QIP ICQ klient v testovací verzi pro SP a PocketPC !

QIP pro WMPoslední dobou jako by se s novými ICQ klienty pro Windows Mobile roztrhl pytel, dnes je mi milou povinností představit vám první verzi programu QIP pro Smartphone a PocketPC zařízení. I když se aplikace zatím nachází ve velmi ranné verzi (build 1000), vypadá to, že se nám pomalu začíná rodit nový konkurent Agile Messengeru, který je navíc distribuovaný zcela zdarma.

Možnosti programu jsou zatím trochu omezené a přenést se budeme muset přes trochu “kostrbatější” ovládání programu, i když je QIP kompletně možné ovládat pomocí SoftKeys, cože je určitě veliké plus. V nastavení programu si můžete například nastavit, jaké smajlíky chcete zobrazovat (animované, jednoduché nebo textové). Samozřejmostí je ukládání historie, konfigurace služby Web aware (zobrazení ikonky online/offline na www stránkách) nebo možnost nastavit si vlastní status činnosti, u kterého nechybí klasické ikonky známe z PC verze QIPu. Snad výrobce s dalšími buildy přidá i další zajímavé funkce, QIP má určitě velikou šanci stát se hojně používaným klientem!

Na samotném vývoji programu se můžete podílet i vy; pokud narazíte na nějaké problémy nebo bug, můžete jej sdělit autorům Windows Mobile verze a přispět tak ke zdokonalení programu.

Verzi pro PocketPC (2003/SE a 5.0) stahujte zde, verzi pro Smartphone (2003/SE a 5.0) zde.

1 2

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku