Domů » Bleskovky » Realme Buds Air: kopie AirPods s bezdrátovým nabíjením, rychlým párováním a nízkou cenou

Realme Buds Air: kopie AirPods s bezdrátovým nabíjením, rychlým párováním a nízkou cenou

Značka Realme, která před nedávnem vstoupila i na český trh, představila v Indii nová bezdrátová sluchátka nazvaná Buds Air. Vypadají podobně jako Apple AirPods, oproti nim však budou nabízena v několika barvách a za výrazně nižší cenu.

realme buds air 1

Realme Buds Air: kopie AirPods za výrazně nižší cenu

Realme Buds Air designem nepřekvapí, jedná se o plastová pecková sluchátka s dlouhými nožičkami, která se vsouvají do nabíjecí krabičky. Uvnitř těchto titěrných sluchátek se nachází spousta technologií, zejména pak speciální čip R1 starající se o rychlé párování a bezproblémový přenos zvuku s nízkou latencí 120 ms. Sluchátka podporují Bluetooth 5.0 a protokol Google Fast Pair pro rychlé párování s ostatními zařízeními.

realme buds air 2

Každé ze sluchátek disponuje dvěma mikrofony – jeden je pro záznam zvuku, a druhý pro záznam okolního ruchu. Díky umístění hlavních mikrofonů na koncích „tyčinek“ má být zajištěna vysoká kvalita telefonních hovorů. Nechybí ani senzory, které zjišťují, zda došlo k vytažení sluchátek z uší; za tohoto stavu dojde k přerušení přehrávání. Hudbu lze ale pozastavit/spustit skrze dotykové senzory, které umí rovněž vyvolat hlasového asistenta, přijímat hovory apod.

realme buds air 3

Pro dobíjení sluchátek slouží krabička, která je schopná postupně dodat až 17 hodin výdrže; sluchátka samotná vydrží na jedno nabití 3 hodiny. Krabička podporuje drátové i bezdrátové dobíjení, Realme pro tyto účely chystá vlastní bezdrátovou nabíječku.

realme buds air 4

Cena a dostupnost

Realme Buds Air přijdou na trh v bílé, žluté a černé barvě. V Indii se začnou prodávat 23. prosince za cenu 3 999 INR, což je v přepočtu agresivních 1 300 korun bez DPH. Dostupnost a cena na našem trhu je zatím neznámá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).