Domů » Recenze » Recenze HTC One V: „Malej, ale šikovnej“

Recenze HTC One V: „Malej, ale šikovnej“

HTC přichází na náš trh se třemi modely z nové řady One. Dnes se podíváme na nejmenší z nich, novinku ve střední třídě, HTC One V s operačním systémem Android 4.0.

S vaším dovolením dnešní recenzi pojmu trochu netradičně. Z větší části se vyhnu operačnímu systému Android 4.0 a nadstavbě HTC Sense 4.0. Tyto dvě části jsou až na detaily ve všech novinkách řady One (modely One X, One S a One V) shodné a přede mnou se jim věnoval Jirka Hrma v článcích:

Já se chci zaměřit skutečně jen na model One V. Na to jaký je i ve srovnání se svými stájovými kolegy a hlavně na to, jak se používá. Což je podle mě pro běžného uživatele, který spadá do cílové skupiny tohoto telefonu, důležitější při rozhodování, zda koupit či ne.

 

Klady (+)

– příjemný design
– kvalitní zpracování
– LED dioda
– slot na pam. kartu
– kvalitní fotoaparát 

Zápory (-)

– slabší hardware
– plastový výlisek na zádech
– vyšší cena
– průměrná výdrž baterie

HTC One V lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Videopohled

HTC One V: Videopohled a první dojmy (preview)

Obsah balení 

Bohužel jsem One V nedostal ve finálním balení, takže tuto kapitolku mohu těžko rozvíjet a posoudit co nám HTC k telefonu nabídne. Nicméně základní balení by mělo být poměrně minimalistické a k telefonu dostanete sluchátka s 3,5 mm jack konektorem, USB kabel a adaptér do zásuvky, do kterého kabel připojíte a stručný návod. To je vše. V této cenové hladině to ani není žádné překvapení a nepředpokládám, že někdo očekával Beats Audio sluchátka nebo něco podobného. A konkurence vám stejně nabídne plus minus to samé.

Design a dílenské zpracování

Novinka ze stáje tchajwanského výrobce je bratříčkem špičkově vybaveného HTC One X a zástupce střední třídy HTC One S. Na první pohled by se mohlo zdát, že bude stát v jejich stínu a bude takovým otloukánkem, ale jakmile se s ním seznámíte, zjistíte, že je to zcela samostatný a dospělý model, který se nemá za co stydět. Já osobně ho považuji za nástupce legendárního modelu Legend. Odkazem budiž i „brada“ ve spodní části telefonu, která nám dává vzpomenout na první modely s operačním systémem Android. Jediným rozdílem je, že Legend měl na „bradě“ ovládací prvek a One V tam nemá nic, což na první pohled působí poněkud zvláštně.

- - - 

Kdo mě zná, jistě ví, že nejsem zrovna skalním příznivcem operačního systému Android. Nicméně je-li telefon dobře postavený a systém v něm dobře odladěný, sžiji se s ním. Stejně tak jsem spíše odpůrcem zbytečně velkých displejů a za optimum považuji cokoli v rozmezí 3,5″ – 4″. Proto, když jsem dostal možnost výběru z nových HTC, zcela logicky jsem sáhl po nejmenším modelu. A udělal jsem dobře. Úhlopříčka 3,7″ je dobrá volba, pro běžné používání zcela dostatečná a telefon si tak udržel příjemné rozměry, díky kterým nemá tendence vyklouznout z ruky a zároveň palec středně velké ruky pohodlně obsáhne celý displej bez přehmatávání, a tak to má být.

- -  -

Model One V na první pohled jasně hlásá, do jaké stáje patří. I méně zběhlý jedinec by ho měl jednoduše identifikovat jako HTC. Tchajwanskému výrobci je již delší dobu vytýkáno, že design svých modelů nijak zvlášť neřeší, a tak vypadají všechny stejně. Dalo by se tedy říct, že z pohledu designu žádný zázrak a nic, co bychom už neviděli, na druhou stranu nutno podotknout, že svým vzhledem One V rozhodně neurazí a zařadí se spíš do kategorie vcelku nevýrazných, ale elegantních smartphonů. Testoval jsem kus v černé barvě, která mu sluší.

- - -

- - -

Telefon je opravdu celý černý, kromě loga nad displejem, popisků senzorových tlačítek a nápisu „beatsaudio“ na zádech. Černočerná čerň a má to něco do sebe. Dokonce i horní zapínací tlačítko a boční tlačítka pro ovládání hlasitosti jsou černá. I microUSB konektor je černý J Pokud by vám černá „nesedla“, můžete zvolit ještě šedou verzi a na trh by měla dorazit i fialová. Upřímně, pokud HTC přijde i s bílou verzí, má úspěch zaručen. Bílé telefony jsou aktuálně trendy, a když si vzpomenete na zmiňovaný Legend, bílá mu vážně slušela.

- -  -

- - -

Ruku v ruce s vcelku povedeným designem jde i zpracování. U HTC jsme na kvalitu zvyklí a One V nijak nevybočuje. Unibody vyrobené z jednoho kusu hliníku, do kterého je vsazena veškerá elektronika, baterie a displej. Pouze zadní část brady je vyrobena z odnímatelného plastového výlisku (není moc kvalitní a nedoléhá, jak by měl), pod kterým se skrývá slot pro SIM kartu, a světe div se, microSD kartu. One V je tak trochu hybrid. Stejně jako jeho stájoví bratři, má napevno zabudovanou baterii, kterou vymění jen servis, ale oproti nim používá standardní SIM (ne microSIM) a má slot pro microSD. Těžko říct, jestli důvodem jsou náklady, nebo si HTC chtělo aspoň v něčem „zachovat tvář“ a ponechat si model, který „vyznává původní hodnoty“.

- - 

Abych to trochu osvětlil. Největším propagátorem vestavěné baterie a microSIM byl a je iPhone 4 a jeho příklad následuje Nokia s modely Lumia 800 a 900. Po určitou doby byly tyto odsuzovány nejen uživateli Androidu jako slepá větev vývoje, protože „nevyměnitelná baterie je nesmysl“, „microSIM nikdo používat nebude, protože člověka omezuje v možnostech střídání telefonů“ a nakonec „absence paměťové karty je zoufalost, kterou výrobce své zákazníky jen omezuje“. Uteklo pár měsíců a ejhle, ona ta vývojová větev zase tak slepá nebude.

- - 
Srovnání s iPhone 4S a HTC HD7

Ať tak či tak, objektivně musím HTC za tyto vlastnosti u modelu One V pochválit, protože nejeden uživatel si určitě rád ponechá možnost rozšíření paměti telefonu o jím zvolenou kapacitu a stejně tak nejeden uživatel bude rád, že nemusí „stříhat“ svoji stávající SIM nebo se zabývat její výměnou. Daní za tyto „výhody“ jsou ale horší HW parametry oproti „větším“ bratříčkům. Vadí to? To je otázka –  dle mého subjektivního soudu opravdu nevadí.

- - - 
HTC One V ve dvou barevných variantách

- - -

HTC One V spadá do řekněme nižší střední třídy telefonů s cenovkou pod osm tisíc korun. A předpokladem samozřejmě je, že jeho cena bude v čase klesat. Bavíme se tedy o relativně cenově dostupném telefonu pro širší okruh uživatelů, z nichž většina určitě nebude mít takové nároky jako ti z cílové skupiny One S a One V.

Model One V na první pohled působí jako „chudý příbuzný“. HW parametry nejsou nijak oslnivé. Vezmeme je popořadě: 

Displej 

Už jsem se o něm zmínil výše. Úhlopříčka 3,7“, rozlišení 480x800 pixelů, kapacitní S-LCD s podporou multitouch, 16 milionů barev, odolné krycí sklo. Suchá fakta, na která budou mnozí namítat, že úhlopříčka je malá, rozlišení nízké a LCD technologie je pasé, protože pokud telefon nemá AMOLED, tak je mimo, černá totiž musí být jako tma v jeskyni a jinak to nejde. Blbost!

- - -

HTC One V má podle parametrů průměrný displej, ale je dostatečně jemný, má vcelku věrné podání barev, černá je černá, na sluníčku je na něj dobře vidět, jen tak se neodře, ovládání je rychlé, disponuje automatickou regulací jasu a energeticky není nijak náročný. Někdo by mohl namítat, že na menším displeji se nebude pohodlně psát, ale opak je pravdou. Android umožňuje instalaci různých klávesnic a jejich upravení, takže pokud uživatel věnuje trochu času hledání a zkoušení, to pravé si jistě najde. Velikost displeje je pro pohodlné psaní dostatečná. I díky tomu, že se One V dobře drží.

Procesor a paměť 

Singlecore 1GHz Qualcomm Scorpion procesor, 512 MB RAM, grafika Adreno 205, 4 GB paměť, podpora microSD. 

Když jsem poprvé viděl tyto HW parametry, řekl jsem si, že je na průšvih zaděláno. Na tom přeci Android 4.0 Ice Cream Sandwich nemůže fungovat. Chyba lávky. Je to s podivem, drásá mi to srdce a kroutí se mi prsty, když to musím napsat, ale ono to funguje a One V je docela svižný. Ve srovnání s iPhone 4, Lumia 800 nebo Xperia S samozřejmě propadá, ale pokud ho nepoložíte vedle nějakého rychlejšího telefonu, pomalý vám nepřijde. Nevím, jak se to HTC povedlo, ale opravdu to funguje. Možná je to zásluha Sense 4.0, možná je to odladěností Android 4.0, ale HTC One V mě hodně překvapilo a velmi rád jsem ho používal. Až na jednu drobnost a tou je internetový prohlížeč. Ten není úplně pomalý, ale při posouvání a zoomovaní stránky se hodně trhá a je to nepříjemná zkušenost, která vás od surfování na One V zcela jistě odradí. Ještě, že u Androidu máte možnost volby a můžete si doinstalovat prohlížeč jiný.

Přímo v systému jsem tedy nenašel místo, kde by One V výrazně „lagoval“. U doinstalovaných aplikací to bylo jiné a například oficiální Twitter klient při procházení timeline vyloženě nestíhal, ale opět se to dá vyřešit instalací jiné aplikace. 

Moje více jak týdenní zkušenost mi říká jediné. HTC One V sám o sobě není ani rychlý, ale ani pomalý, je na běžné používání příjemný. Práci s ním vám může zpomalit špatný výběr doinstalovaných aplikací, takže vybírejte obezřetně, protože tady víc než kdy jindy platí „dvakrát měř, jednou řež“. 

Možná se divíte, proč jsem k One V tak tolerantní, co se týče výkonu. Je to jednoduché. Žádná přemrštěná očekávání jako u stájových kolegů nebo konkurence. One V si na nic nehraje. Žádné mnohajádrové procesory, přemíra GB RAM, hyperrychlé grafické čipy apod. Dopředu říká, že se drží při zemi a pak vás velmi příjemně překvapí, a to je mi na něm sympatické.

Fotoaparát a záznam videa 

Klobouk dolů hned předem. HTC doposud předváděly výsledky, za které se uživatel většinou styděl. Na Tchajwanu se nejspíše zamysleli a zjistili, že by jim v tomto ohledu mohl ujet vlak a zaměřili se na funkce a kvalitu fotoaparátu a ono se jim to povedlo.

  

5 Mpix na první pohled nevypadá zajímavě, ale stačí to. Už před vyfocením scény si můžete vybrat z mnoha efektů a další možnosti jsou opravdu široké, včetně detekce obličeje a úsměvu, úpravy obrázků atp. K tomu si přidejte natáčení videa v HD a funkci, kterou jsme u telefonů doposud neviděli a kterou já velmi chválím, během natáčení videa je možné pořídit i statické obrázky, a to je super.

HTC One V Camera Test 720p HD

Podtrženo sečteno, z HTC One V se stal velmi příjemný a kvalitní fotografický společník.

Signalizační dioda 

One V má na horní hraně zelenou LED diodu, která majiteli oznamuje, že se něco děje, nebo se nedávno něco dělo. Klasicky blikáním upozorní na zmeškaný hovor, SMS/MMS, nový e-mail, zprávu v hlasové schránce, připomenutí úkolů nebo kalendáře. To je bohužel veškeré nastavení. Intenzitu nebo dobu blikání nastavit nelze, což je škoda. Kdo je zvyklý na možnosti nastavení diody z BlackBerry, kroutí nevěřícně hlavou nad nevyužitým potenciálem. 

-

Baterie a výdrž 

Nemůžu říct, že by šlo o velké zklamání, ale čekal jsem víc. Hardwarové parametry napovídají, že telefon by nemusel být žrout energie a baterka s kapacitou 1500 mAh slibuje mnohé. Nevím, čím to bylo způsobeno, jestli intenzitou používání, četností hraní si s telefonem, ale ve finále jsem se nedostal na lepší výsledek jak jeden a půl dne, a tak jsem pro jistotu nabíjel denně. Na dva až tři dny se dostanete, ale nesmíte moc volat a surfovat na internetu. Jakmile One V opravdu používáte, je jeden den reálný výsledek. Škoda.

Pokud se mám otřít o softwarovou výbavu One V, tak vypíchnu jen ty opravdu zajímavé věci.

Mezi prvními musím zmínit integraci DropBoxu. Aplikace je v telefonu předinstalována a jakmile se přihlásíte, dostanete ke svému DropBox účtu 25 GB prostoru zdarma (na 2 roky), což je velice slušná nabídka. S DropBoxem se pak dá pracovat v rámci systému, je to pohodlné a příjemné. Pamatujte ale na to, že v telefonu je dobré mít vloženou microSD kartu, jinak vám aplikace takřka při každém kroku připomíná, že karta chybí. Hodně mě překvapila integrace SkyDrive. Není tak propracovaná jako u DropBoxu, ale pokud vám je tohle cloudové úložiště sympatičtější, máte jej s HTC One V k dispozici.

- - -

Zajímavá je také aplikace Car, která telefon přepne do širokoúhlého zobrazení a nabídne vám velké hodiny, počasí a velké ikony pro ovládání telefonu při řízení. Všichni víme, že by se to za jízdy nemělo, ale když už, tak ať je to o něco bezpečnější a pohodlnější.

- -

Co má One V oproti kolegům jinak je správce běžících aplikací, který se ukrývá pod pravým senzorovým tlačítkem. One X a One S mají 3D horizontální zobrazení aplikací, One V „pouze“ 2D vertikální. Předpokládám, že je to vzhledem k slabšímu HW, ale svoji funkci to splní a stačí to. Aplikace vypínáte jednoduchým tažením zprava doleva.

- - -

Co mě zabavilo na dlouhé hodiny, byla hra Teeter aneb „dostaň kuličku kolem překážek a nesprávných jamek do té správné“. Úžasná a jednoduchá hra, která vydrží dlouhé hodiny, protože každý další level je o pořádný kus náročnější.

- -

No a jinak je One V Android 4.0 s Sense 4.0 díky kterému mnohdy ani nepoznáte, na kterém Androidu telefon „jede“. Určitě to není na škodu, ale kdyby HTC umožnilo Sense 4.0 vypnout, mnozí uživatelé by to jistě ocenili. Vše ostatní je v podstatě stejné jako u One S a One X, nejen z pohledu SW, ale i HW. Datová výbava, Bluetooth 4.0, WiFi, WiFi Tethering, USB 2.0 apod.

- - -

Závěrečné zhodnocení

Z celkového nádechu dnešní recenze jste asi vytušili, že s One V budu na závěr spokojen. A nejste daleko od pravdy. Má svoje chyby – průměrná výdrž baterky, nekvalitní plastový výlisek na zádech, aj. Jenže to jsou malichernosti a musím tedy říct, že One V je opravdu povedený telefon, který má šanci na úspěch, pokud ještě klesne jeho cena. HTC se vždy dobře prodávaly a nevidím důvod, proč by tomu u modelové řady One mělo být jinak. A One V, jakožto nejlevnější kousek, má, alespoň u nás, určitě šanci na úspěch.

Graf ceny produktu HTC One V poskytuje server Heureka.cz

Jak už jsem psal, na nic si nehraje, nenabádá k přehnaným očekáváním, spíš naopak, a tak si nechává spoustu prostoru k tomu, aby svého nového majitele překvapil. A překvapí. Překvapí dobrým zpracováním, příjemnými rozměry, kvalitním displejem a fotoaparátem, vzhledem k HW dobře odladěným systémem atp. Což jsou jen dílčí části. Ale jako celek překvapí tím, že jde o opravdu dobře udělaný telefon, který nemá větších chyb a nabídne velmi dobrý poměr cena výkon. Pokud tedy nepatříte mezi ty, kteří prahnou po vysokém výkonu, ať už z jakéhokoli důvodu, ale hledáte příjemný a pro každý den spolehlivý telefon za rozumné peníze, zajděte se na HTC One V minimálně podívat. Překvapí vás a s největší pravděpodobností si ho odnesete domů.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

61 komentářů

 1. Na poslední stránce překlep.

  „One X a One V mají 3D horizontální zobrazení aplikací, One V „pouze“ 2D vertikální.

  Mělo by tam být asi One x a One S, ne? ;-)

  • Přesně tak, ale speciálně u tohohle trojlístku telefonů se nám v redakci občas motají názvy, především pak u „eska“ a „véčka“, už jsem to editoval, díky :)

 2. plyntekl (neregistrovaný)

  Dobrý den, telefon jsem si minulý týden koupil u Vodafonu. Jsem s ním vcelku spokojený, je to můj první android. Akorát jsem se setkal s tím, že mi tak jednou za den za dva vypne signál a nechce ho hledat. Nikde na forech jsem se nesetkal s tímto problémem. Sim karta už je docela stará, ale na předešlé nokii mi to nedělalo. Nevíte co s tím? Děkuji

  • Reklamace, asi to má nic moc radio ROM.

  • Podobny problem zacal nedavno aj na mojom DHD… vidim to na reklamaciu, ani HR nepomohol :(

  • buzumbura (neregistrovaný)

   Pozor, nemusi to byt mobilem. Presne tohle mi mobil delal, kdyz jsem HTC vymenil za Nokii. Nokii mi bez problemu vymenili za uplne novou, ale problem pretrvaval. Zasel jsem do nejblizsiho shopu T-Mobilu, kde mi behem 2 minut SIM kartu naklonovali. A vse bezi O.K.

  • jirka (neregistrovaný)

   já ten problém se signálem měl taky,jak u htc,tak i u samsunga.nikdo mi nebyl schopnej říct,čím to je.,.furt kolísal,pak spadnul úplně.stačí najet do menu,na nastavení sítě a zapnout jen síť GSM.od výroby je tam zaplá gsm a třeba 3g,nebo hcdma atd,musí být zapnita jen gsm a je po problému!!

 3. aaron (neregistrovaný)

  Marek Hajn a Jiri Hrma by se meli domluvit, jestli se bude existujici/chybejici slot na pametovou kartu psat do kladu/zaporu. V recenzi na HTC One S slot zmineny neni a zde ano.

  • U telefonu, který má 32GB uživatelské paměti, absence slotu microSD opravdu nevadí, u telefonu s 1GB uživatelské paměti již ano. Docela jednoduché.

  • Dobře, a 16GB verze spadá kam?

  • aaron (neregistrovaný)

   dwbmb: I u 32GB telefonu je dobre mit napr 64GB SDXC (limit 32GB na kartu byl jen u prvnich androidu)

 4. Ve článku autor několikrát mluví o HTC jako o korejském výrobci. HTC je ale tchajwanský výrobce.

 5. čiko (neregistrovaný)

  Tu recenzi psal nějaký nováček?

 6. HTC je korejska firma..

 7. ..jejda… Jen fakt tchaiwan.. Sorry

 8. Omlouvam se za urcite fakticke chyby tykajici se puvodu telefonu a vyrobce. Diky za pochopeni ;)

 9. tupaorc (neregistrovaný)

  Zkoušel jste nekdo na tomto telefonu zminovanou aplikaci Car v nějakém aute ktere ma integrovany car kit? Protože jsem zkoušel dva kusy…jedenmodel vadný a druhý se nepripoji. Mno vlastne se připojí jenom to neprenasi zvuk. S2 šlape na tomto car míru úplně v poho.

 10. Doufal jsem, že ta příšernost s vystrčenou bradou zmizela spolu s nějakým Desire, a teď koukám, ono to zažívá comeback, to je hnus velebnosti…

  • Nikdy jste to neměl v ruce? Váš problém :)

  • ZkušenýUživatelAndroidu (neregistrovaný)

   Ta „příšernost“ jak to nazýváte je velice dobrý způsob jak minimalizovat šanci rozbít displej. Také se díky tomu dobře vejde do kapsy. A po pravdě je to i docela pěkné. Můj první telefon s androidem byl HTC Hero, nemám s tím jiné než dobré zkušenosti. Vzpomínám si že ještě než Hero vyšel, tak to taky všichni na internetu hanili a když pak viděli ten telefon naživo, tak se to všem líbilo.

 11. Sonniee (neregistrovaný)

  Uvažuji o tomto telefonu, ale bojím se jednoho problému. A tím je zaseknutí celého systému. U ostatních telefonů sem to řešil vyjmutím baterie, ale zde to není možné. Máte nějakou zkušenost s tímto problémeme?

  • visna (neregistrovaný)

   Mam ipod touch a tiez sa niekedy zasekne. Pametam si ze raz sa mi zasekol asi na 10 minut, uz som mal z neho vazne nervy ale nakoniec sa odsekol :D Ked ti sekne tak proste neostane nic ine ako cakat kym odmrzne alebo kym sa nevybije baterka :D

  • Jana (neregistrovaný)

   Co je to za kravinu, čekat až se telefon nevybije :-))) Mám Nokii N8, kde taky nemůžu vyndat baterku až po odšroubování, když se telefon sekne, tak se na 10 sekund podrží tlačítko power a telefon se restartuje…..

 12. tea (neregistrovaný)

  Prosím Vás,jak se na tomto telefonu nastavuje budík :( at hledám jak hledám nenacházím děkuji za odpověd

  • Terez (neregistrovaný)

   Když klikneš na hodiny, dole máš 4 takové záložky. Ta druhá, „připomenutí“ je budík;)

 13. Luc (neregistrovaný)

  Tento telefon na mě udělal velký dojem. A mám v plánu si ho koupit. Akorát jak je to s restartováním telefonu při zaseknutí? U jiných telefonů se to dá řešit vyndáním baterky, ale jak u toho to?

  • NIck (neregistrovaný)

   Restart telefonu lze udelat podržením „power“ tlačítka a tlačítka nahoru pro ovládání hlsitosti :D

 14. Luke (neregistrovaný)

  Telefon sem si koupil před týdnem, sem s ním velice spokojen, jen mě mrzí jedna věc. Pokud telefon uchopím způsobem, že brada telefonu je v dlani ruky, tak telefonní signál pádá o dvě čárky a v místech kde je normálně slabší signál mám holt smůlu, to nemám nic… :-(

  Tak nevím asi skočím na reklamaci jestli s tím něco udělají

  • Martin (neregistrovaný)

   Telefón je kovoví a anténa je v brade, tj. ak zakryjete anténu signál nechytíte :)

 15. Richi (neregistrovaný)

  Chcem sa spytat ci sa da LED dioda zapinat pocas videa a ci je zaostrovanie vo videu rucne alebo AF. Daju sa s tymto mobilom robit sekvencne snimky?

 16. Sebastian Válek

  Chcem si kupiť htc one v ale neviem či idu na ňom hrať 3d hry prosim odpovedzte.

 17. Tomáš Lukáč (neregistrovaný)

  Je to srágora. NEVĚŘTE INFORMACI 4GB VNITŘNÍ PAMĚTI!! uživatelská paměť je pouze 100Mb, na aplikace jen 1Gb a 3Gb jsou ty tam!!! Procesor ABSOLUTNĚ nezvládá. HTC zase zabodovalo. Jako u mýho minulýho wildfire s. Prostě po něm chtěj 3D hry, android a já nevim co všechno, ale ten procesor dělá blbiny. Neutáhne to, co mu uživatel naloží, ANI náhodou. Jenom načtení plochy po ukončení aplikace, či přehrávače hudby trvá 4-8 vteřin. Po pozastavení aplikace a uzamčení telefonu se aplikace sama vypne ( ať už je to jakákoliv hra). Nekupovat, proděláte.

  • vobec nie :D neviem co tam mas aky problem ale ja som na nom bez problemov rozbehol gta 3 bez lagov a takisto aj nova 2 a aj real racing 2 bez lagov a to nemam ani pretaktovany ani rootnoty nic

  • tcounter (neregistrovaný)

   Toto je hloupý příspěvek. Telefon je úplně v pohodě, žádné 4-8 vteřin se nekoná, max 1 vteřina, ale i spíš míň.

 18. Petr (neregistrovaný)

  Telefon mám 2 měsíce, poslední tři dny se mi ale restartuje pokaždé, když spustím kalendář a začnu v něm rolovat. Máte podobnou zkušenost? Jinak jsem stahoval všechny systémové aktualizace, ke kterým mě vyzval – mám verzi 4.0.3

  Díky předem za pomoc

  • Petr (neregistrovaný)

   Tak problem nejak sam vymizel, ale co pretrvava, je potiz se synchronizaci kalendare s Outlookem. V praci pouzivame MS Exchange server, normalni meetingy se mi synchronizuji, ale pokud prijde pozvanka pomoci MS Office Livemeeting 2007, vubec se to v telefonu neukaze. Nevite nekdo, co s tim?

  • Kiw (neregistrovaný)

   jo taky mám tento problém jak u kalendáře tak občas i u přehrávače…kdyz ho zapnu tak se mi telefon restartuje.Proč?? A bylo mi řečeno že je lepší to aktualizovat přes počítač ne přímo v telefonu jak to mám dělat?? Jinak sem s ONE véčkem spokojená :-)

  • Filip (neregistrovaný)

   Taky mám problém s kalendářem. Zapnu Kalendář a telefon se restartuje.

  • Láďa (neregistrovaný)

   Zcela stejný problém u nově zakoupeného přístroje. Následující den mi byl vyměněn v prodejně kus za kus, restartování při zapnutí kalendáře začalo po jednom dni, den poté i samovolně během dne, aniž bych kalendář zapínal. Dnes přijato v prodejně na reklamaci (jako pravděpodobná závada – chyba software), uvidím, jak dopadnu.

 19. Terez (neregistrovaný)

  Tento telefon můžu všem jen doporučit;) Mám ho cca 1 měsíc…funguje dobře a rychle, akorát když telefon držím za bradu, signál se zmenší…

 20. Martin (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  mám HTC Legend, na chvíli jsem měl HTC One X, ale ten nekamarádí s T-Mobile. Po restartu nenaběhne telef. signál a asi nejsem sám… Už proběhly 2 reklamace, takže One X už opravdu ne. Navíc je skutečně velkej do ruky a ve většině případech nelze ovládat jednou rukou (můj názor).

  PROSÍM o porovnání a názor HTC One S a HTC One V. Je markantní rozdíl výdrž baterie mezi S a V? Je markatní rozdíl výkonu? Nehraju hry, jde mi o základní aplikace v telefonu.

  Díky za radu a názory. Martin

 21. Prosim vas kde se daj ztahnout nebo koupit ruzne hry na tento mobil?

  Děkuji za odpověď

 22. A ještě bych se chtěl zeptat jestli se da zmenit ta odemykaci obrazovka treba na heslo nebo neco podobnyho

  diky za odpoved

 23. Ahoj

  chtěl bych se zeptat jestli se dá tento mobil dát do servisu aby mi tam dali kameru

  díky za odpověď

 24. Telefon je super, ale má jednu nevýhodu. Spadnul jsem s ním do moře fakt omylem a byl to mžik. Vyskočil jsem a vyndal telefon z kapsy a jeliž nejde vyndat baterie tak jsem čekal a koukal jsem jak pomalu odchází. Telefon se restartoval pak zhasnul a cítil jak se rozpaluje zadní strana telefonu jak šel do zkratu. Telefon jsem dal do servisu a teď čekám co bude. Pokud by to někoho zajímalo, můžu sem pak napsat jak to dopadlo. Čůůůs Olda

 25. thirty-six (neregistrovaný)

  v celku spokojenost. design je perfektní. ať se zdá „brada“ jak chce ve finále z pohledu praktičnosti je to jenom výhoda. kdo nedržel v ruce nebo nezažil asi neuvěří. displej je úžasnej. taky bych neřekl že je telefon pomalej. podle mě šlape OK. zatím se ani nijak nesekl. stalo se mi ale to co popisujou uživatelé předchozích příspěvků – ztráta signálu. nevím jestli je to kvalitou kusu (můj je koupenej v číně a jede s čínskou SIM), každopádně pomohl až druhý factory reset (první mnou, druhý servisem:)) používám ho hodně na net a hudbu – vestavěný přehrávač jsem nahradil „powerampem“ (původní dlouho načítal obsah karty). pokles signálu wifi je při zakrytí brady znatelný ale vše závisí na způsobu uchycení a jak daleko jste od routeru moc to ale neobtěžuje. trochu mě štve zadní kryt pro SIM a mSDHC – fakt nepohodlně se sundává. baterka z mého pohledu dlouho nevydrží ale je to můj první „smartfoun“ tak nevím co je standard. místo 4GB máte ve skutečnosti jen 1GB – ale nijak nevadí při použití paměťové karty. to jsou vše ale jenom detaily vzhledem k celkové spokojenosti. hledal jsem něco ne velké, ale kvalitní a designové (to je ale subjektivní věc) a kolem 7 tis. koupil bych ho znovu – vlastně už se stalo – po týdnu ztráta a druhý den nová koupě:)

 26. jo zkoušel někdo v telefonu kartu o kapacitě 64GB?

  • thirty-six (neregistrovaný)

   koupil jsem SanDisk microSDHC 64GB a jede jakzpraku:)

 27. Dostanu jej k narozeninám…Buď to prodám, nebo si jej nechám. Bude to můj první smartphone -:)

 28. uzivatel htc (neregistrovaný)

  Mam tenhle telefon doma cca 3 dny, dostal jsem ho od operatora za hubicku, tak jsem ho vzal. Celkem hezka hracka, dostal ho dnes muj trilety syn ale nejak se mi nedari nastavit live wallpaper. Umi to vubec tento telefon?

  • Jarda (neregistrovaný)

   ahoj, umí to, jen si stáhni nějaký Live wallpaper z marketu, pak jde měnit i najdeš ostatní, přístup ale někde v menu k tomuto nastavení jsem také nenašel

 29. Už jej mám…neprodám jej!

 30. Tony (neregistrovaný)

  Dobrý den, poradími někdo prosím jak změním klávesnici?? Chci psát T9 a mám tam klávesnici jak na pc. Díky

 31. Tereza (neregistrovaný)

  Zdravím , nevíte co s tím když se mi mobil začal z ničeho nic rozsvícet když je v úsporném režimu ? Děkuju moc

 32. Karel (neregistrovaný)

  Zdravím, koupil jsem mikro SDhc od ADATA 16GB a mám s tím problém… s fo´tákem mi to nejede. Cvaknu fotku, začne to ukládat a pak to nahlásí , že se karta odpojila…. co se s tím dá dělatz?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).