Domů » Bleskovky » Qualcomm překvapuje: Snapdragon 870 je nový vlajkový čip do levnějších herních smartphonů

Qualcomm překvapuje: Snapdragon 870 je nový vlajkový čip do levnějších herních smartphonů

Qualcomm na konci loňského roku odhalil nový vlajkový čipset pro ty nejvýkonnější smartphony letošního roku. Snapdragon 888 nabízí obří výkon, moderní konektivitu a ty nejlepší technologie pro práci s obrazovými snímači. Vylepšena byla snad každá komponenta, ovšem to neznamená, že loňský Snapdragon 865 nemá co nabídnout. Naopak, Qualcomm na něm bude chtít ještě vydělat nějaké peníze.

snapdragon 870 1

Snapdragon 870: rychlejší procesor a podpora Wi-Fi 6E

Americký gigant dnes odhalil „nový“ čipset Snapdragon 870 5G, který ze Snapdragonu 865 (respektive 865+) vychází. Je postavený stejným 7nm procesem a i skladba jeho komponent vypadá podobně. Grafický čip Adreno 650 zůstává neměnný, Qualcomm se ani nepochlubil, zda u něj navýšil frekvenci. Takty se nicméně měnily u procesorové jednotky, a to následovně:

  • 1 × Cortex A77 s taktem 3,2 GHz (původně 3,1 GHz)
  • 3 × Cortex A77 s taktem 3,40 GHz (původně 3,42 GHz)
  • 3 × Cortex A77 s taktem 1,8 GHz (stejné)

AI engine Hexagon 698 si ponechává stejný výkon 15 TOPS.

snapdragon 870 2

Snapdragon 870 dostal od Qualcommu vylepšenou konektivitu. Parametry 5G modemu Snapdragon X55 zůstávají stejné, avšak čipset se díky čipu Fast Connect 6900 dočkal podpory modernější Wi-Fi 6E.

A to jsou vlastně všechny změny. Na pozici obrazového procesoru stále stojí čip Spectra 480, který utáhne záznam 4K videa při 120 fps, popř. 8K videa při 30 fps. Co se týče displejů, telefony se Snapdragonem 870 mohou mít až Quad HD+ zobrazovač s obnovovací frekvencí 144 Hz (4K při 60 Hz) a podporou HDR 10+.

Objeví se v Xiaomi nebo OnePlus

Snapdragon 870 poprvé uvidíme v telefonech značek Motorola, IQOO, OnePlus a Xiaomi; první by měly přijít v následujících měsících.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).