Recenze hry Crabs and Penguins pro Android: I krabi mají rádi kiting

Crabs and Penguins je nenáročná hra s pěknou grafikou a chytlavou hratelností, která je k dispozici zdarma nejen pro zařízení s Androidem, ale také pro iOS.

Na konci června uvedla společnost Coca – Cola novou hru pro iOS s názvem Crabs and Penguins, která je nově dostupná také pro zařízení s Androidem a rozhodně stojí za to si o ní napsat.

   

V první části hry bude vaším úkolem doplavat na ostrov k tučňákům, abyste od nich dostali láhev Coca – Coly (trocha reklamy nikdy neuškodí). V druhé části budete cestovat již ve společnosti právě získané láhve a vaším úkolem bude dopravit ji zpět na váš ostrov. Cestou se budete snažit posbírat co nejvíce písečných mincí a mořských hvězdic, navíc se vám občas objeví bonusové předměty v podobě zátek od zmiňovaného nápoje. 

  

Hra obsahuje šest hlavních misí a tři vedlejší. Ovládání je velmi jednoduché. Na jedné straně obrazovky máte tlačítko pro provedení skoku. Pokud ho zmáčknete dvakrát za sebou, uděláte dvojitý skok se saltem a když tlačítko podržíte déle, krab vytáhne z ulity padák a prodlouží tak svoje setrvání ve vzduchu. Na druhé straně herní plochy je tlačítko pro potopení, kterým se váš krab dostane pod hladinu. I zde pak může nalézt mince a hvězdice. Dále stačí na obrazovce sledovat vodní gejzíry a různé skluzavky a lopingy, na kterých získáte rychlost pro další skoky. 

  

Na konci každé mise vás čeká jízda tobogánem, kde svého kraba ovládáte pomocí gyroskopu v telefonu. Snažíte se opět posbírat co nejvíce peněz a vyhnout se nastraženým překážkám v podobě skal, medúz a dalších předmětů. 

 

V druhé polovině hry dostane krabík do výbavy plnou láhev Coca – Coly, kterou začne využívat coby loď nebo ponorku. V této části také přibudou noví nepřátelé v podobě racků, kteří vás dokážou shodit z vaší láhve. Zde se docela změní obtížnost, první polovinu hry jsem zahrál bez nutnosti opakování jednotlivých misí, zde jsem ale musel určitou misi opakovat i vícekrát. 

U hry bych určitě pochválil výborný zvukový doprovod a velice pestrou a různorodou grafiku, několikrát se změní prostředí mise a pár se jich odehraje i v noci. Jako hlavní nedostatek vidím krátkou herní dobu. Celou hru jsem dohrál za zhruba 40 minut hraní. Zde mohou herní dobu lehce prodloužit různá „Ocenění“, kterých je ve hře schováno přesně 15. 

-

Hra je k dispozici zdarma nejen pro Android, ale také pro iOS.

Autor článku
Radek Hübl
image/svg+xml
+

Kapitoly článku