Domů » Články » Qool QDAGlider: Další stylová \“čokoláda\“ s Windows Mobile 6

Qool QDAGlider: Další stylová \“čokoláda\“ s Windows Mobile 6

-Osobně mám pro sérii Chocolate od LG velikou slabost, bohužel se ale nejedná o zařízení pracující se systémem Windows Mobile, ale jen o obyčejné telefony. U nás neznámá společnost Qool Labs na CeBITu představila nové PocketPC s názvem QDA Glider, které po designové stránce připomíná právě oblíbenou „čokoládu“.

QDA Glider nabídne kromě operačního systému Windows Mobile 6 Professional (na fotografiích je testovací vzorek s WM5.0) také vlastní výsuvnou QWERTY klávesnici, která se nenápadně schovává na spodní straně komunikátoru. V horní části nalezneme dotykový QVGA displej s úhlopříčkou 2.8″ a překvapí i zcela hladký povrch, kvůli kterému jsou tlačítka podobně jako u LG Chocolate řešena senzory, které snímají dotek prstu. Ve výbavě toho zajímavého PocketPC dále nalezneme 2Mpx fotoaparát s možností přepnutí do režimu Makro, bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11b/g a slot pro microSD karty. údaje o kapacitě paměti ani další parametry zveřejněny nebyly. Do Evropy se Glider asi jen tak nedostane, již brzy by se měl ale objevit na asijském trhu.

-

-

-

QDA Glider a LG Chocolate
- -

Zdroj: PhoneDaily via MoDaCo

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).