Domů » Bleskovky » Chystá se 150Mpx smartphone. Kdy a kdo jej představí?

Chystá se 150Mpx smartphone. Kdy a kdo jej představí?

Rozlišení mobilních fotoaparátů narostlo do prozatímních 108 megapixelů, ovšem dá se očekávat, že v příštích letech ještě poroste. Podle březnových zpráv by měl už letos Samsung představit 150Mpx snímač s fyzickou velikosti 1“, informátor IceUniverse nyní na čínské síti Weibo prozradil, kdy a kdo jej poprvé použije.

samsung 108mpx sensor visual
108Mpx snímač od Samsungu

Nový snímač by se měl objevit nejprve v telefonu Xiaomi, a to ve čtvrtém kvartále letošního roku. Opakovala by se tak stejná situace jako v loňském roce, kdy 108Mpx fotočip Samsung ISOCELL Bright HMX použilo jako první Xiaomi ve smartphonu Mi Note 10. Je tak možné, že právě nástupce tohoto telefonu bude prvním smartphonem se 150Mpx snímačem.

IceUniverse

Tím ovšem hon za megapixely zdaleka nekončí, spekuluje se, že Samsung aktivně pracuje na vývoji 250Mpx senzoru, ve vzdálenější budoucnosti by chtěl Samsung dosáhnout mety 600 Mpx.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments