Domů » Bleskovky » Realme se chystá vstoupit do neprobádaných vod. Připravuje dva nové produkty

Realme se chystá vstoupit do neprobádaných vod. Připravuje dva nové produkty

Značka Realme se věnuje převážně smartphonům, ovšem již brzy zřejmě vstoupí do dalších vod, které dosud neprobádala. Podle náznaků na síti Twitter bychom se mohli dočkat hned dvou nových druhů zařízení.

Realme chystá vlastní notebook a tablet

Generální ředitel Realme pro Indii a Evropu Madhav Sheth sdílel tweet, jehož obsahem je fotografie a text v binárním kódu, který údajně zaslala nová produktová kategorie.

Na obrázku je zjevně stříbrný notebook schovaný v papírové obálce (vzpomínáme na první MacBook Air), text v binárním kódu pak zní „Hello World“, což bývá zpravidla text prvního počítačového programu, který stvoří začínající programátor. Nyní tedy pochyb, že Realme připravuje svůj první vlastní notebook, což jsme tak nějak tušili už před měsícem, kdy se Realme začalo v dotazníku vyptávat, jaké počítačové parametry a funkce zákazníky zajímají.

Notebook ale zřejmě nebude jediným chystaným produktem „nové“ kategorie. Marketingový ředitel Realme Francis Wong pro změnu vypustil na Twitter anketu, ve které si lidé mohli vybrat jeden ze dvou názvů – Realme Pad nebo Realme Tab. Je tedy více než pravděpodobné, že Realme chystá i svůj první tablet, byť s názvem si bude výrobce patrně ještě nějakou dobu lámat hlavu; 4317 hlasujících totiž rozhodlo prakticky poměrem 50 na 50 s drobnou převahou Realme Tab.

… a teď neoficiálně

Dosud jsme se pohybovali v rovině oficiálních naznačování, díky serveru AndroidAuthority však můžeme přispět i větším množstvím informací. Na internet se totiž dostaly první snímky prototypu chystaného notebooku, stejně tak i potvrzení již zvoleného jména pro tablet.

Připravovaný počítač ponese jméno Realme Book a bude se velmi výrazně podobat MacBookům. Realme vsadí na stříbrné víko a černé klávesy, oproti počítačům od Applu však použije displej s poměrem stran 3:2. Z fotografií jsou také patrné postranní stereo reproduktory namířené dolů a minimálně jeden USB-C konektor.

realme pad

Realme také poodhalilo svůj chystaný tablet, byť pouze na prezentační obrazovce. Zařízení se bude zjevně jmenovat Realme Pad a bude vybaveno vystouplým fotomodulem s minimálně dvěma čočkami. Na více informací si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).