TOPlist

První ukázky 3D her pro Windows Phone 7 Series: Máme se na co těšit!

Nová mobilní platforma Windows Phone 7 Series by měla náruživým hráčům nabídnout podstatně kvalitnější a graficky mnohem lépe zpracované tituly než v případě starších Windows Mobile 6.x. Svědčí o tom nově uvolněné obrázky z dvojice připravovaných her, které by měly být v plné parádě představeny po boku dalších titulů na konferenci MIX 2010, která se za několik dní uskuteční v Las Vegas. Hry byly vytvořeny ve velmi krátkém časovém úseku v nově uvolněné verzi XNA Game Studio 4.0, které již přímo platformu Windows Phone 7 Series podporuje.

První titul s parádní 3D grafikou se jmenuje The Harvest. Podobně jako u iPhone, se i zde bude ovládání soustředit výhradně na dotykový displej a všeobecně se u WP7S titulů počítá právě s tímhle typem ovládání; hardwarová tlačítka zůstanou asociována především pro práci v systému samotném. Nemyslím si ale, že bychom se toho měli nějak obávat, na iPhone to takhle funguje už několik let a za sebe mohu napsat, že jsem si na ovládání her výhradně přes displej dokázal velmi rychle navyknout. Podle slov vývojářů byla hra The Harvest vytvořena od úplného začátku za dva až tři týdny, což je velmi slušné. V současné době samozřejmě ještě není hotová finální verze, ale prezentované demo nevypadá vůbec zle. Mělo by se jednat o 3D akční hru, ve které budete v roli robota likvidovat nepřátelské jednotky ve virtuálním světě.

- - -

- - -

Další prezentovanou hrou byl Battle Punks – akční hra ve stylu Mortal Kombat. Oba tituly byly vytvořeny v XNA Game Studiu 4.0, které prý vývojářům nabízí velmi kvalitní zázemí pro snadný vývoj her. Obrovskou výhodou také je, že přes 90% kódu hry můžete použít i pro PC verzi nebo Xbox (další informace). Šušká se také, že vývojem dalších titulů pro Windows Phone 7 Series by se měly zabývat další velké firmy jako Oberon, Sega, Glu, EA Games, Popcap, Hudson Entertainment, Namco, Konami a další. To by ve výsledku mohlo platformě Windows Phone 7 Series hodně pomoci. Další informace budeme znát už velice brzy, protože MIX 2010 se rychlým tempem přibližuje a já jsem velice zvědavý, co všechno si pro nás Microsoft přichystá.

- - -

Zdroj: Engadget

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku