Domů » Bleskovky » Qualcomm představil nové Snapdragony střední třídy a jako bonus něco pro děti

Qualcomm představil nové Snapdragony střední třídy a jako bonus něco pro děti

Každým rokem jsou mobilní procesory výkonnější, z čehož těží zákazníci ve všech cenových kategoriích. Vrcholové čipsety se začínají pomalu přibližovat počítačovým procesorům, a do střední třídy se začínají dostávat technologie donedávna dostupné pouze u top modelů. A právě to je případ i nově představených Snapdragonů 632, 439 a 429.

Snapdragon 632

Nejvýkonnější novinka je nástupcem Snapdragonu 626, nahrazuje však procesorová jádra Cortex-A53 osmi jádry Kryo 250 CPU s taktem až 1,8 GHz. Na pozici grafického čipu je osazen Adreno 506 GPU, LTE modem je přítomen ve verzi X9 s maximální stahovací rychlostí 300 Mbps.

Čipset dále podporuje duální fotoaparáty s rozlišením až 13 Mpx, popř. 24Mpx u jednočočkových kamer. U videa je maximum 4K při 30 fps, popř. Full HD při 120 fps. Nechybí ani podpora rychlého nabíjení Quick Charge 3.0.

Introducing the Qualcomm Snapdragon 632, Snapdragon 439, and Snapdragon 429 Mobile Platforms

Snapdragon 439 a 429

V nižší střední třídě se můžeme těšit na dva nové čipsety, jejichž výbava je prakticky shodná, pouze Snapdragon 439 má osm procesorových jader Cortex-A53 s taktem 1,95 GHz, Snapdragon 429 pouze čtyři. Mírně odlišný je i grafický čip (Adreno 505 vs. 504) a verze Bluetooth (5.0 vs. 4.2).

Oba čipsety mají integrovaný LTE modem X6 s maximální stahovací rychlostí 150 Mbps, podporu duálních fotoaparátů s maximálním rozlišením 8 Mpx a záznamem Full HD videa ve 30 fps.

Všechny tři čipsety podporují displeje s maximálním rozlišením FullHD+, dále pak technologie dual SIM, VoLTE, apod. Novinky jsou vyrobeny moderní FinFET 3D Transistor technologií, která je využívána u vlajkových čipsetů, těšit se tak můžeme na výrazně lepší efektivitu. Pro výrobce zařízení je potěšující pinová kompatibilita s existujícími Snapdragony, tudíž nebude zapotřebí pro nové čipsety navrhovat nové základní desky.

Snapdragon Wear 2500

Kromě výše uvedených čipsetů představil Qualcomm i nový mozek pro hodinky, nejedná se však o spekulovaný revoluční čip (více informací), ale o optimalizovanou verzi současného modelu, která je založen na Snapdragonu 400 z roku 2013.

Čip má být úspornější, a překvapivě nemá být určen pro systém WearOS, ale o pro standardní Android Oreo pro malé obrazovky. Cílovým zařízením nemají být totiž klasické chytré hodinky, ale hodinky pro děti do deseti let. Díky vestavěnému LTE modulu budou mít rodiče neustálý přehled o svých ratolestech. Jedním z prvních výrobců dětských hodinek založených na platformě Snapdragon 2500 má být Huawei.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Snapdragon 632 ovšem podporuje pouze Quick Charge 3.0. Proč tedy nepravdivě píšete, že „Nechybí ani podpora rychlého nabíjení Quick Charge 4.“? Je problém si pro vás ověřit tyto základní informace?

    Zdroj: [odkaz]

    • Jakub Karásek

      Omlouvám se za chybku, specifikace jsem bral z této porovnávací tabulky [odkaz], u popisu rychlého nabíjení mi sjely oči do nesprávného sloupce. Opraveno, hezký den

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).