Domů » Bleskovky » První telefon s neviditelným foťákem pod displejem dorazí ještě letos. Kdo jej vyrobí?

První telefon s neviditelným foťákem pod displejem dorazí ještě letos. Kdo jej vyrobí?

Výřezy, otvory, vysouvací mechanismy. Toto jsou aktuální cesty výrobců smartphonů, jak se vypořádat s tenkými rámečky okolo displeje, a přitom neochudit telefon o selfie kameru. Finálním řešením této problematiky by se měla stát selfie kamerka integrovaná přímo pod displej, podobně jako se to povedlo se čtečkami otisků prstů. Nad touto technologií dumají výrobci snad všech výrobců, čínští výrobci Xiaomi a Oppo dokonce před rokem ukázali první prototypy, zatím však pouze na papíře.

visionox

Nyní se do tohoto závodu přihlásila firma ZTE, která tvrdí, že je připravena jít s prvním smartphonem s poddisplejovou selfie kamerou na trh. Telefon se jmenuje ZTE A20 5G a má se jednat o přímého nástupce modelu Axon 10s Pro.

ZTE patrně vsadí na displej s poddisplejovou kamerou od společnosti VisionOX, která letos v červnu ohlásila začátek masové výroby. Oznámení ZTE má na kráse pouze jednu drobnou kaňku – neznáme ani datum uvedení, ani žádné jiné detaily.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments