Domů » Bleskovky » První telefon s neviditelným foťákem pod displejem dorazí ještě letos. Kdo jej vyrobí?

První telefon s neviditelným foťákem pod displejem dorazí ještě letos. Kdo jej vyrobí?

Výřezy, otvory, vysouvací mechanismy. Toto jsou aktuální cesty výrobců smartphonů, jak se vypořádat s tenkými rámečky okolo displeje, a přitom neochudit telefon o selfie kameru. Finálním řešením této problematiky by se měla stát selfie kamerka integrovaná přímo pod displej, podobně jako se to povedlo se čtečkami otisků prstů. Nad touto technologií dumají výrobci snad všech výrobců, čínští výrobci Xiaomi a Oppo dokonce před rokem ukázali první prototypy, zatím však pouze na papíře.

visionox

Nyní se do tohoto závodu přihlásila firma ZTE, která tvrdí, že je připravena jít s prvním smartphonem s poddisplejovou selfie kamerou na trh. Telefon se jmenuje ZTE A20 5G a má se jednat o přímého nástupce modelu Axon 10s Pro.

ZTE patrně vsadí na displej s poddisplejovou kamerou od společnosti VisionOX, která letos v červnu ohlásila začátek masové výroby. Oznámení ZTE má na kráse pouze jednu drobnou kaňku – neznáme ani datum uvedení, ani žádné jiné detaily.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. ale ved je to jednoduche… predná kamera je absolutne zbytocna. selfie je pre ….

  2. Výrobci mají své výrobce? To jsem nevěděl… „Nad touto technologií dumají výrobci snad všech výrobců“…

  3. Neni dulezite kdo bude prvni ale kdo to udela funkcni. A dovolim si rict, ze to zvladne opet jenom Apple.

  4. Nevím Nevím...

    Už aby sezóna poddisplejového trendu přišla co nejdřív. Až se u této technologie stane standardem její zastoupení u všech značek, pak teprve bych asi zvažoval koupi lepšího mobilu, kdy to zas bude o tom „kdo z koho“ u těch klasických vlastností. Navíc, zase by tady mohl být nějaký impulz k předhánění se pro výrobce, a to právě v pokročilosti onoho „poddisplejového řešení“. Možná bude i otázkou, jak moc se na kvalitě displeje, podepíše možnost osazení kamerky pod ním, respektive, jak moc se podepíše kvalita kamerky na možnosti, mít čistý displej. Tedy, kde ta daň, na tom či onom, vůči tomu či onomu, bude, u toho či onoho výrobce, cítit. Pokud to nebude tak, že jedině kompromisní na oné technologii bude kvalita kamerky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).