TOPlist

Realme GT Neo 5 vystrkuje růžky, údajně nabídne 16 GB RAM

realme gt neo 3
  • Realme GT Neo 5 by se mělo objevit na MWC v Barceloně
  • Benchmark Geekbench krom 16 GB RAM prozradil Android 13
  • Hlavním lákadlem ale stále zůstává 240W nabíjení

Realme nezažívá na českém trhu zrovna nejlepší období, což ovšem neznamená, že by nemělo v plánu nová zařízení. Cenově dostupná vlajková loď GT Neo 5 by podle spekulací mohla být představena už na MWC v Barceloně na přelomu února a března, nicméně detaily začínáme tušit už teď.

realme geekbench
Výsledek Realme GT Neo 5 v benchmarku Geekbench

K dříve odhaleným informacím, že GT Neo 5 dostane jako první telefon extrémně rychlé 240W nabíjení a jeho čipset bude nejspíše Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, se nyní přidávají další střípky. Prototyp se nejspíše objevil v testu Geekbench, kde získal 1 279 bodů při zapojení jednoho jádra a 3 902 bodů při zapojení všech, což je poměrně solidní výsledek.Realme GT Neo 3 recenzeNepřehlédněte

Recenze Realme GT Neo 3: jen 150W nabíjení k úspěchu nestačí

Benchmark zároveň odhalil přítomnost 16 GB RAM a také operačního systému Android ve verzi 13. Kromě těchto specifikací očekáváme také 6,74“ AMOLED panel, 50Mpx hlavní fotoaparát, 8Mpx širokoúhlý foťák a 2Mpx blíže nespecifikovaný senzor společně s 16Mpx selfie kamerou. Pokud jde o baterii, ta by měla dostat kapacitu 4 600 mAh, avšak v prodeji by se měla objevit také verze s 5000mAh akumulátorem, byť „pouze“ se 150W nabíjením.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku