První screenshoty z Windows Mobile 6.1 Standard

-Server TheBoyGeniusReport zveřejnil exkluzivní screenshoty z prostředí operačního systému Windows Mobile 6.1. O této nové verzi jsme vás informovali před několika dny v této bleskovce; v té době se ale nevědělo, jak bude vlastně interface celého systému vypadat. Ze zveřejněných screenshotů, které pochází z verze Standard (smartphone), je celkem patrné, že žádných revolučních změn systém nedoznal, ale například homescreen a některé nabídky byly upraveny tak, aby byly klíčové položky co nejlépe přístupné.

Nový homescreen je trochu podobný tomu, který nabízí nedávno představený smartphone T-Mobile Shadow. Už teď je jasné, že nejvíce inovací přinese WM6.1 právě uživatelům smartphone telefonů, u verze pro Pocket PC půjde spíše o drobná vylepšení, očekával bych například usnadnění ovládání pomocí dotykového displeje a prstů. U smartphone verze přibude například podpora funkce Kopírovat / Vložit, změn se dočkají i vstupní textové metody, objeví se i nová nabídka naposledy spuštěných programů a novinkou bude rovněž možnost zobrazit textové zprávy jako chat.

Představu o nové verzi systému si můžete udělat z následujících screenshotů, které velice brzy doplníme i o video.

- -

- -

- -

Kompletni galerii s téměř 90 obrázky naleznete zde.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku