Domů » Bleskovky » Qualcomm Snapdragon 865: známe parametry mozku příštích vlajkových smartphonů

Qualcomm Snapdragon 865: známe parametry mozku příštích vlajkových smartphonů

Za tři týdny se na Havaji odehraje tradiční konference Qualcomm Snapdragon Tech Summit, která mimo jiné přinese nový výkonný čipset pro příští vlajkové smartphony s Androidem. Ten s největší pravděpodobností ponese obchodní název Snapdragon 865 a jak odhaluje jeden spolehlivý čínský informátor, máme se na co těšit.

tipster

Snapdragon 865: až o 20 procent vyšší výkon

Procesorovou jednotku nového čipsetu má tvořit trojice clusterů v následující konfiguraci:


  • 1 × Cortex-A77 s taktem 2,84 GHz
  • 3 × Cortex-A77 s taktem 2,42 GHz
  • 4 × Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz

Procesorová jednotka bude údajně o cca 20 procent výkonnější než u Snapdragonu 855, zhruba stejným dílem má poskočit i výkon grafického čipu, jimž bude Adreno 650 s taktem 587 MHz.

qualcomm tech summit 2019 snapdragon 865

Nástupce Snapdragonu 855+ bude patrně vyroben 7nm EUV procesem od Samsungu a měl by být dostupný ve dvou variantách – s integrovaným 5G modemem a bez něj. Čipset by měl také dostat novou neurální jednotku a měl by podporovat moderní LPDDR5 paměti.

Nepřehlédnete: Qualcomm Snapdragon 865: hraní jako na počítači a záznam 8K videa

Se Snapdragonem 865 se patrně jako první setkáme u smartphonů značek Samsung (v USA), Xiaomi a Sony, první plody patrně přinese tradiční únorový veletrh MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

To bude fake proč by GPU měla málo MHz to nedává smysl to samé takty jader taky ta je na úrovni S855 přitom 855+ má lepší, podle mě to nebude real. A dozví se to až v prosinci kdy to vyjde.