Domů » Články » QIP ICQ klient v testovací verzi pro SP a PocketPC !

QIP ICQ klient v testovací verzi pro SP a PocketPC !

QIP pro WMPoslední dobou jako by se s novými ICQ klienty pro Windows Mobile roztrhl pytel, dnes je mi milou povinností představit vám první verzi programu QIP pro Smartphone a PocketPC zařízení. I když se aplikace zatím nachází ve velmi ranné verzi (build 1000), vypadá to, že se nám pomalu začíná rodit nový konkurent Agile Messengeru, který je navíc distribuovaný zcela zdarma.

Možnosti programu jsou zatím trochu omezené a přenést se budeme muset přes trochu „kostrbatější“ ovládání programu, i když je QIP kompletně možné ovládat pomocí SoftKeys, cože je určitě veliké plus. V nastavení programu si můžete například nastavit, jaké smajlíky chcete zobrazovat (animované, jednoduché nebo textové). Samozřejmostí je ukládání historie, konfigurace služby Web aware (zobrazení ikonky online/offline na www stránkách) nebo možnost nastavit si vlastní status činnosti, u kterého nechybí klasické ikonky známe z PC verze QIPu. Snad výrobce s dalšími buildy přidá i další zajímavé funkce, QIP má určitě velikou šanci stát se hojně používaným klientem!

Na samotném vývoji programu se můžete podílet i vy; pokud narazíte na nějaké problémy nebo bug, můžete jej sdělit autorům Windows Mobile verze a přispět tak ke zdokonalení programu.

Verzi pro PocketPC (2003/SE a 5.0) stahujte zde, verzi pro Smartphone (2003/SE a 5.0) zde.

1 2

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. Jiří Hálek

  Super, Super, Super, hned jdu testovat…

 2. Taky sem nadsen hned taky otestuji

 3. Takze po te dobe co sem to tam hodil cca 15-20minut sem ted priply na net a neseklo se to nic jede jak ma ale to ovladani snad udelaji jeste lepsi ale nemam vitky jestli to pujde jako v PC a bude to FREE tak je to ma jasna volba

 4. Ze by konecne poradny konkurent PreludeICQ Jelikoz i na PC pouzivam QIP, tak s chuti prejdu i na mobilu. BTW: v lednu vyjde nova verze pro PC, kde uz bude konecne podpora ICQ protokolu pro posilani souboru.

 5. Same dobre zpravy. Vcera mi QIP zahlasil (PC verze) info o novem buildu (7995), ze by tedy 8xxx buildy uz umely posilat soubory? To by bylo super…

 6. Je ohlasene,ze to pujde. To je to jedine,co mi na QIPu chybi. Ale hlavne at tam neudelaji takovy cirkusovy design,jako u ICQ. At je to porad hezky graficky strohe.

 7. Alternativ: souhlasim s tebou… btw ted v tom novem PC buildu 7995 jsou uplne nove ikonky, a vypadaji docela pekne !

 8. Má to jeden zásadní problém – nepodporuje nic jiného než ICQ protokol, což je značně limitující. ICQ protokol je dnes snad to nejhorší z protokolů, co existuje

 9. JanHavlicek: …ale zaroven take nejrozsirenejsi . PC verze QIPu podporuje take jen ICQ protokol, takze pochybuju, ze by nekdy WM verze podporovala i jine (Yahoo, MSN…)

 10. Jasně, QIP pro PC také nepodporuje ostatní protokoly, proto ho nepoužívám. Ale ostatní protokoly je třeba šířit mezi veřejnost a ne se jen přizpůsobit většině a používat pouze ICQ protokol, který padá, je pomalý, pořád otravuje se spamem a viry,….
  Jako docela dobrá volba se mi jeví MSN protokol, protože se dá zavést poměrně jednoduše na každý e-mail. Osobně se mi ale nejvíce zamlouvá Yahoo IM, ten sice vyžaduje registraci, ale je asi nejrychlejší ze všech, rychle se připojuje apod. I ze strany IM je dobře podporován.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).