Domů » Bleskovky » Řada Galaxy S20 se chlubí supermoderním bezpečnostním čipem

Řada Galaxy S20 se chlubí supermoderním bezpečnostním čipem

I když svou vlajkovou řadu Galaxy S20 představil Samsung již před více než před dvěma týdny, až nyní, kdy předobjednávky běží na plné obrátky, se pochlubil, že telefony disponují velmi zajímavou funkcí – nejmodernějším bezpečnostním čipem s názvem Secure Element.

Galaxy S20 series
Řada Samsung Galaxy S20

Čip funguje podobně jako čip Titan-M od Googlu nebo Secure Enclave od Applu. Umožňuje ukládat uživatelsky nejcitlivější data, jako jsou biometrické informace, kyberměny nebo hesla, odděleně od ostatních „méně důležitějších“ údajů (ukládaných do flash paměti), což má hackerům, malwaru a virům ztížit získání přístupu k němu.

Telefony s Androidem jsou již nyní velmi bezpečné, díky tomuto čipu však bude bezpečnost nové řady jihokorejského technologického obra ještě vyšší. I to může být dalším důvodem k nákupu. Samsung čip také nabízí jiným firmám (samozřejmě za peníze), takže v budoucnu by se mohl objevit i v telefonech dalších značek.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23

Hmmm, supermoderní chip, který je v iPhonech od 2013. Kvalitní výmaz.

shepii
Uživatel
shepii

A který že iPhone od roku 2013 má Secure Element? Aha, to jen místní troll a hater Samsungu…

JP23
Uživatel
JP23

Který že iPhone? Snad úplně každý počínaje 5s přece. Neinformovanost Androidích srandistů je úsměvná.

JP23
Uživatel
JP23
Menty
Uživatel
Menty

shepii: Tak to u tohoto uživatele klasika. Závist je taková ta vlastnost chudých a neúspěšných. A kor u nás se být jedničkou prostě neodpouští.

JP23
Uživatel
JP23

Nepovídej Menty. Čemu nebo komu bych měl co závidět? shepimu? Nebo tobě? A co konkrétně bych měl závidět? Pobav mě :)

shepii
Uživatel
shepii

Tak odkazy vkládat umíš, o tom žádná, ale že by v nich bylo něco o Secure Element? Koukám že inteligence místních trollů časem prudce klesá…

JP23
Uživatel
JP23

shepii, ty me svoji podprůměrnou inteligencí dokážeš vždycky znova překvapit. Tys asi naivně čekal, že Samsung klasicky vykrade i název, že? Ne, až takhle drzí nejsou a lehce se odklonili, takže místo Secure Enclave z toho udělali Secure Element. V principu jde o stejnou technologii, ale na pochopení tohoto jednoduchého faktu už ti mozková kapacita bohužel nestačí.

Menty
Uživatel
Menty

JP23: A už jsme u toho. Co bys měl mně nebo shepiimu závidět? Minimálně třeba to, že nejsme takový zamindrákovaný frustráčci, jako ty :) Někdo se tě ptá na A, ty tu postneš B. Čí mozková kapacita na něco nestačí, o tom si udělají ostatní diskutující obrázek snad sami už. To, že jsi jelito je tvoje vina, ne moje ani nikoho jiného.

shepii
Uživatel
shepii

JP23: Ne, já jsem jen naivně čekal, že když tady tvrdíš „supermoderní chip, který je v iPhonech od 2013“, tak to bude pravda. Bohužel, jak píšu, byl jsem naivní, když jsem si myslel, že bys jednou mohl napsat nějaký fakt a ne jen tvé rádoby moudro. Bohužel, nestalo se, jako vždy. Bohužel, co čekat od trolla, než jen nepravdy a nesmysly. Nezklamal jsi, můžeš si napsat další čárku…