Domů » Bleskovky » Pump Express 3.0: MediaTek představil technologii nového super rychlého nabíjení

Pump Express 3.0: MediaTek představil technologii nového super rychlého nabíjení

Počty jader, gigabajty RAM pamětí a úhlopříčky rostou. Uživatelé nosí powerbanky a většina z nás máme ve zvyku nabíjet svůj smartphone jednou denně a výrobci si navíc oblíbili tenké telefony. Baterie na tyto technologické pokroky a pohnutky výrobců nestíhají flexibilně reagovat, a tak nezbývá, než jít jinou alternativní cestou.

Společnost MediaTek proto vyvinula technologii rychlého nabíjení Pump Express 3.0, která slibuje, že vám telefon, respektive baterii, nabije na 70 % své kapacity za pouhých 20 minut nabíjení. Bohužel společnost už blíže nespecifikovala při jaké kapacitě baterie. Navíc se vám dostane až jedné hodiny hovoru při nabíjení telefonu po dobu pěti minut.

mediatek_pump

MediaTek svou novou technologií odpověděl konkurenčnímu Qualcommu, který používá rychlé nabíjení Quick Charge, a stejně tak i společnosti OPPO, která vyvinula technologii nazvanou VOOC Rapid Charge.

Pump Express 3.0 je podle slov Co-COO MediaTeku, Jeffrey Jua, prvním řešením na světě, které umožňuje přímé nabíjení přes konektor USB-C. Nabíjení obchází elektroniku uvnitř telefonu a energie proudí rovnou do baterie. MediaTek však ujišťuje, že je toto nabíjení „ultra bezpečné“.

Nová technologie, která navazuje na Pump Express 2.0 přijde pospolu s procesorem Helio P20, který by měl být v prvních zařízeních vidět koncem letošního roku.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).