Domů » Bleskovky » Qualcomm představil Snapdragon Wear 1100: Dočkáme se výkonných levných hodinek a chytrých náramků?

Qualcomm představil Snapdragon Wear 1100: Dočkáme se výkonných levných hodinek a chytrých náramků?

V hodinkách, na kterých běží operační systém Android Wear většinou tiká úsporný procesor Snapdragon 400. Ten je však pro nositelnou elektroniku neefektivní, zbytečně náročný a fyzicky velký. Z toho důvodu v únoru letošního roku představila americká společnost Qualcomm nový chipset Snapdragon Wear 2100, který míří zejména na hodinky vyšší třídy.

Nově se Qualcomm na výstavě Computex ukázal i s řešením pro levnější typy chytrých hodinek a malé náramky, které nazval jednoduše Snapdragon 1100. Nový chipset nabídne 3G a LTE připojení (Cat. 1), podporu Wi-Fi a Bluetooth, modul na zjištění polohy uživatele (iZat, cell-ID) a pohybový koprocesor.

snapdragon_wear_1100

Nový čip vyráběný 28nm technologií má půdorys o velikosti 79 mm² s blíže nespecifikovanými jádry Cortex-A7. Jeho výdrž bude údajně až jeden celý týden v případě, že bude zařízení disponovat baterií o kapacitě 350 mAh.

Dále bude procesor podporovat pouze systémy vlastní výroby založené na Linuxu a RTOS, na plnou podporu Android Wear to tedy nevypadá. Distribuce je plánovaná už na 31. května, nová a levná nositelná elektronika na sebe proto nenechá dlouho čekat.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).