TOPlist

První screenshoty z Windows Mobile 6.5: Příjemné překvapení nebo podvrh? (oživeno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

První screenshoty z Windows Mobile 6.5: Příjemné překvapeníServer SmartphoneFrance dnes zveřejnil první dva screenshoty z operačního systému Windows Mobile 6.5, který by měl být oficiálně představen v prvním čtvrtletí příštího roku. Myslím, že takovou změnu v grafice, jakou je možné vidět na screenshotech, čekal asi málo kdo. Původně jsem se domníval, že Microsoft na vzhledu příliš pracovat nebude a bude se soustředit spíše na softwarovou část, kterou obohatí několika novými aplikacemi, stručně řečeno, příliš mnoho nového jsem nečekal. O to více mě nové screeny z Windows Mobile 6.5 překvapily, tohle opravdu vypadá velice pěkně, snad se nejedná o žádný podvrh a skutečně se díváme na budoucí podobu nové verze operačního systému.

Pokud se na obrázky podíváme o něco detailněji, zjistíme, že obsahují několik chyb, například na první snímek s ikonami v několika hexagonech obsahuje velice zvláštní ikonku horního tlačítka Start, vypadá to jako narychlo vložený kus grafiky v Photoshopu. Na druhém obrázku už tlačítko Start dospělo do lepší podoby, ale zase je zde zaměněný ukazatel signálu se stavem baterie, ale třeba bude v nové verzi systému možnost uspořádat si ikonky v horní liště podle svého gusta. Opět se tedy nabízí myšlenka, zda se nejedná o podvrh, ale server SmartphoneFrance tvrdí, že jde o skutečné snímky.

- -
První screenshoty z Windows Mobile 6.5

Díky přítomnosti horního tlačítka Start je zřejmé, že screeny pochází z verze Professional, která je určena pro zařízení s dotykovým displejem. Informace o tom, z jakých nabídek jsou snímky pořízeny, server nezveřejnil, klidně se tedy můžeme dívat na novou podobu obrazovky Dnes nebo správce programů. Součástí Windows Mobile 6.5 by dále měl být nový Internet Explorer 6 a multimediální přehrávač Zune. Výrobci komunikátorů by od Microsoftu novou verzi měly obdržet ještě do konce tohoto roku.

Aktualizováno 26.1.2009: Screenshoty opravdu nejsou podvrhem, ale pocházely z interního dokumentu Microsoftu (jde ale pouze o koncepty – práci grafika, nikoliv o screenshoty z reálného provozu). Před několika dny se však na internetu objevily fotografie komunikátoru Compulab Exeda, které pravdivost původních screenshotů potvrzují.

-

Zdroj: SmartphoneFrance

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku