Domů » Bleskovky » Qualcomm pracuje na Snapdragonu 850. Do telefonů se však nedostane

Qualcomm pracuje na Snapdragonu 850. Do telefonů se však nedostane

Systém Windows 10 funguje nejen na x86 procesorech, ale od letošního roku i na ARMových čipsetech. Microsoft tuto novou rodinu zařízení nazývá Always Connected PC, zatím byly představeny tři počítače, které žene kupředu loňský čipset Qualcomm Snapdragon 835.

ARM vs. X86: na světě jsou první benchmarky ARMových počítačů s Windows 10

Bohužel první recenze nevyznívají pro tato zařízení kladně, zejména kvůli pomalé emulaci klasických desktopových programů, či kvůli jejich úplné nekompatibilitě. Nedostatek výkonu by mohl částečně vyřešit letošní vlajkový čip od Qualcommu, Snapdragon 845, Microsoft však zřejmě s Qualcommem pracuje na ještě silnějším kousku křemíku.

Snapdragon 850 s taktem 3 GHz

Podle serveru WinFuture.de je v přípravách čipset Qualcomm Snapdragon 850 určený exkluzivně pouze pro rodinu Always Connected PC. Zřejmě se bude jednat o upravený Snapdragon 845 s vyššími takty procesorových jader (údajně těsně pod 3 GHz), počítačové tělo totiž umožní lépe navrhnout chlazení než jakýkoliv smartphone.

Některé ARMové počítače druhé generace již pomalu odhalují benchmarky, nachází se v nich například kódová jména Lenovo  ELZE1 nebo Europe, HP Chimera 2 a Asus Thanos. V benchmarcích tyto počítače dostávají o 50% vyšší výkonnostní skóre na jedno jádro (při zapojení více jader o 25% vyšší výkon) než první generace. Uvidíme, zda to bude na utáhnutí Windows 10 on ARM stačit. První modely by měly údajně dorazit ještě před začátkem nového školního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Hlavne nech to nestojí 1000€ ked chcu cielit na študentov…

  • Peníze problém nejsou. Problém pro výrobce je dát zákazníkům důvod.

  • Peniaze problem niesu? Že to hovoríš prave ty uni. Sry ale dôvod pre teba kúpiť si iPhone by bol len pravdepodobne peniaze niesu. A u študentov je to obdobne

  • Dve socky se rady dohaduji, kdo z ni je vetsi socka. K popukani…

  • Owl… Po… Je… B…. Si… Ma… Tku… Ked… Ne… Mas… Co… K… Teme…. Sa… Po… Je…. B…. Aj…. S… Tv…oj…. Im… Fo… Tr… Om… Kto… Ry… Ta… Mal… Do… Ži…. Hla…. Vy…. Vy…. Strie…. Kat…. A… Nie… Do…. Tvo… Jej… Ma… Tky… Zba… Vyl…. By… Svet…. Ko…. Ko…. Ta….

  • Proč jen studenti by měli mít na světě výhody ? I lidi vyššího věku a různých sociálních skupin mají zájem o nové a cenově dostupné technologie. A mnozí mají často těžší život než bezstarostní vysmátí studenti, které sponzorují rodiče a babičky.

  • Jo pojdme si zanadavat na mladou generaci :DDD Jinak nizsi cena by samozrejme byla vyhodna pro vsechny.. Samozrejme ale cilova skupina na levne laptopy jsou vetsinou prave studenti zacinajici na VS potrebujici laptop..

 2. S ARM64 uz by nemusel byt taky problem. Aplikacie sa do neho lahsie kompiluju, a celkovo snimi bude bežať system lepšie. Kedže doteraz boli všetky appky len v AMR 32bit..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).