Realme 9 Pro s překvapením? Dostane funkci, kterou mívaly nejlepší Samsungy

900 450 Realme GT Neo 2

Premiéra nových smartphonů Realme se už blíží. Za dva týdny uspořádá čínská značka tiskovou konferenci, na které odhalí modelovou řadu Realme 9. Zatím není jasné, kolik telefonů bude obsahovat, nejhlasitěji se hovoří o modelech Realme 9 Pro a 9 Pro+. Minimálně s druhým jmenovaným můžeme počítat se 100% jistotou, neboť jeho existenci odhalil sám viceprezident Realme Madhav Sheth. A prozradil i jednu unikátní funkci, kterou tento model bude mít.

Realme 9 Pro+ bude srdeční záležitost

Z nedávného úniku parametrů víme, že Realme 9 Pro (a patrně i varianta Plus) dostane na střední třídu solidní výbavu, které bude dominovat 120Hz OLED displej. Těšit se můžeme i na procesor s podporou sítí 5G a velkou 5000mAh baterii slibující slušnou výdrž. Třešničkou na dortu se pak má stát prvek, který není ve světě smartphonů obvyklý – snímač tepové frekvence.

Tato neopomenutelná součást chytrých náramků a hodinek zažije u Realme 9 Pro+ comeback, neboť ve světě telefonů ji pamatujeme naposledy u smartphonů Samsung Galaxy S7 a S8. Na rozdíl od separátního snímače bude novinka od Realme využívat k měření tepu poddisplejovou čtečku otisků prstů.

Realme nepochybně vsadí na optickou čtečku otisků prstů, která funguje podobně jako klasický fotoaparát. Displej nad čtečkou dokáže prst „prosvítit“, snímač pak následně může detekovat změny v prokrvení kůže, z nichž se určuje tepová frekvence.

Využitelnost této funkce na smartphonu je pochopitelně diskutabilní, ovšem pokud ji výrobce dokáže zprovoznit z běžných komponent bez nutných příplatků, může do marketingových materiálů přidat položku, kterou žádný jiný současný konkurent nemá.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku