Domů » Bleskovky » Qualcomm s předstihem odhalil Asus Zenfone AR: první smartphone s podporou Tango i Daydream

Qualcomm s předstihem odhalil Asus Zenfone AR: první smartphone s podporou Tango i Daydream

Společnost Asus vezme veletrh CES útokem, zejména co se smartphonů týče. Nejen, že představí zřejmě vůbec první telefon se Snapdragonem 835 (více informací), ale přispěje i novým smartphonem podporujícím technologii Tango od Google. Předpremiéru mu omylem udělal na svých stránkách Qualcomm, k němu se s oficiálními rendery přidal @evleaks. Telefon se bude jmenovat Asus Zenfone AR.

zenfone-ar

 

Qualcomm uvádí, že se bude jednat o vůbec první zařízení, které podporuje nejen technologii Tango, ale i Google DayDream – se Zenfonem AR si tak užijete nejen rozšířenou, ale i virtuální realitu. Asus zřejmě na tomto telefonu pracuje delší dobu, neboť jej neosadil nejnovějším Snapdragonem 835, ale loňským Snapdragonem 821.

zenfore-ar

Zenfone AR má díky VR a AR nabídnout virtuální prohlídku světů v aplikacích Google Street View, Fantastic Beasts, YouTube, Netflix, Hulu a HBO; kromě toho budou přítomny i hry Gunjack 2, LEGO BrickHeadz a Need for Speed. Telefon bude oficiálně představen pozítří 4. ledna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Tak na začátku napíšete, že to bude první telefon se SD835 a pak zase, že bude osazen SD821… Tak co si z toho máme vybrat??

    • Tak koukám, že jsem ten článek špatně pochopil. Beru zpátky, napsal jsem volovinu…

  2. Po zkušenostech s několika notebooky Asus bych do telefonu asi opravdu nešel. Životnost s bídou po dobu záruky, baterie po půl roce mrtvá…. Nikdy víc.

    • Za to ve tvým případě můžou ruce. mě funguje jak Notebook tak mobil ;) už několik let bez sebemenších problémů

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).