohatý obsah balení

Prodejní balení na první pohled působí výrazně „čínsky“ – křiklavé barvy, množství log a nápisů. Uvnitř se však nachází překvapivě bohatá výbava.

Bohatý obsah balení

Najdete zde sponu pro vyjmutí SIM slotu, jeden a půl metru dlouhý kabel s koncovkami USB-A a USB-C, plastový ochranný kryt a dokonce i špuntová sluchátka s USB-C konektorem či tvrzené sklo na displej, které zahrnuje i zaoblené okraje, takže skutečně chrání celou přední stranu. Součástí balení není pouze nabíjecí adaptér.

Žiletka se zakřiveným displejem

Hlavním prodejním sloganem Infinixu je: „nejtenčí smartphone se zakřiveným displejem na světě“, což v podstatě vystihuje celou konstrukci zařízení. Zakřivený displej zde totiž slouží primárně k tomu, aby výrobce dosáhl nějakého „nej“. Samotná tloušťka 6,8 mm totiž není rekordní, avšak působí velmi elegantně a příjemně. Je také nutné počítat s tím, že samotný fotomodul ze zadní strany ještě zhruba o 3,5 mm vystupuje.

Pohled na zadní stranu s fotomodulem
Pohled na zadní stranu s fotomodulem

Telefon se drží v ruce poměrně dobře, i když extrémně tenký rám už může být na hraně ergonomie. V současnosti jsou v módě spíše ploché displeje, které by tomuto modelu pravděpodobně slušely více – minimálně z hlediska pohodlí při držení. Na druhou stranu telefon v ruce dobře sedí a nemá tendenci vyklouzávat. Vzhledem k rozměrům 164,1 × 74,4 mm potěší nízká hmotnost 162 gramů.

Přestože jsou rámeček i zadní strana plastové, konstrukce působí velmi kvalitně. Nikde nic nevrže a vše precizně lícuje. Výrobce nezapomněl ani na základní odolnost vůči vodě a prachu, kterou zajišťuje certifikace IP54 – ta chrání zařízení proti stříkající vodě. O ochranu zakřiveného displeje se stará odolné sklo Gorilla Glass 5.

Fotomodul na zadní straně výrazně vystupuje z těla telefonu, což je daň za jeho celkovou tenkost. Při položení na stůl se zařízení kýve, což může být v praxi rušivé. Design fotoaparátů je nicméně poměrně atraktivní, čemuž napomáhá i přítomnost tří čoček – přestože pouze jedna z nich je použitelná pro reálné focení.

Někomu mohou vadit i velmi úzká tlačítka na pravém boku. Kapitolu o designu však zakončíme pozitivně: navzdory extrémně tenké konstrukci nabízí smartphone stereo reproduktory, a to s puncem renomované značky JBL. V rámci své (nižší střední) třídy hrají překvapivě dobře.

Kvalitní 120Hz AMOLED

Co mě na telefonu (možná ze všeho nejvíc) nadchlo, je jeho displej. Nečekal bych, že zařízení s cenovkou kolem 5 500 Kč nabídne tak kvalitní obrazovku. Pohled na displej je skutečně příjemný – vyniká výborným kontrastem, živými barvami, širokými pozorovacími úhly a dostatečně vysokým jasem. Potěší i podpora 120Hz obnovovací frekvence, která zajišťuje plynulé zobrazení.

Přední strana Infinix Hot 50 Pro+
Přední strana Infinix Hot 50 Pro+

Panel s úhlopříčkou 6,78 palce je typu AMOLED, což je základní důvod, proč je na něj radost se dívat. Výrobce se dále chlubí 10bitovou barevnou hloubkou a maximálním jasem 550 nitů, přičemž v HDR režimu může dosáhnout až 1 300 nitů. Díky tomu zůstane dostatečně čitelný i na ostrém letním sluníčku. Zobrazovač pokrývá přibližně 90 % přední plochy a nabízí jemné rozlišení 1 080 × 2 436 pixelů, což odpovídá hustotě 393 ppi.

Samozřejmostí je automatická regulace jasu, tmavý režim, filtr modrého světla, správa barevné teploty či režim vysokého jasu na přímém slunci. Nechybí taktéž funkce Always-on s bohatými možnostmi přizpůsobení vzhledu. Za mě naprosto výborný panel, kterému lze vytknout snad jen zakřivené okraje, jež nejsou pro každého.

Čtečka otisků prstů a odemykání obličejem

Skvělou zprávou je přítomnost optické čtečky otisků prstů integrované přímo do displeje. Její rychlost i přesnost jsou bez výhrad, ovšem umístění by mohlo být více ergonomické. Osobně bych uvítal, kdyby čtečka byla posunuta o tři až čtyři centimetry výše – takto totiž musíš s palcem výrazně sjíždět dolů.

Čtečka otisků prstů v displeji

Telefon lze odemknout také zadáním PINu, hesla nebo vzoru. K dispozici je navíc komfortní odemykání pomocí rozpoznání obličeje, nicméně jedná se pouze o 2D sken přední kamerou, takže úroveň zabezpečení není tak vysoká.

Hardwarová výbava: na 5G zapomeňte

Hnacím motorem se stal 6nm čipset MediaTek Helio G100 s 8 procesorovými jádry (2× 2,2GHz Cortex-A76 a 6× 2GHz Cortex-A55) a grafikou Mali-G57 MC2. Operační paměť disponuje kapacitou 8 GB a interní úložiště solidními 256 GB. To jde navíc rozšířit microSD kartou do kapacity až 2 TB, která má ve slotu vlastní místo, takže i za takového scénáře můžete využívat dvě nanoSIM karty.

Infinix Hot 50 Pro+

Výkonu má smartphone tak akorát. V AnTuTu benchmarku (v10) jsem naměřil 437 tisíc bodů. Na nějaké základní hraní dostačuje, a to i vzhledem k 120Hz displeji. Svižnost systému je chvalitebná a více méně se nesetkáte s žádnými záseky nebo nějakým delším načítáním aplikací. Pozitivní je i fakt, že se tělo telefonu při zátěži nijak výrazně nezahřívá.

Hardwarové parametry Infinix Hot 50 Pro+

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 14, čipset: Mediatek Helio G100, octa-core, 2× 2,2 GHz Cortex-A76 + 6× 2,0 GHz Cortex-A55, GPU: Mali-G57 MC2, RAM: 8 GB, interní paměť: 128/256 GB, pam. karta:
Rozměry: 164,1 × 74,4 × 6,8 mm, hmotnost: 162 g, zvýšená odolnost: IP54

Displej, konektivita a baterie

6,78", AMOLED, rozlišení: Full HD+, 1080 × 2436 px
5G: , NFC: , Bluetooth: ano, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 5000 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 50 Mpx, f/1.6, 27mm, 1/2.8", AF, druhý: 2 Mpx, hloubkový, f/2.4, selfie kamera: 13 Mpx, f/2.2, 1/3.06"

Zásadním nedostatkem použitého čipsetu je absence podpory 5G sítí, což je v roce 2025 určitým kompromisem – zejména pro uživatele, kteří na tuto technologii kladou důraz. Z konektivity přesto nechybí nic podstatného: telefon podporuje LTE, GPS, FM rádio, Wi-Fi 5, Bluetooth, a potěší i přítomnost NFC pro bezkontaktní platby.

Slušná výdrž a 33W nabíjení

Vestavěný akumulátor má kapacitu 5 000 mAh, což je s ohledem na tělo tenké méně než 7 mm vynikající hodnota. Potěší i podpora 33W drátového rychlého nabíjení, která zajistí poměrně svižné doplnění energie. Bezdrátové nabíjení sice chybí, což je v této cenové kategorii očekávatelné, nicméně telefon podporuje reverzní kabelové nabíjení s výkonem až 10 W – tedy můžete pomocí něj dobíjet i jiná zařízení.

Naměřená rychlost nabíjení 33W adaptérem
Úroveň 30 % 50 % 80 % 100 %
Čas 15 minut 26 minut 44 minut 70 minut

Výdrž je nadprůměrná. Při běžném každodenním používání telefon bez problémů vydrží až 1,5 dne na jedno nabití. V méně náročném režimu se lze dostat i na dva dny, a při minimálním zatížení dokonce ještě více. Ani při vyšší zátěži se není třeba obávat – na celodenní provoz bez nutnosti připojení k nabíječce telefon bez problémů stačí. V tomto ohledu Infinix neudělal žádné kompromisy.

Android 14 a nadstavba XOS 14.5

Roli operačního systému zastává Android ve verzi 14 a zatím nebyl oznámen update na vyšší verzi. Infinix použil svou vlastní nadstavbu XOS 14.5. Ta se od čistého Androidu liší ve vzhledu a několika funkcích navíc. Prostředí je intuitivní a opravdu pěkně zpracované. Systém běží poměrně plynule. Jen škoda velkého množství nevyžádaných a předinstalovaných aplikací. Některé jdou odstranit, některé vás ale budou strašit neustále.

Na velké obrazovce si budete jistě užívat možnost zobrazovat aplikace v oknech, byť klasická funkce rozdělení obrazovky pro dvě aplikace zde chybí. Užitečným nástrojem je chytrý panel, který vyvoláte potažením prstu z okraje displeje. V něm se nacházejí zástupci vybraných aplikací a nástrojů.

Herní nadšenci ocení pokročilý herní režim s panelem herního asistenta, různé statistiky, vylepšení grafiky atd. Pokud půjčujete svůj telefon dětem, přijde vám vhod dětský režim. Systém nabízí vskutku hodně užitečných funkcí a celkově je nadstavba velice povedená. Jedinou výraznější AI funkcí je AI guma v galerii, která dokáže z fotografie odstranit vybranou část. Výsledky jsou vesměs průměrné.

V hlavní roli 50Mpx fotoaparát

Infinix osadil záda vystouplým modulem, který obsahuje tuto fotosestavu:

  • 50Mpx hlavní snímač o velikosti 1/2,8″, ohniskem 27 mm, se světelností objektivu f/1.6 a automatickým ostřením
  • 2Mpx se světelností f/2.4 (slouží pro detekci hloubky scény, například při portrétových fotografiích)
  • QVGA kamerka

Modul s fotoaparáty

Poslední dva snímače se nepoužívají přímo pro fotografování, ale ke zjišťování různých údajů ze zabírané scény. Prakticky jsou spíše dopočtu. Širokoúhlý objektiv a ani teleobjektiv zde nenajdeme.

Prostředí foto aplikace

Doplním, že hlavní snímač pořizuje 12,5Mpx snímky, které vznikají složením 4 sousedních pixelů. Nicméně máte možnost fotit i na plných 50 megapixelů.

Přední přisvětlovací LED

Zajímavostí je přední selfie kamera. Ta má sice standardní rozlišení 13 Mpx (světelnost f/2.2), společnost jí ale dělá přisvětlovací LED umístěná v levém horním okraji. Tu využijete při focení selfies či nahrávání videa z přední kamerky.

Dobré světelné podmínky

Musím říct, že Infinix mě kvalitou snímků velice mile překvapil. V dané cenové kategorii podává nadprůměrné výkony. Všechny snímky optimalizuje umělá inteligence, která ale nic nepřehání a snímky tak působí velice přirozeně. Někdy jsou snímky možná až moc mdlé, ale za mě rozhodně lepší, než kdyby si AI fotky přibarvovala.

Celkově jsou fotografie poměrně detailní i ostré a chválím je za nízkou míru šumu. Někdy telefonu ujede volba teploty nebo nádechu, ale většinou nejde o nic dramatického. Ostření probíhá zhruba od 10 cm. Snímky blízkých předmětů jsou taktéž povedené, i když jsem u nich často bojoval s horším ostřením.

Telefon si vede velmi dobře u scén s velkým dynamickým rozsahem a funkce HDR zde funguje opravdu spolehlivě. U portrétního režimu oceňuji, že se snaží vytvářet přirozené rozostření pozadí, jehož míru můžete upravovat (ne zpětně), avšak není tak precizní, což je patrné při okrajích foceného objektu.

V aplikaci je i rychlý přepínač pro dvojnásobné přiblížení, které by teoreticky mělo být, díky vysokému rozlišení hlavního fotoaparátů, bezztrátové. Ano, 2× zoom je použitelný, nicméně neočekávejte ostré detaily. Maximální přiblížení je 10×, kterému už chybí hodně ostrosti.

Noční režim

Ani za horších světelných podmínek se nemusíte bát špatných výsledků. Fotografie si zachovávají poměrně slušnou ostrost i úroveň šumu.

Tip: všechny testovací snímky v plném rozlišení naleznete zde

Automatický noční režim snímá scénu přibližně 2 vteřiny a následně provede úpravy. Režim Super noc může snímat po delší dobu, avšak dosahuje podobných výsledků. Všimnout si můžete zvýrazněných obrysů a utlumených světel. Fotografie jsou prosvětlenější a detailnější. Vzhledem k pořizovací ceně slušná práce.

Záznam videa

Video lze natáčet v maximálním rozlišení 2K (2 560 × 1 440 pixelů) při 30 snímcích za vteřinu. Dále si můžete nastavit Full HD rozlišení při 60 a 30 fps. 4K většině uživatelů chybět nebude. K dispozici je i funkce pro časosběrné video, avšak zpomalených záběrů si na tomto smartphonu neužijete.

Zajímavou funkci představuje Film, která vám dokáže pomoci s natáčením profesionálně vypadajících krátkých videí. 10 šablon poskytuje hezké efekty, zajímavé střihy a hudbu. Tutoriál vás provede procesem natočení několika záběrů a algoritmus se poté postará o výsledný sestřih.

Celková kvalita záznamu není vůbec špatná a docela mile mě překvapila. Videa mají hezké barvy, dobrý kontrast a slušnou ostrost. Zamrzí ale absence jakékoliv stabilizace, což výsledné záběry dost degraduje.

Závěrečné hodnocení

Infinix Hot 50 Pro+ je telefon, který se nesnaží jen splynout s davem. Na první pohled zaujme výrazným designem s mimořádně tenkým profilem a zakřiveným AMOLED displejem, což v dané třídě rozhodně není samozřejmostí. Z hlediska konstrukce a zpracování překvapí pevností i drobnými detaily, jako je ochranné sklo Gorilla Glass 5 či stereo reproduktory s puncem JBL. Displej patří k největším přednostem zařízení – má vysoký jas, skvělé barvy, 120Hz obnovovací frekvenci a podporu Always-on.

Černá barva s prémiovým nádechem modré
Černá barva se při dopadajícím světle mění na tmavě modrou

Po stránce výkonu spoléhá telefon na čipset MediaTek Helio G99, který bohužel nenabízí 5G konektivitu, ale v kombinaci s 8 GB RAM a rychlým úložištěm nabízí více než dostačující výkon pro běžné použití i méně náročné hraní. Kladně hodnotíme i výdrž – 5 000mAh baterie zvládá 1,5–2 dny provozu a 33W nabíjení doplňuje energii poměrně svižně. Hlavní fotoaparát odvádí dobrou práci ve dne i v noci a prakticky vás nezklame. Na danou třídu fotí víc než slušně. Video potěší barvami a funkcí „Film“, ale absence stabilizace je znát. Prostředí systému XOS je bohaté na funkce, ale nemusí sednout každému kvůli své barevnosti a místy až přeplněnému rozhraní.

Infinix Hot 50 Pro+
Infinix Hot 50 Pro+

A teď to nejzásadnější – poměr cena/výbava je u tohoto modelu vynikající. Za přibližně 5 500 Kč dostanete zařízení, které nabízí AMOLED panel s vysokou obnovovací frekvencí, solidní výkon, 256GB paměť, bohatý obsah balení, dlouhou výdrž a moderní výbavu včetně NFC nebo stereo reproduktorů. Ano, najdou se kompromisy – chybí 5G, teleobjektiv nebo stabilizace videa – ale ty jsou v dané cenové kategorii zcela pochopitelné. Infinix Hot 50 Pro+ tak můžeme s klidným svědomím doporučit těm, kteří hledají stylový, dobře vybavený smartphone za více než rozumnou cenu. Infinix nám předvedl, že i cenově dostupný telefon může působit prémiově. Škoda jen toho velkého množství nevyžádaného softwaru v operačním systému.

Infinix Hot 50 Pro+

Infinix Hot 50 Pro Plus Katalog
7.9

Design a zpracování

9.1/10

Výkon a optimalizace

7.2/10

Hardwarová výbava

7.1/10

Kvalita fotografií a videa

7.5/10

Výdrž baterie

8.8/10

Klady

  • zakřivený 120Hz AMOLED displej
  • výborná výdrž baterie, rychlé 33W nabíjení
  • kvalita fotografií, pěkné prostředí
  • solidní hlasité stereo JBL
  • rychlost čtečky otisky prstů
  • tenké tělo, krytí IP54
  • bohatý obsah balení
  • Dual SIM, slot na SD kartu

Zápory

  • nepodporuje 5G sítě
  • použitelný je pouze jeden fotoaparát
  • vystupující fotomodul
  • pro někoho větší rozměry
  • umístění čtečky otisky prstů
  • množství bloatware v systému
Autor článku Petr Uhlíř
Petr Uhlíř
Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku