Domů » Bleskovky » První smartphone s 10 GB RAM má být speciální edice Oppo Find X

První smartphone s 10 GB RAM má být speciální edice Oppo Find X

Dnešní vlajkové smartphony mají mnohdy více operační paměti než velká spousta počítačů. Dosavadním stropem je v telefonech 8 GB RAM, už brzy bychom se měli dočkat ještě vyšší kapacity.


Čínská certifikační autorita TENAA do svých materiálů přidala speciální edici již představeného smartphonu Oppo Find X s 10 GB operační paměti. Telefon v této konfiguraci se má pyšnit 256GB úložištěm, ostatní specifikace zůstává stejná jako u modelu, který je již v prodeji. Oppo Find X je originální smartphone s bezrámečkovým displejem, který schovává přední i zadní fotoaparát za výsuvný mechanismus.

Hardwarové parametry Oppo Find X
Systém: Android 8.1
Rozměry: 156,7 x 74,2 x 9,4 mm, Hmotnost: 186 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4x 2,8 + 4x 1,7 GHz
RAM: 8 GB, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,42", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 25 Mpx (f/2.0)
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3730 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

56 komentářů

 1. 10Gb? Na co proboha já přešel že 3 na 4Gb a nevím že by jsem s tím měl problém.

  • ono nejde ani tak o system, jako spis jeho aplikace … nejen hry se zdokonaluji, ale i VR je dneska hodne popularni

  • V tom případě místo zbytečného navyšování X RAM ročně, by měli spíše lépe optimalizovat systém. Např. Applu, Sony, atd.. stále stačí 3-4GB na plynulý chod nejnovějších appek a ještě nějaký pátek vystačí.

  • ved to, paradox je, ze Android zacina byt viac nenazrany akoWindows

  • Q: To neni Androidem, ale tim, co k nemu dolepi vyrobci zarizeni.

  • zippik, ak by to nemalo význam, nerobili by to

  • No ono to nekdy až tak markantní význam mít nemusí. Viz výrobci, co od toho upouští.

  • Carda: Zjisti si, k čemu slouží RAM, a pak se třeba nebudeš tak hloupě ptát ;)

 2. Není 10GB málo?

  • Na reklamosystém to určitě málo je.

  • Dej už s tím reklamosystémem pokoj ?

  • To musíš říct Googlu.

  • A Microsoftu o jeho „mrtvosystému“. ??

   Víš, nic není dokonalé, a mohl bych vypíchnout cokoliv na jakémkoliv OS.

  • Můžeš vypíchnout co chceš, řešíme tu RAM a reklamosstém a tam je to dané, nenažrané. Nic více, nic méně.
   A tvoje vypíchnutí ani nestojí za nic, když jsi tu tvrdil, že interní navigace na W10M neumí dodnes česky a psal jsi další úplná zvěrstva a nesmysly. Raději se dovzdělej a pak chrl moudra.

  • Řešíme Android a RAM. O „reklamosystému“ není v článku nic. Vždy z toho cringuji, když to napíšeš, to je jak malé dítě, které vymyslí trapnou přezdívku něčemu, co se mu nelíbí. Ale fajn, tvá věc. ?

   Jo jasně, hlavně že mi mnozí dali za pravdu 99% lidí odešlo naštvání ze systému, včetně mě. I když trochu nerad, koncept byl skvělý.

   Jinak sám jsi tu několikrát napsal takové do nebe volající kraviny, že bych pomlčel. ? Viz. Wm má více funkcí a možností, jak iOS. ? To může napsat jen úplný fanatik.

   Zrovna dnes má teta, co má ještě 650 řvala, že to hodí z okna. Má to chudera zabugované jak prase. Čistá instalace, chyby OS.

   Mmj. Ta defaultní navigace není česky. Kde bereš, že je. Psal jsem jasně o Windowsí aplikaci. Nebo tam máš Český hlas? Pokud máš, pošli prosím screenshot a já uznám, že říkám nesmysl. ?

   Ne, to asi nemá smysl, přesvědčovat fanatika je o nervy a kontraproduktivní. ?

  • Řešíme Android a RAM. O „reklamosystému“ není v článku nic. Vždy z toho cringuji, když to napíšeš, to je jak malé dítě, které vymyslí trapnou přezdívku něčemu, co se mu nelíbí. Ale fajn, tvá věc. ?

   Android není dokonalý, ale má lepší správu paměti, než třeba L650. Mnohem. Obnovuji, obnovuji, obnovuji… ? A nejen L650.

   Jo jasně, hlavně že mi mnozí dali za pravdu 99% lidí odešlo naštvání ze systému, včetně mě. I když já trochu nerad, koncept byl skvělý a dlaždice miluji.

   Jinak sám jsi tu několikrát napsal takové do nebe volající kraviny, že bych pomlčel. ? Viz. Wm má více funkcí a možností, jak iOS. ? To může napsat jen úplný fanatik. Docela jsme se nad tímto komentářem ve škole udivili. ( IT)

   Zrovna dnes má teta, co má ještě 650 řvala, že to hodí z okna. Má to chudera zabugované jak prase. Čistá instalace, chyby OS.

   Mmj. Ta defaultní navigace není česky. Kde bereš, že je. Psal jsem jasně o Windowsí aplikaci. Nebo tam máš Český hlas? Pokud máš, pošli prosím screenshot a já uznám, že říkám nesmysl. ?
   Český hlas obdržel pouze desktop.

   Ne, to asi nemá smysl, přesvědčovat fanatika je o nervy a kontraproduktivní. ?

  • Ano, ta defautltni navigace umi a mluvi cesky. Cesky mluvi automaticky, kdyz mas nastavenou cestinu v systemu. Jazyk se nevybirá separatne, ale ridi se tim, jaky mas jazyk systemu, tak mluvi. Boze, ty me jeste vypravej chvilku o W10M. :-D To je do nebe volajici neznalost az tupost.
   A co rval deda a co rvala babicka? Ze vyhodi jablicka? Pohadky z mechu a kapradi. Koukam, ze budete cela rodinka znala a chybu mezi zidli a klavesnici hazite na OS.
   Nikdo ti nic za pravdu nedal. I takovy PéťaCBR dodnes nevi, ze jeho 1520 dostala oficialni W10M. Tak jeste neco povypravejte odbornici. :-D

  • Prosím tě…

   Aha, jestli to funguje, ten český hlas, ok uznávám, mýlil jsem se. Doma to zkontroluji. Nicméně vázat to na jazyk systému je fakt blbost. Včetně asistentky. Ale to jen tak bokem to je jedno. Tím se ale nemění mé názory celkově na ten OS (jazyk navigace je nic oproti těm problémům s Windows 10 Mobile). To že jsi schopný se kvůli tomu i požádat je směšné. Kecy typu pohádky babicky si nech na koledu, to by mohl říct každý k čemukoliv. To jsou výmluvy a vykrucování se. Fajn mám nápad. Jak dojdu řeknu jí, ať tu napíše svůj názor.?

   Jo tak chyby mezi klávesnicí a židličkou jsou špatná správa RAM, nekonečné obnovování aplikací a někdy dokonce násilné ukončení aplikace, která běžela na pozadí, i přesto že je otevřena například jedná, špatné a špatně fungující aplikace, či neexistující apky, nebo dokonce mi budeš tvrdit že ukončení podpory A to že Microsoft přidává nové funkce propojení Windows 10 s Androidem a iPhonem a na Windows Mobile kašle, že je to také chyba mezi židli a klávesnici? No ták.

   Ano 1520 má oficiální update. Sám jsem ji měl s 10. Ovšem přes pitomou aplikaci (to snad uznáš je blbost. Možná MS tušil, že to má zabugované a nechtěl aby se to dostalo ze začátku mezi více lidí, nevím), hlavně to byl první hřebíček do rakve a neoptimalizovany s amatérskými chybami jak už jsem zmínil, opravovali to rok. Chybu v pozadí v menu a psaní zavináče. dnes minimálně na 1520 je W10M, poměrně funkční, pravda. Co se týče svižnosti a optimalizace samotného systému. Používal bych ji klidně jako sekundární dodnes kdyby se nepokazil. Na focení a podobně.

   Prostě MS se toto opravdu nepodařilo. No Bože, podaří se třeba příště, ale absolutně nechápu, proč tu tělem bráníš mrtvolu?

   A jinak, co má za více funkcí a možností W10M než iPhone? ?

  • Aha… ?

  • Sranda. Já vytáhnu fakta a ty hned pohádky a že to není pravda. Jo jo, zavřeme před tím oči, ten systém je růžový, vzkvétá, má nové funkce, pořád nové aplikace, podporu ze strany Microsoftu, přidává propojení TimeLine, NearShare, Your Phone a podobně. Krása. ?

   Hele, chceš mi tvrdit, že špatná správa RAM, kdy systém není schopen obnovit jednu aplikaci z jedné, nepodpora vývojářů, špatně fungující aplikace nebo dokonce ukončení vývoje systému je chyba mezi klávesnicí a židličkou. Ok. Fajn. Jsem nevěděl. To musím říct ajťákům, se zase něco dozví nového.

   Fajn, navigace možná umí česky, to bylo tím pádem přidáno někdy v poslední aktualizaci s funkcemi, nevím, možná se mýlím, protože Český hlas na desktop vyšel až když vývoj W10M byl u konce.
   Český hlas je nicméně nic oproti ostatním problémům, co ten OS měl.

   A to neříkám to, že vázat to na jazyk systémz je fakt blbost, včetně asistenky ale to jen tak bokem.

   Jojo 1520 dostala update. Sám jsem ji s desítkami používal. Byla jedna z mála pro který byl dobře optimalizovaný, a dokonce musím říct lépe, optimalizovaný systém pro tuto Lumii, než třeba Lumii 950 XL. Což je další průšvih. Vlajková loď.

   Tu Lumii bych klidně používal dodnes třeba k focení, kdyby se nepokazila. Škoda jí.

   Nicméně aktualizaci stejně jako všechny ostatní dostali přes speciální hloupou aplikaci. A to byl první hřebíček do rakve a blbost. Možná MS věděl o těch chybách, co systém měl A nechtěl, aby jste dostala mezi více uživatelů. Rok opravovat chybu v menu a psaní zavináče bylo také sranda. Prostě amatérské chyby. Včetně mnohých stížností špatné optimalizace u aktualizovaných Lumií.

   Prostě ten OS měl problém vedle problému. A dost to konil Microsoft.

   No Bože, tak se to MS nepovedlo. Povede se třeba příště, ale je sranda, jak za každou cenu bráníš mrtvolu a cokoliv proti ní je pohádka či problém mezi židličkou a klávesnici.

   Říkal jsem si že bych jí řekl aby napsala schválně komentář k tomu jak se jí její Lumia používá. Bylo by to ale k ničemu. Nařkl bys nás a zase by jsi si myslel nějakou blbost, že jsem to třeba napsal já. ☺️

   Prostě to množství problémů a chyb které ten systém doprovázel a špatných cest, které MS pro ten vývoj zvolil, je pořád daleko před „reklamosystémem“. Je to tak.

   A kde má teda W10M více funkcí a možností, než iOS?

  • Pres aplikaci v telefonu a pres PC a OTC updater ma W10M naprimo, zase neznalost. A ve finale je uplne jedno pres co, dulezite ze jej ofiko ma. Same dezinformace, ze neni toto a tamto a ve finale je 90% toho nemsysl a neznalost. Ja jedu x let na W10M a zadne chyby a bugy nemam, prvni verze verejna verze W10M TH2 byla problematicka zpocatku a behe chvile 3m esicu se vse vychytalo. Pouzival jsem i soubezne Android, oproti tomu je W10M nebe a dudy. Chvili me jeste o tom vypravej. Kdyby Android byl tak skvely a lepsi nez W10M davno bych jej mel a nezasobil se dily a telefony, abych si ten system mohl uzivat co nejdele. Mraky aplikaci i diky UWP a PWA je aktualnich a nadale se aktualizuji s velkymi W10. Z modelu ktere jsem mel jsem nikdy nemel problem s optimalizaci. Chybu se zavinacem jsem nikdy nemel a ani si na nic takoveho nepamatuji. Mraky problemu se i zamenovalo s HW problemy, ktere vubec nemeli nic s OS. Pevne doufam, ze MS jeste neco vymysli, cas je minimalne do konce roku 2019.

  • Pevne doufam, ze MS jeste neco vymysli, cas je minimalne do konce roku 2019.

   XDDD

  • Jo neznalost. Tohle jsou tvé argumenty jo? ?? Jako že updater je ta rozhodující věc, proč koupit W10M. ?

   A aplikacemi jsi to totálně rozsekal. ? A ještě k tomu dodat neznalost.

   Teď jsem jí to vzkázal, co jsi napsal. Pěkně na nas*ala ? Měl jsi slyšet ty nadávky. ?

   Jen tak letmo mezi problém její problémy
   -Padající aplikace Mail a často se neobnoví z RAM
   -Padající aplikace Fotky
   -Nelze tisknout z aplikace Fotky
   -Obnovující se nekonečně aplikace
   -Nelze posílat fotografie z Messengeru – spadne
   -Messenger se načítá strašně dlouho a padá
   -Messenger neumí hovory

   Dezinformace jo?

   Měřit zdařilost systému podle fanatického následníka ať je to čehokoliv je k ničemu kamaráde. ?

   PWA aplikace jsem ti už říkal. Kolik jich tam je. 10? Max?, za CELOU TU dobu? A použitelná aplikace jedna. Většinou obyčejné webovky zabalené PLUS Windows 10 Mobile oficiálně nepodporuje benefity PWA jako offline běh. Co na to řekneš? To iOS i Android umí. Překvápko. Samozřejmě i desktop Windows. Minule jsi argumentoval zdařilýma aplikacema PWA jako Youtube. Což byla jen webovka v Edgi. Fullscreen. Neofiko a do dne, dvou stažena. To si ze mě děláš fakt Ko*y těma argumentama. ?

   A podobně. UWP jsou kolikrát fajn, ale kolikrát ty nejpoužívanější aplikace nefungují (čest výjimkám WhatsApp např.). Prostě fungují štpatně. Nebo chybí funkce nebo ani UWP vůbec nejsou nebo je ruší (banky, kecálky) a neargumentuj že tvá banka aplikaci má, to je argument k ničemu.

   Ano, jsou výjimky velmi dobrých aplikací (MyTube, používám i na PC), ale je jich SAKRA málo. To prostě nestačí a nestačí.
   A chybějící aplikace třetích stran, jsou otřes. (Hangouts, zmeškal jsem mnoho důležitých zpráv a hovorů kvůli tomu bazmeku co je ve Storu s reklamami). A mnoho dalšího.

   Spíš bych to řekl takto. Kdyby byl W10M tak dobrý, jak říkáš, byla by situace mezi mobilními OS úplně jiná a nebyl by W10M mrtev. Ano, samozřejmě to bylo i na hardware, ale snad Nokia divize úzce spolupracovala s MS ne? A optimalizace ja čí vina.

   Já také pevně doufám, že MS něco vymyslí. Moc doufám. Ale je blbost zavírat oči, před tím, jak to s W10M je a vymýšlet si nesmysly o PWA, že má více funkcí, než iPhone (mimo jiné jmenoval jsi jednu), UWP, dezinformacích, žádných problémech případně problémech mezi žídlí a zařízením. ???

   Jak říkám: Měřit kvalitu podle zaslepeného fanouška je s hodnotou hluboko pod bodem mrazu a kdyby byl W10M tak dobrý, jak říkáš, byla by situace mezi mobilními OS úplně jiná a W10M by neměl uživatele s množstvím blížícím se nule procent.

  • TRAY1 napsal..

   „Jen tak letmo mezi problém její problémy
   -Padající aplikace Mail a často se neobnoví z RAM – ne, ani jednou na 930, 950XL, 830
   -Padající aplikace Fotky – ne nikdy a ani jednou nzá zminenych modelech
   -Nelze tisknout z aplikace Fotky – lze po doinstalaci treba aplikace od HP, bezne tisknu
   -Obnovující se nekonečně aplikace – ne, neznam na 950XL, 930, 830
   -Nelze posílat fotografie z Messengeru – spadne – nepada na 930, 950XL, 830
   -Messenger se načítá strašně dlouho a padá – nacita se normalne, nesmis mit sunku telefon
   -Messenger neumí hovory – to jedine

   Dezinformace jo?“

   PWA se na W10M instaluje jako samostatna aplikace . appx a je i mozny offline beh, Nema totiz vubec nic spolecneho s prohlizecem ci nutnosti byt online.
   Moje banka stale chrli updaty, jine vydavaji PWA verzi atd, nemam jednou aplikaci, ktera by me chybela. Vse je nahrazeno UWP nebo PWA. Ani youtube PWA neni webovka v EDGI, je to samostana palikace, ktera neotevra vubec Edge. Zase spatne, kam na ty hovadiny chodis? RAdsi si zaplat nejaky kurz vzdelani a uceni se.

   Takze? Zase bidny vysledek smerem k tobe a tudiz dezinformace od tebe.

  • Ano, Lumia 650 má ty problémy a starší modely co získaly aktualizaci jakbysmet. Zatímco WP byl skvěle optimalizovaný, W10M není.
   Tiskárna vyžaduje nějakou aplikaci, která na W10M není.
   U Lumie 950XL byly samovolné restarty po vydání, to je prostě špatně a špatně a vydat OS v nedodělaném stavu je úplně špatně. První dojem je nejdůležitější.
   A rozhodně nebyl MS v postavení, kdy si toto mohl dovolit. Prostě nechápu, proč se okolo Lumií a W10M pořád toto řešilo a řeší. Já měl pocit, že je snad pro MS nějak strašně těžké cokoliv udělat a to nedej Bože ještě bez chyb, co se týče W10M. Ty chyby nemáš, buď rád. Třeba nepotřebuješ používat zrovna to, co má ty chyby a elegantně jsi vykličkoval. ?

   UWP se množí velmi, velmi bídně. Jestli ti to stačí. OK, drtivé většině, jak vidíš podle spokojenosti uživatelů, to nestačí. Logicky. Pokud člověk ten přístroj aktivně používá.

   Jsou výjimky. Čest jim. WhatsApp, a skvělý Mytube. Ale je jich SAKRA málo a prostě to nestačí, nestačí a nestačí. Mmj. Microsoft nad jejich podporou také postupně láme hůl, což doufám, je pouze dočasně (převážně pouze pro mobilní Windows, což dává smysl, když jej zařízl, je i případ, kdy úplně – Office).

   UWP je skvělý koncept, doufám, že jej budou více podporovat.

   S těmi výmysly o PWA jdi k šípku. Zkoušel jsi někdy vytvořit PWA? Nevíš absolutně o čem je řeč. PWA vyžaduje k aktualizaci i k obdržení dat internet. Pokud funguje pouze jako nějaká aplikace (např. kalkulačka), pak OK. Ano, PWA používá EDGE.

   Dále by mě zajímalo JAKÉ banky vydaly PWA aplikaci pro Windows?

   Jediné, co mi Google vyhodil, že nějaké americké banky svou aplikaci pro Windows zrušily. Jinak včetně mé Airbank která zatím na Androidu vesele vydala integraci pro placení zkrze NFC. Je to paráda, odporučuji zkusit. ? (Geroge se také nedočkáme).

   Ano, YouTube byla obyčejná webovka v aplikaci. Nic víc, nic míň. A ty jsi okolo toho jásal. ? Tak jestli takto vypadá podle tebe seriózní aplikace, potěš koště.

   Tak dovol, abych tě obeznámil. PWA aplikace „webová aplikace“ se chová a VYPADÁ jako běžná aplikace. Představ si třeba Instagram, nebo Spotify, jako PWA.

   No a doufám, že si pod tím běžně MS nepředstavuje toto: [odkaz]
   Ano, je to automatická indexace, je to narychlo převedeno do PWA bez vnějších zásahů. Ani nejsou často responzivní! ?

   To, že mohou některé PWA bežet offline, když to instaluji bokem. Ježišmarjá, zase obcházení, škrábání se za levým uchem pravou nohou. To mě nebaví. Neoficiální, polofunkční aplikace, náhrady, obcházení instalace PWA bokem, aby to korektně fungovalo. No krása.

   Shrnul bych to takto. Uznávám, že na běžné pužívání volání, SMS případně internet je to OK(to bude také rychle zastarávat, když se prohlížeč neaktualizuje, přestane umět vykreslovat nějaké webovky). Pokud člověk má smartphone od toho, k čemu je, je to povětšinou porod. Nejpoužívanější aplikace nejsou, jsou chybové, chybí jim funkce nebo jsou polofunkční náhrady, čest výjimkám.
   Svět aplikací W10M v kostce. Taková je tvá představa ideálního OS?

   Zatím jsi nepředvedl pádný argument. Ani W10M Vs iPhone, ani u ostatních témat. Jen ukazuješ, že nevíš, opakuješ již vyvrácené argumenty, argumentuješ blbostma a ostatní nálepkuješ. ? Dezinformacemi jsi se dokonale předvedl ty, když neustále prosazuješ kupu svých lží. Já jsem schopen uznat, kdy se mýlím, to není dezinformace, to je diskuze.

   Pro tebe mám jinou radu, než si najít kurz. Sundat klapky z očí by stačilo. ?

  • PWA nepouziva EDGE. U W10M si to dokazes i tim, ze si pres interop tools odistalujes EDGE prohlizec uplne a nainstalujes PWA aplikaci a hle, ona bezi.. To je zazrak vid.
   Boze, na takovy hnuj a romany se neda ani reagovat, uz se ani nedivim ,ze povazujes W10M a problematicky, kdyz se v 90% neorientujes nebo veci neumis..
   Jdi si poslat s iPhone soubror pres BT, pripoj si k nemu disk nebo flash pamet a dlasi. Boze, do koho jsi to dusi dal..
   A nauc se ze integrovana navigace umi cesky ju?

  • htcjirka: odinstalovanim Edge pouze odinstalujes prohlizec, ale engine EdgeHTML v systemu porad zustava. Vice info o PWA viz [odkaz]

  • U mobilnich Windows to seberes komplet. PWA nic s EDGE u mobilnich W10M nema.

  • Ano, PetrCBR, jak říkám. Když někdo jen příliš mluví, ale praxi např. z vytvoření skutečné PWA nemá, tak pak mudruje a šíří „desinformace“, jak sám říká.

   Jdi si poslat s iPhone soubror pres BT – nikoho netrápí, máš mnoho jiných možností, kdy kdo naposled někdo něco poslal zkrze BT? Tehdy mi tím argumentoval jakýsi Applák ale to bylo před lety, kdy se BT na posílání souboru skutečně často používalo, ale dnes. Tentokrát vážně. Kdy a co?

   připoj si k němu disk – nikoho, kdo kupuje iPhone netrápí. Včetně drtivé většiny jiných lidí. Připojuješ si k mobilu běžně flashky jo? ? Má Nokia to podporuje, nikdy jsem to nepotřeboval a nikoho neznám. Možná to někdo využije, jasně, te Za to k iPhonu připojíš zkrze Lighting řadu hardwaru, kterou W10M nepodporuje jen tak mimochodem. Od externích kamer, po nějaké mixáky a podobně. Ale prozradím ti tajemství. iOS i externí paměť zkrze lightning umí. ?

   Jinak stále. Pokud sečtu možnosti iPhone s možnostmi W10M, W10M hluboce prohraje. Zvláště pak v aktuálnosti funkcí a možností v návaznosti na běžné moderní používání smartphonu. ?

   Jinak je strašná sranda, když člověk, co slepě brání ukončený systém a mluví nesmysly a ještě si za nimi stojí, nálepkuje ostatní. ?

  • „U mobilnich Windows to seberes komplet. PWA nic s EDGE u mobilnich W10M nema.“

   Ten člověk je robot na trolling.

  • htcjirka: MS nikde nepise nic o tom ze by to ve W10M melo fungovat jinak nez ve W10 (samozrejme pred nekolika mesici byl problem ze mobilni Edge nemel kompletni API potrebne pro spusteni PWA, ale to uz by melo byt v poradku) a nepise to ani v msdn. Muzes mi rict z jakeho zdroje tu informaci mas ?

  • No myslim ze to uzavreme, ze jak W10 tak i W10M pouziva pro PWA aplikace EdgeHTML (jadro prihlizece Edge).

 3. Laguje jim to s osmi tak zkouseji deset. no mozna se to prvni mesic nesekne :-D

 4. A k čemu to sakra v mobilu bude?
  10GB RAM a 12 jádrový procesor k tomu, ne?

  Co na tom, dělám simulace velkého třesku a renderuji celkovečerní filmy?

  • 10GB RAM, pokud dobre optimalizovany, znamena vice spustenych aplikaci v pamet bez nutnosti reloadu + zalozky v chrome a ja nevim co. RAMka se proste hodi. 12 jadrovy procesor, zase pokud idealne optimalizovany, tak muze znamenat lepsi uspora baterie/efektivnejsi vyuziti vykonu atd atd.
   Sorry, ale tadyty kecy jsou proste kravina. Jeste pamatuju v dobe iP4S se vsichni divili, k cemu dual-core v mobilu apod. Proste vykon jde nahoru a zvlast smartphony vyuzivame vic a vic.

  • Ano, vykon jde nahoru. Ja se jen divim proto, ze u mobilnich aplikaci ztezi vyuzije neco 3 jadra. Řekl byhc že je to neco, jako kdyby jezdil 12 kloubovy autobus a naplni se bezne 2, az 3.

   Jasne, muze se vyuzit k lepsimu rozlozeni vykonu a podobne. Ale to se temer vubec nedeje. Takze spise tah.

   Ja verim, ze casem muze vzrust narocnost nejakych aplikaci, funkci, je to mozne., ale chci dnes videt nekoho, kdo tech 10 GB RAM v mobilnnim telefonu v beznem pouzivani vyuzije. ?

  • Takhle ale muzes pristoupit i k pocitacovym procesorum, vetsina aplikaci porad taky vyuziva jen par jader.
   Ta RAMka se zrovna vyuzije docela jednodusse, to bych rekl, ze je jeste lepsi mit nez ty jadra navic.

  • @Tray: Ja se jen divim proto, ze u mobilnich aplikaci ztezi vyuzije neco 3 jadra.
   To neni tak pravda, mobilnii system je stejne multithreadovy jako desktopovy, aniz bys spustil jedinou aplikaci tak mas jadra vyuzite. Taky predpokladam ze i aplikace vyuziva vice vlaken, alespon u desktopovych i webovych aplikaci mas osetrovani ruznych udalosti ve zvlastnich vlaknach, i kdyz mas spustene jenom jedno okno. Mobilni aplikace jsem nedelal, ale predpokladam ze to bude stejme. Pak zavisi jaka je rezie prepinani v konkretnim OS, ale 4 jadra ti opravdu vyuzije kazdy system:)
   S RAM mas pravdu, to se dnes patrne nevyzuije, ale pokud je rezerva, nicemu to nevadi. Ber to tak ze se Oppo chce nejak odlisit, Pokud 10GB neni minimalni pozadavek na RAM, tak to nema smysl resit. U notebooku ci PC si take casto lidi koupi verzi s 16GB, i kdyz to maji jenom na web a facebook.

  • Ok, Díky za vysvětlení ?

   Ale stále trochu nesouhlasím u té RAM. Mobilní telefon přeci nepoužíváme jako PC. Nemáme tolik a hlavně tah náročných aplikací na pozadí jako na PC ?

  • Tray1: no ale hrajeme tam hry, ktere jsou cim dal vypilovanejsi a tim i narocnejsi na pamet. Kdyz smartphone mel maly displej a nizke rozliseni, nebyl duvod pouzivat hires textury napriklad. Dneska ale jeto potreba aby to vypadalo pekne. Je to podobne jako s konzolema … prvni PS si vystacil s 2MB RAM, PS2 32MB, PS3 256MB a PS4 ma 8GB.

  • Lukas a max: se vam divim, ze s tim k0k0tem ztracite cas. Ty sve nechapave sr4acky pise pod kazdy clanek.

  • PetrCBR
   Jo jo souhlasím. Jen se zeptám. Jaká hra na Android je tak náročná? Navíc, kolik lidí hraje na mobilu tak náročné hry? Navíc tento typ her na mobilu je velmi špatně hratelný.

   Na PC už je mít i těch 8GB nějakým nadprůměrném a to tam hrajeme mnohem náročnější hry.

   Kdyby se ten telefon pokoušel o nějaké herní kapesní zařízení, OK.

  • Na PC/Notebooku je 8G sakra malo, minimalne zacinat na 16GB.

  • htcjirka
   To řekni většině výrobců. ?
   Jedu na Surface s 8GB no problém
   Na PC několik let 2GB , renderování videí, hry, nyní 8GB.

   Acer 2v1 s 2GB RAM, svižný, v pohodě, školní práce.. apod.
   Chrome s mnoha záložkama už začne zlobit.

   Samozřejmě záleží, co na tom děláš že ?

  • 8GB ti dneska sežere už jen prohlížeč jako malinu, natož nějaké programy.
   2GB tady vubec nezminuj, to je sebevrazda a zoufalost na PC/Notebooku.

  • Tak jasný, teď mám otevřených 25 záložek v Edgi + jeden náročnější program a zaplněno 60% RAM.

  • Wolf
   Ahoj, už jsi tu zase? Chyběl jsi nám. ?

   Víš, normálně diskutuji, uznal jsem, že jsem se mýlil a dále jsem diskutoval o RAM. Taková diskuze může přinést užitečné informace pro ty čtenáře, kteří o tom také uvažují. Zatímco ty kálíš v diskuzi a zbytečně ji zappňuješ hry kravinama. Jsi na sebe určitě pyšný.

  • Omlouvám se za překlepy a zbytečný komentář offtopic

 5. 10 GB RAM je v mobilu naprosto k ho5nu, je hezký že budu moct spouštět více aplikací, ale k čemu mi to bude pokud je systém stejně zabije kvůli úspoře baterie.

  Srovnávat mobily a počítače je naprosto nesmyslné a ještě pár let bude. Mobily nikdy nedosáhnou výkonu počítačových procesorů. Tady budou mít vždycky náskok.

  • Nikdo tu ale nesrovnava vykon, ale chovani jednotlivych komponentu a v tom srovnavani smysl dava. Mimochodem, prave uspora baterie by mohla byt diky lepe vyuzitemu vykonnejsimu procesoru lepsi.

  • Kapacita RAM se navyšuje již několik let, výkon CPU se navyšuje/zefektivňuje taky každý rok a stále tady máš zařízení s jednodenní výdrží, maximálně dvoudenní.

   Pokud vlastníš mobil se 4mi nebo se 6ti GB RAM, zkus si na nich otevřít více oken a uvidíš sám kdy Android zabije prvně zapnutou aplikaci.

   Mám Huawei MediaPad M5 8 se 4mi GB RAM a nedokážu je využít. Dostal jsem se maximálně na nějakých 7-8 otevřených oken na pozadí. Z čehož jsem nebyl schopen vytížit RAM víc jak nad 1.4 GB. Při dalších oknech docházelo k zabíjení prvně spuštěných aplikací.

  • Pretože je to huawei, lepšie povedané emui, tá dosť rýchlo ukončuje aplikácie na pozadí. Tam 4 gb bohate stačí. Napríklad u samsungu je to inak. Ja mám napríklad v note 9 viac ako 30 otvorených aplikácií na pozadí a využitých skoro 5 gb ram.

  • Proto mrkni na muj post hore, vsechno mysleno tak trochu pokud je sprava pameti efektivni. Ale jinak mas pravdu, ze v realu bohuzel koupis Huawei s 8GB pameti a jeho agresivni sprava shodi aplikaci hned po ukonceni.. :/

  • @Soul Tigh (neregistrovaný)
   To že je máš na pozadí otevřené, neznamená že běží. Já tam můžu mít taky dvacet tabů, ale nepoběží. Schválně zkus poslední aplikaci otevřít a uvidíš sám.

   @lukass71 jen na mobilu je tohle nereálné, pokud by to fungovalo tak jako na počítači, tak mobily nevydrží fungovat ani bídný den.

  • Soul Tigh (neregistrovaný): 30 aplikací pokud se nepletu neběží ani v DeX režimu (v tom plném, na napájení a pravděpodobně i výše taktovaném SoC). Takže těžko to bude držet v kapse na aku:) Jsou to jednotky aplikací. A to ještě v závislosti na napájecím profilu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).