Domů » Bleskovky » Qualcomm Snapdragon 410: 64 bitů pro střední třídu

Qualcomm Snapdragon 410: 64 bitů pro střední třídu

Apple letos při premiéře iPhonu 5s (recenze) vůbec poprvé použil 64bitový procesor a bylo jasné, že ostatní výrobci na sebe dlouho nenechají čekat. Svého zástupce v této třídě má od dnešního dne také Qualcomm, který oficiálně představil 64bitový čip Snapdragon 410; vyráběn je 28nm technologií. Vzhledem ke značení je zřejmé, že toto řešení bude určené spíše pro zařízení střední třídy, nicméně se dá očekávat, že Qualcomm později představí i 64bitový čip řady Snapdragon 8xx. Ten bude určený pro vlajkové modely jednotlivých výrobců.

Nový procesor disponuje čtyřmi jádry Cortex A53, která mohou pracovat na frekvenci 1,2 až 1,4 GHz, o grafickou akceleraci se postará čip Adreno 306. Čip dále podporuje LTE sítě (cat 4), GPS & Glonass, Wi-Fi, NFC, FM rádio, Bluetooth a kompatibilní je až se třemi SIM kartami.

Čipset podporuje operační systémy Android, Windows Phone a Firefox OS. Prvních zařízení s tímto řešením bychom se podle Qualcommu měli dočkat v průběhu první poloviny příštího roku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments