TOPlist

Qool QDAGlider: Další stylová \”čokoláda\” s Windows Mobile 6

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Osobně mám pro sérii Chocolate od LG velikou slabost, bohužel se ale nejedná o zařízení pracující se systémem Windows Mobile, ale jen o obyčejné telefony. U nás neznámá společnost Qool Labs na CeBITu představila nové PocketPC s názvem QDA Glider, které po designové stránce připomíná právě oblíbenou “čokoládu”.

QDA Glider nabídne kromě operačního systému Windows Mobile 6 Professional (na fotografiích je testovací vzorek s WM5.0) také vlastní výsuvnou QWERTY klávesnici, která se nenápadně schovává na spodní straně komunikátoru. V horní části nalezneme dotykový QVGA displej s úhlopříčkou 2.8″ a překvapí i zcela hladký povrch, kvůli kterému jsou tlačítka podobně jako u LG Chocolate řešena senzory, které snímají dotek prstu. Ve výbavě toho zajímavého PocketPC dále nalezneme 2Mpx fotoaparát s možností přepnutí do režimu Makro, bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11b/g a slot pro microSD karty. údaje o kapacitě paměti ani další parametry zveřejněny nebyly. Do Evropy se Glider asi jen tak nedostane, již brzy by se měl ale objevit na asijském trhu.

-

-

-

QDA Glider a LG Chocolate
- -

Zdroj: PhoneDaily via MoDaCo

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku