Domů » Bleskovky » První preview Androidu 7.1 je venku, testovat mohou majitelé loňských Nexusů

První preview Androidu 7.1 je venku, testovat mohou majitelé loňských Nexusů

Google vypustil do světa první testovací verzi Androidu 7.1 Nougat, který je prozatím k dispozici pouze na smartphonech Google Pixel. Jako první si mohou preview nového systému nainstalovat majitelé zařízení Nexus 5X, 5P a Pixel C, příští měsíc se má seznam podporovaných zařízení rozšířit.

nexus

První testovací preview má údajně kvality beta verze, tudíž by mělo být při běžném používání poměrně stabilní a spolehlivé. Novinek je zatím poskrovnu, a spíše je využijí vývojáři – ti dostávají novou sadu API 25 pro tvorbu aplikací a jejich zasílání na Google Play Store. Pokud jste zapojili své zařízení do programu Android Beta, stáhne se vám aktualizace formou OTA.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).