Domů » Bleskovky » Samsung chce pokořit lidské oko. Chystá 600Mpx snímač

Samsung chce pokořit lidské oko. Chystá 600Mpx snímač

Zatímco fotografové vědí, že vysoký počet megapixelů automaticky neznamená lepší snímky, ve světě mobilní fotografie se každý číselně vyjádřený rekord počítá. Proto zde máme smartphony se 108Mpx snímači, přičemž toto číslo by mělo v letošním roce ještě narůst.

samsung 108mpx sensor visual
Ilustrační obrázek

Tím však honba za rekordy nekončí, šéf byznysu fotočipové divize Samsungu Yongin Park se v úvodníku webových stránek společnosti pochlubil snahou vyvinout fotosnímač s rozlišením 600 megapixelů. Tento čip by měl zachytit více detailů než lidské oko, u něhož se předpokládá „rozlišení“ okolo 500 megapixelů.

Pokud by se Samsungu podařilo tohoto cíle dosáhnout, pravděpodobně bychom se s takovým čipem setkali mimo oblast smartphonů – takto vysoké množství pixelů bude vyžadovat rozměrný čip, který by se do současného telefonu nevešel. V úvahu přichází použití v autonomních vozidlech, bezpilotních letounech či lékařských zařízeních.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Fuha, a jedna fotka bude mať 1GB :D

  2. Už ten 108mpix stojí za bačkoru a oni si nedají pokoj. Když to jinak neumíme nacpeme tam nesmyslné mpix.

    • Dosel nekdo az po posledni odstavec? Vypada to ze kazdy konci nadpisem a pak sup blinkat moudra do diskuse:

      „Pokud by se Samsungu podařilo tohoto cíle dosáhnout, pravděpodobně bychom se s takovým čipem setkali mimo oblast smartphonů – takto vysoké množství pixelů bude vyžadovat rozměrný čip, který by se do současného telefonu nevešel. V úvahu přichází použití v autonomních vozidlech, bezpilotních letounech či lékařských zařízeních.“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).