Qualcomm Snapdragon 710 odkrývá své parametry. Už jsme je jednou viděli

Společnost Qualcomm oznámila letos v rámci veletrhu MWC novou řadu svých mobilních čipsetů Snapdragon 700, která má do vyšší střední třídy zařízení přinést některé funkce z high-endových čipsetů osmičkové řady. První vlaštovkou bude zřejmě čipset Snapdragon 710, jehož parametry nyní odhaluje komunita z XDA Developers.Nepřehlédněte

Qualcomm Snapdragon 700 přináší umělou inteligenci do vyšší střední třídy

Podle jejího zjištění Qualcomm bude Snapdragon 710 (sdm710) pouze přebrandovaný Snapdragon 670 (sdm670), o kterém se spekulovalo už loni v prosinci, avšak zatím na trh uveden nebyl. Qualcomm už dříve některé své čipsety přejmenoval, neboť jejich označení podhodnocovalo jejich skutečný výkon; ze Snapdragonu 618 se například stal Snapdragon 650, z 620 se zase přeměnil na 652.

Osm jader a gigabitový modem

A čím tedy chystaný Snapdragon 710 zaujme? Podle XDA Developers má být tvořen osmi procesorovými jádry v kombinaci 2 + 6 – výkonnější část má být založena na návrhu Cortex-A75, efektivnější na Cortex-A55. Grafickým čipem pak bude Adreno 615 s taktem mezi 430 a 700 MHz. Z nejvyšších řad si čipset vypůjčí rychlý gigabitový modem X2x, obrazový procesor Spectra 260 ISP, a podporu rychlého nabíjení a rychlých pamětí UFS 2.1 a eMMC 5.1.

První zařízení s tímto čipsetem by měla dorazit ještě v této polovině roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku